Kėdainių mieste ir vėl kyla kuosų, kovų, varnų armija. Pastaruosius kelerius metus jų populiacija apskritai nebuvo reguliuojama, tačiau mieste gyvenantys žmonės dėl šių paukščių keliamo triukšmo bei taršos pyksta, tik daro tai tyliai.

Varnos – Šiais metais, kaip ir prieš tai buvusiais, Kėdainių rajone varninių paukščių populiacija reguliuojama nebus.

Varnos – Šiais metais, kaip ir prieš tai buvusiais, Kėdainių rajone varninių paukščių populiacija reguliuojama nebus.

Į „Kėdainių mugės“ redakciją kreipėsi skaitytoja, teigianti, kad jai ramybės neduoda nuolatinis varnų keliamas triukšmas. Jauna moteris gyvena Respublikos gatvėje, tačiau net ir daugiabučių namų teritorijoje varniniai paukščiai jaučiasi puikiai.
„Erzinantis ir garsus šių paukščių kranksėjimas dažniausiai būna ankstyvais rytais. Ypač vasarą – tuomet ir langų neįmanoma atidaryti. Jau nekalbu apie šių paukščių daromą taršą“, – piktinosi skaitytoja Ieva.

Darbams lėšų neskirta
Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Algimanto Žviko, iki šiol nusiskundimų iš gyventojų dėl šių paukščių gausos savivaldybė nėra gavusi.
Šio skyriaus vyr. specialistė Agnė Lukošiūtė „Kėdainių mugei“ paaiškino, kad paukščių populiacijos skaičių galima reguliuoti tik iki kovo 1. Tačiau ji teigė nepamenanti, kada paskutinį kartą tam buvo skirta lėšų.
„Šiais metais biudžete nebuvo numatytos priemonės paukščių gausos reguliavimo darbams atlikti, – sakė pašnekovė. – Be to, jų naikinimo darbai leidžiami šaltuoju metų laiku iki kovo pirmos dienos“.
Taigi, šiais metais nesuskubus reguliuoti varninių paukščių populiacijos, laikantis teisės aktų, tai atlikti bus galima tik ateinančių metų šaltuoju sezonu.

Skaičius nėra žinomas
Be to, ir pats procesas reikalaujantis atitinkamų priemonių. Pavyzdžiui, paukščius gali šaudyti tik medžiotojai, o lizdų ardymui reikalinga speciali technika – autobokšteliai. Taip pat gali būti pasitelkiamos ir įvairios paukščių baidymo technikos.
Pasak skyriaus specialistės, tikslus Kėdainiuose besibūriuojančių šių paukščių skaičius nėra žinomas.
„Varninių paukščių kolonijos daugiausiai įsikūrusios miestuose, jų rekreacinėse zonose. Yra suskaičiuota, kad vien tik didžiuosiuose miestuose gruodžio – vasario mėnesiais šių paukščių laikosi apie pusę milijono“, – sakė A. Lukošiūtė.
Vis dėlto keliuose Lietuvos miestuose – Mažeikiuose, Alytuje – lėšų šiems darbams surasta buvo. Tokie darbai vykdomi norint apsaugoti žmonių sveikatą ir urbanizuotose teritorijose sumažinti aplinkos taršą.
Rajono gyventojai, susidūrę su varninių šeimos paukščių keliamu triukšmu, tarša, pirmiausia turėtų kreiptis į savo seniūniją ir išsakyti priekaištus.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Iš Žemaitės gatvės

    Kaip čia išeina? Žmonės privalo visą vasarą kęsti varnų triukšmą ir išmatas, o jos gali ramiai gyventi iki žiemos? Ir nieko negalima padaryti? Trūksta lėšų? Tegu Tarybos nariai arba pasuka galvas, arba atsisako po 400 litų sau pasiskirtų išmokų ir skiria tas lėšas šiam reikalui! Prisimenu, kad prieš kelerius metus pakako tik pasiskųsti tuomečiam seniūnui A.Kleivai, ir Žemaitės gatvėje kelios lizdų kolonijos medžiuose buvo tuoj pat išardytos.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.