Kaip suteikti pirmąją pagalbą, kur kreiptis ištikus nelaimei, kaip kritinėse situacijose dirbti komandoje ir kokius skubius sprendimus priimti, puikiai žino krašto aštuntų klasių mokiniai. Finaliniame rajoninio konkurse etape „Išgelbėk draugą“ geriausiai šiuos dalykus išmanė Šėtos gimnazijos aštuntokai, antrąją vietą užėmė Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijos atstovai, trečiąją – Miegėnų pagrin­dinės mokyklos atstovai.

Rezultatus vertino komisija

Lapkričio pabaigoje įvyko rajoninio pirmos pagalbos konkurso „Išgelbėk draugą“ finalinis etapas, kuriame dalyvavo šešiolika rajono gimnazijų ir progimnazijų aštuntokų komandų – iš viso aštuoniasdešimt dalyvių. Juos ir pedagogus, visuomenės sveikatos specialistus sveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis.

Konkurso dalyvių žinias vertino rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Ramunė Kabošienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Dovilė Bugenienė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, šio biuro visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios visuomenės sveikatos stiprinimą, Virginija Juozapaitytė ir Aida Butkienė.

Komisija, sumuodama rezultatus, atsižvelgė į mokinių kūrybiškumą – penkių narių komandų prisistatymą, „Protų mūšio“ ir atliktų teorinių, praktinių užduočių rezultatus.
Konkurso „Išgelbėk draugą“ nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais, kiekvienam įteiktos atminimo dovanėlės, edukacinė medžiaga ir diplomai.

Konkursas vyko dviem etapais

Šių metų gegužę rajono mokyklose vyko pirmasis etapas, kurio metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistai ir mokytojai mokė suteikti pirmąją pagalbą, saugiai naudotis elektros prietaisais bei dujomis, kalbėjo apie saugų eismą, elgesį prie vandens telkinių ir kritinėse situacijose – avarijoje, gaisre, ištikus nelaimei ir pan.

Tokio formato ir dydžio konkursas mūsų rajone organizuotas pirmą kartą. Jo tikslas – kuo daugiau moksleivių išmokyti pirmosios pagalbos pagrindų, komandinio darbo ir elgesio kritinėse situacijose.

„Pirmos pagalbos mokymų metu mokiniai sužinojo, kaip reaguoti į konkrečią situaciją, kokių veiksmų imtis. Taip pat jie lankėsi mūsų biure, kur nauju išmaniuoju manekenu pasitikrino, ar teisingai daro dirbtinį širdies masažą, mokėsi naudotis defibriliatoriumi. Šiandien yra baigiamasis renginys, į kurį susirinko visų mokyklų, dalyvavusių pirmajame etape, geriausios komandos. Šios dienos tikslas – dar kartą pasitikrinti, ką mokiniai išmoko, sužinojo“, – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė D. Avižiuvienė.

Pirmasis konkurso etapas vyko šių metų gegužę, kai dabartiniai aštuntokai mokėsi septintoje klasėje. Pavasarį rajono mokyklose 339 dalyviai mokėsi pirmosios pagalbos pagrindų. Visi mokiniai gavo pažymėjimus.

„Šis projektas yra vykdomas iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos projektų „Sveikatos stiprinimas regioniniu lygiu“, konkrečiai – sveikatos stiprinimimas Kėdainių rajone. Džiugu, kad aštuntokams mokymai buvo užskaityti, nes šį konkursą administruoja ir jo rezultatus tikrina Europos Sąjungos fondo agentūra“, – teigė D. Avižiuvienė.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.