Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto kolektyvą pasiekė geros naujienos – jų direktoriui docentui daktarui Vytautui Ruzgui netrukus bus įteiktas Baltijos Asamblėjos medalis.

Doc. dr Vytautas Ruzgas selekcijai paskyrė 24 metus ir už bendradarbiavimą su Latvijos bei Estijos kolegomis netrukus bus apdovanotas Baltijos Asamblėjos medaliu.

Doc. dr Vytautas Ruzgas selekcijai paskyrė 24 metus ir už bendradarbiavimą su Latvijos bei Estijos kolegomis netrukus bus apdovanotas Baltijos Asamblėjos medaliu.

Prieš porą savaičių institutą pasiekė Baltijos Asamblėjos prezidentės Laine Randjarv laiškas, kuriame pranešama, kad spalio mėnesį Taline vyksiančioje trisdešimt trečiojoje sesijoje doc. dr. V. Ruzgui bus įteiktas garbingas apdovanojimas.
Šis apdovanojimas Lietuvos žemdirbystės instituto vadovui bus įteiktas už ilgametį bendradarbiavimą su Latvijos ir Estijos selekcininkais.
„Taip jau yra, kad selekcija vienos šalies teritorija neapsiriboja. Mes gana glaudžiai bendradarbiaujame su kolegomis latviais ir estais. Patirtis rodo, jog tikslinga iš piečiau esančių šalių veisles tolesniems tyrimams siųsti į šiauresnius kraštus. Taigi Dotnuvoje pradėtas tirti veisles mes siunčiame į Latviją arba Estiją“, – sakė V. Ruzgas. Jis ypač pasidžiaugė partneryste su estais, su kuriais bendradarbiavimas pradėtas dar 2000-aisiais metais. „Mes labai sėkmingai dirbame su Estijos žemės ūkio mokslų tyrimų centro selekcininkais. Jie noriai tęsia mūsų pradėtus darbus. Mes veisles išvedame ir perduodame kolegoms, kad jie tyrinėtų jų augimą atšiauresnėmis sąlygomis. Mūsų išvestų veislių žieminiai kviečiai Estijoje auga sprindžiu žemesni. Be to, ir atsparumą ligoms geriau tirti augalams atkeliavus iš pietų į šiaurę, o ne atvirkščiai. Paprastai naujų veislių tyrimai trunka po keliolika metų. Lietuvoje tam skiriame mažiausiai septynerius metus, estai kolegos dirba irgi panašų laiko tarpą“, – sakė garsus ir patyręs selekcininkas.

Dotnuvoje tyrinėjami kviečiai tolesniems bandymams gana dažnai siunčiami į Estiją.

Dotnuvoje tyrinėjami kviečiai tolesniems bandymams gana dažnai siunčiami į Estiją.

Bendradarbiaudami su estais Dotnuvos selekcininkai registravo dvi žieminių kviečių veisles – ,Nemunas’ ir ,Kallas’.
„Estai gana noriai augina lietuviškąsias žiemkenčių veisles. Be to, negalima pamiršti, kad jų žemdirbystės plotai gerokai mažesni už lietuviškuosius. Žieminių kviečių Estijoje auginama tik 50 tūkstančių hektarų ir nemažoje jų dalyje pasėjama lietuviškosios ,Ados’ sėklos“, – partnerystės naujienomis dalijosi Žemdirbystės instituto vadovas.
Be praktinių užsiėmimų, Lietuvos, Latvijos ir Estijos selekcininkai organizuoja bendrus seminarus, konferencijas, susitikimus, kuriuose dalijamasi patirtimi, naujienomis ir būsimais planais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.