Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojo pakeistos VĮ „Regitra“ „Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklės“, kurios, kaip teigiama įstaigos pranešime spaudai, palengvins transporto priemonių registracijos procedūras bei sutrumpins aptarnavimo laiką.

Paprastesni reikalavimai

Visų pirma, paprastėja elektroninės paslaugos parduodantiems transporto priemonę. Nuo šiol pranešant apie transporto priemonės savininko pasikeitimą prašoma nurodyti tik naujojo valdytojo duomenis, o prisegti pirkimo-pardavimo sutarties kopijos nebereikės.

Kitas pasikeitimas taikomas nuolatiniams Lietuvos gyventojams, gyvenamąją vietą deklaravusiems prie savivaldybių. Anksčiau, registruojant transporto priemonę, reikėdavo ieškoti asmens, galinčio „paskolinti“ gyvenamosios vietos adresą. Kaip teigiama „Registros“ pranešime, nuo šiol to nebereikės – asmuo galės nurodyti tik savo faktinės gyvenamosios vietos adresą. Tiesa, kaip ir iki šiol, transporto priemonė bus registruojama laikinai – 6 mėnesių laikotarpiui.

Keičiasi ir reikalavimai registruojant transporto priemonę pakartotinai. Pavyzdžiui, po automatinio jos išregistravimo, jei nesikeičia nei transporto priemonės valdytojo, nei transporto priemonės duomenys, bus galimybė transporto priemonės valdytojui palikti ankstesnįjį transporto priemonės registracijos liudijimą. Tai reiškia, jog nebereikės naujo dokumento ir procedūra bus šiek tiek pigesnė.

Mažiau tikrinimų

„Regitra“ atkreipia dėmesį į dar vieną svarbų pakeitimą – sumažėja atvejų, kada registruojamą transporto priemonę bus būtina pristatyti jos patikrinimui-tapatumo nustatymui. Nuo rugsėjo 1-osios nebereikia kartoti identifikavimo procedūros, jeigu transporto priemonė jau buvo registruota Lietuvoje (išskyrus neteisėto užvaldymo, vagysčių atvejus ir kai transporto priemonė buvo perregistruota užsienyje). Taip tikimasi sutaupyti laiko ir papildomų išlaidų. Be to, transporto priemonės tapatumo nustatymo momentu bus užfiksuojama transporto priemonės rida.

Registruojant naujas transporto priemones ar laikinai registruojant iš Lietuvos išvežamas ir prieš tai šalyje neregistruotas transporto priemones „Regitra“ nebetikrina, ar atliktos transporto priemonės muitinės procedūros.

Naujovės – ir ne ES piliečiams

Svarbus pakeitimas taikomas ir ne Europos Sąjungos šalių piliečiams. Transporto priemonės registracijos liudijime nuo rugsėjo 1-osios neberašomi savininko duomenys, jei jis neturi nuolatinės gyvenamosios vietos ar registruotos buveinės adreso ES valstybėje. Tiesa, pakeitimas neapims tranzitinių numerių išdavimo atvejų iš Lietuvos išvežamoms transporto priemonėms. Tačiau šiuo pakeitimu tikimasi užkirsti kelią Ukrainos gyventojams būti įrašytiems lietuviškame transporto priemonės registracijos liudijime.

„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.