Sausio pabaigoje Kėdainių rajono savivaldybėje viešėjo Švedijos Svaliovo komunos delegacija. Svečiai atvyko pasisemti žinių ir patirties strateginio planavimo, plėtros bei investicijų pritraukimo klausimais, taip pat pažiūrėti, kaip įgyvendinami svarbūs projektai.

Apsikeista darbiniais vizitais

„Pernai Kėdainių miesto šventės metu pas mus lankėsi Svaliovo miesto meras ir administracijos direktorius. Kartu aptarėme tolesnį dvišalį bendradarbiavimą ir sukonkretinome sritis, kuriose norime plėtoti partnerystę. Tąkart nusprendėme, kad metų pabaigoje į Svaliovą pasisemti patirties vyks mūsų rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Iš vizito jie grįžo daug sužinoję ir pamatę. Šiomis dienomis sulaukėme atsakomojo darbinio vizito“, – sakė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Kartu su kitais savivaldybės vadovais svečių delegaciją priėmęs meras dalinosi patirtimi apie Europos Sąjungos lėšų investavimą, įgyvendintų ir vykdomų projektų apimtis, visuomenės įtraukimą į projektų svarstymus, viešųjų pirkimų tvarką, taip pat dviejų šalių panašumus ir skirtumus šiais klausimais.

Kartu su kitais savivaldybės vadovais svečių delegaciją priėmęs meras dalinosi patirtimi apie Europos Sąjungos lėšų investavimą, įgyvendintų ir vykdomų projektų apimtis, visuomenės įtraukimą į projektų svarstymus, viešųjų pirkimų tvarką, taip pat dviejų šalių panašumus ir skirtumus šiais klausimais.

Švedus sudomino kėdainiečių patirtis

Rajono vadovas džiaugėsi, kad Svaliovo komunos atstovai, dirbantys strateginio planavimo, žemės ir eksploatacijos bei architektūros srityse, atvyko į Kėdainius pasisemti patirties, nes tai abipusė nauda abiejų savivaldų atstovams.

Pasak S. Grinkevičiaus, rudenį viešėjusiems Svaliovo komunos vadovams didelį įspūdį padarė Kėdainiuose įgyvendinamų projektų apimtys, todėl jie norėjo sužinoti, kaip investuojame Europos Sąjuntgos lėšas, kaip vykdome savivaldybės projektus.

„Tai pirmas toks išskirtinis atvejis pas mus, kai senos Europos demokratinių valstybės atstovai mato, kokią didelę pažangą darome ir tam tikrose srityse esame pavyzdys, todėl jie ir pareiškė norą pasisemti patirties Kėdainiuose. Tikiuosi, kad tai bus ne paskutinis kartas, kai atvažiuos pas mus pasimokyti. Tai bus abipusė nauda “, – S. Grinkevičius.

„Mūsų savivaldybė sparčiai plečiasi, todėl mums labai aktualūs yra miesto plėtros klausimai. Be to, esame žemės ūkio kraštas, kuriame išvystyta žemės ūkio gamyba, tad domina ir ši sritis. Mums labai svarbu kartu aptarti šiuos klausimus, pasidalinti patirtimi ir pasimokyti iš Kėdainių“, – sakė delegacijai vadovė Katarina Borgstrand.

Draugystės sutarčiai – 28 metai

Bendradarbiavimo sutartis su Švedijos Svaliovo komuna pasirašyta 1991 m. spalio mėnesį. Šia sutartimi Svaliovo ir Kėdainių miestai įsipareigojo plėtoti glaudžius ryšius ir mainus šiose srityse: administravimo, žemės ūkio, prekybos ir pramonės, turizmo, ekonomikos, kultūros, švietimo, sporto, sveikatos apsaugos, aplinkosaugos ir laisvalaikio organizavimo.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.