Spalio mėnesio pabaigoje prie Kėdainių ligoninės ir Pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) atidaryta erdvi stovėjimo aikštelė, kurioje telpa net 175 automobiliai. Regis, kai kuriems kraštiečiams tai – nė motais. Kai kurie jų ir toliau stato automobilius neleistinose vietose ir trukdo pravažiuoti skubantiems greitosios medicinos pagalbos automobiliams.

Prie gydymo įstaigų atvykę Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai buvo nekalbūs. Fotoaparatu jie užfiksavo neleistinose vietose stovėjusius automobilius, kurių vairuotojams vėliau bus pranešta apie įvykdytą pažeidimą ir, suprantama, nurodytas baudos dydis.

Kelių eismo taisykles pažeidę automobiliai buvo palikti stovėti ženklo „Sustoti ir stovėti draudžiama“ veikimo zonoje šalia priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus, taip pat prie pediatrijos skyriaus.
„Jei automobilis paliktas draudžiamojo ženklo galiojimo zonoje, turime įgaliojimus bausti. Pirmą kartą, jei vairuotojas dar niekada nebuvo baustas – bauda 14 eurų, o pakartotinai – nuo 30 iki 90 eurų. Kelio ženklas ,,Sustoti ir stovėti draudžiama“ galioja nuo sankryžos iki sankryžos arba draudžiama transporto priemonėms sustoti (stovėti) toje kelio pusėje, kurioje yra kelio ženklas, išskyrus sustojimą maršrutiniam transportui skirtose vietose“, – informavo policijos pareigūnas.

Šalia automobilių stovėjimo aikštelės taip pat stovi kelio ženklas „Sustoti draudžiama“, bausti galima būtų ir šiuos automobilių vairuotojus, tačiau pasirodo, kad beveik visi jie turi oficialius leidimus čia stovėti. Vadinasi, jie taisyklių nepažeidžia. Be to, vairuotojai, neturintys specialių leidimų, turi būti atidūs ir nestatyti automobilių neįgaliesiems skirtose vietose, nes ir už tai bus baudžiami pinigine bauda.

Bežiūrint į prie pat gydymo įstaigų pastatytus automobilius, norisi tik pašmaikštauti, kad jei nebūtų šaligatvio ar laiptų, kai kurie pacientai įvažiuotų tiesiog į poliklinikos ar ligoninės vidų. O jei rimtai, norisi tikėti, kad atvažiuojantieji į gydymo įstaigas jau atsimins, kad problemos, kur pastatyti automobilį tikrai nebėra – jūsų paslaugoms įrengta erdvi ir talpi automobilių stovėjimo aikštelė. Prašome ja ir naudotis.

Asta Raicevičienė
VšĮ Kėdainių PSPC atstovė
viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.