Kvieciu_i_svecius_foto_2Lietuviai kviečiami burtis ir daryti gerus darbus ne tik prieš Kalėdas – pasitikdami pavasarį ir visos gamtos atbudimą pasikvieskite draugus į svečius, susiburkite su bendradarbiais ir prisijunkite prie penktą kartą organizuojamos iniciatyvos „Kviečiu į svečius“, kurios tikslas skatinti bendruomeniškumą ir padėti tiems, kuriems trūksta maisto.

Visą mėnesį nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. „Kviečiu į svečius“ iniciatorė Beata Nicholson drauge su „Maisto banku“ ir būriu žinomų žmonių vėl kvies rengti labdaringas vaišes ir surinkti lėšų nepasiturinčių maitinimui.

Labai smagu, kad labdaringų vaišių tradicija „Kviečiu į svečius“ kiekvienais metais sulaukia vis didesnio palaikymo. Vis daugiau Lietuvos žmonių suvokia, kad tik dalydamiesi ir padėdami vieni kitiems tampame išties laimingi. „Kviečiu į svečius“ dar turi ir stiprų bendruomeniškumo jausmą, nes šios iniciatyvos esmė suburti draugus, kolegas, kaimynus, smagiai su jais praleisti laiką, o tokio susibūrimo metu surinktas lėšas pervesti „Maisto bankui“, kuris pasirūpins tais, kuriems pagalbos labiausiai reikia“, – pasakoja projekto sumanytoja, LNK laidos „Beatos virtuvė“ šeimininkė Beata Nicholson.

kvieciu_i_svecius_foto_1Mums labai patiko Beatos sumanymas naujai įprasminti paskutinį žiemos mėnesį, sako projekto „Kviečiu į svečius“ organizatorių komandai šiemet vadovaujanti „Maisto banko“ projektų vadovė Liūnė Naujikaitė. Pasak jos, šis periodas yra gausus valstybinių švenčių, tai gera proga prisiminti lietuvišką virtuvę, o gal išbandyti kitų tautų tradicinius valgius.

Šiemet labdaringas vaišes rengti ragina ir būrys žinomų žmonių – virtuvės šefų, politikų, ekrano žvaigždžių. Dviejų tautinių datų įrėmintą mėnesį jie kvies prie vaišių stalo susėsti gimines, kaimynus, draugus bei kolegas.

„2016-ieji yra paskelbti bendruomenių metais. Kviečiame prisiminti tas šeimas, kurioms kasdien tenka galvoti, ką patiekti ant stalo savo vaikams. Ypač sunkiai verčiasi vienišos vaikus auginančios moterys, daugiavaikės šeimos – žiemą tenka daugiau išleisti būsto šildymui, kamuoja ligos. Kviesime rinkti lėšas, kad padėtumėme joms pramisti. Statistika rodo, kad žemiau skurdo ribos patenka pas trečia tokia šeima“, – sako „Kviečiu į svečius“ organizatoriai .

Populiarinti projektą „Kviečiu į svečius“ šiemet sutiko žiūrimiausia Lietuvoje LNK TV kanalų grupė.

Per ketverius metus labdaringų vaišių dėka jau surinkta 43 tūkstančiai eurų – „Maisto bankui“ tai padėjo kasmet pamaitinti veik 272 tūkst. nepasiturinčiųjų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.