Rygoje vykęs XIII-asis tarptautinis jaunųjų atlikėjų kamerinės muzikos festivalis-konkursas „Muzikuojame su draugu“ buvo sėkmingas Kėdainių muzikos mokyklos jaunosioms atlikėjoms. Kamerinis trio: Aistė Bugaitė (fleita), Danielė Paužaitė (smuikas) ir Elzė Kaziukonytė (fortepijonas) A-II kategorijoje iškovojo garbingą II – ąją vietą.

Konkursas nebuvo lengvas: pasirodymus vertino 4 profesionalų iš Latvijos, Lietuvos, Suomijos ir Estijos komisija, viskas buvo filmuojama. Konkurso dalyviai – ansambliai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Suomijos – buvo labai įvairūs ir profesionaliai grojantys. Dėka puikios konkurso organizacijos viskas vyko sklandžiai, nebuvo eilių repetuojant, pasirodymai vyko laiku ir suplanuota tvarka. Gal tai atrodo smulkmenos, bet muzikantams prieš konkursą tai reiškia daug – tuomet gali maksimaliai susikaupti savo pasirodymui. Savo pasirodymu konkurse džiaugiasi ir mokytojos, ir merginos, kurioms atlikti kūrinius pavyko labai gerai.

Merginos neslepia, jog pasiruošimas kiekvienam konkursui pareikalauja laiko, darbo ir pastangų. Tačiau kai konkurse pavyksta pagroti geriausiai, kaip tik esi pasiruošęs, kai pavyksta maksimaliai susikaupti ir nesuklysti – viskas atsiperka su kaupu, aplanko didžiulė laimė ir ramybė.

„Šiemet baigėme muzikos mokyklą, tad šis laimėjimas – lyg skambus baigiamasis akordas. Esame laimingos ir dėkingos savo mokytojoms, kantriai lydėjusioms nelengvame muzikos kelyje: Julijai Maksimec, Zinai Geičienei ir Olgai Lukšienei. Tikime, jog mūsų kolektyvas dar neišsiskirstys – norime drauge muzikuoti ir toliau“, – teigia merginos.

Konkurse taip pat dalyvavo Rūta (fortepijonas, mokyt. Olga Lukšienė) ir Rebeka (violončelė, mokyt. Zita Smikienė) Masandavičiūtės.
Festivalio programoje pasirodė mokytojos Julijos Maksimec fleitų trio: Agnietė Kaciucevičiūtė, Miglė Sabulytė, Viktorija Kiaunytė bei fleitininkė Margarita Klumbytė, šįkart grojusi fortepijonu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.