Kėdainiuose lankęsis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis rajono savivaldybei padėkojo už operatyviai išspręstus klausimus, susijusius su vaiko pinigų mokėjimu, kuris kitose šalies savivaldybėse stringa iki šiol, nepaisant to, kad naujoji tvarka įsigaliojo nuo šių metų sausio 1-osios.

Susitikime su Kėdainių rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi ministras L. Kukuraitis taip pat aptarė, kaip reikėtų stiprinti šeimos modelį, kaip padėti globos namuose augantiems vaikams ir kokiomis priemonėmis gerinti socialinę padėtį Kėdainių rajone.

„Daug bendraujame su  socialinės apsaugos ir darbo ministru, kuris ne pirmą kartą atvyksta į Kėdainius. Ministras pasidžiaugė mūsų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistų darbu. Taip pat mūsų savivaldybę išskyrė, kaip vieną operatyviausiai dirbančių vaiko pinigų klausimu. Dėl išmokų vaikams iš gyventojų nesulaukėme nusiskundimų, viskas vyko be jokių nesklandumų“, – pažymėjo rajono vadovas S. Grinkevičius.

Taip pat buvo kalbama apie Šėtos socialinio centro atnaujinimo projekto antrąjį etapą. Pirmasis etapas buvo įvykdytas su Kėdainių rajono savivaldybės ir ministerijos lėšomis. Antrajame etape bus sutvarkyta katilinė ir šildymo patalpos. Ministras patikino, kad šiam etapui bus ieškoma finansavimo būdų.

Susitikime taip pat kalbėta apie tai, jog daugiau nei 300 tūkst. eurų bus skirta vaikų namų reformai, kuri orientuota į jų perkėlimo iš vaikų namų į šeimos modeliui artimesnę aplinką.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro L. Kukuraičio teigimu, didžioji klausimų dalis, kurią aptarė su Kėdainių rajono savivaldybės meru S. Grinkevičiumi, buvo susijusi su šeimos samprata.

„Džiaugiuosi, kad Kėdainių rajono savivaldybė nuo sausio mėnesio prisijungė prie projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Tai priemonės skirtos visoms šeimoms, ypač patiriančioms krizes. Gera girdėti, jog aktyviai žmonės registruojasi į STEP programas, ieško būdų, kaip puoselėti šeimą“, – sakė ministras L. Kukuraitis

Rajono vadovas ir ministras pažymėjo, kad būtina steigti dienos centrus, kur vaikai turėtų galimybę laiką leisti tinkamai.

Keisti vaikų globos namų sistemą, kuriai planuojama skirti papildomų lėšų iš Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Susitikime taip pat dalyvavo mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė ir Kauno regiono Pertvarkos procesų ekspertė Vida Lukamskienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.