Net 49 imitacinės verslo bendrovės iš Lietuvos bei keliolikos užsienio šalių dalyvavo Kėdainiuose pirmą kartą,  o Lietuvoje jau 21 kartą organizuotoje tarptautinėje imitacinių bendrovių mugėje. 

Joje savo bendroves pristatė įvairių mokslo įstaigų bendruomenės, susibūrusios į tam tikrą veiklą vykdančias verslo įmones. Jose „dirbantys“ jaunuoliai susipažįsta su darbo verslo įmonėje niuansais, mokosi verslumo paslapčių, deda visas pastangas, kad jų atstovaujama įmonė dirbtų pelningai, imituoja įvairius verslo įmonėje vykstančius procesus. Visos šios bendrovės tarpusavyje prekiauja savo produktais.
Ir nors bendrovės teikiamos prekės ar paslaugos nėra tikros, o tik imitacinės, visa gaunama patirtis jauniems žmonėms yra neįkainojama ir vėliau gali pasitarnauti kuriant savo tikrą verslo įmonę.
„Imitacinė įmonė atrodo kaip reali įmonė su savo skyriais. Ir viena bendrovės veiklų dalių yra dalyvauti mugėje: sugalvoti įdomų stendą, pristatyti naują produktą, pritraukti kuo daugiau pirkėjų, kad jie nusipirktų siūlomą produktą. Tokiose mugėse puikiai atsiskleidžia dalyvių komunikabilumas, jų iniciatyvos, komandinis darbas“, – sakė viena mugės organizatorių Rima Bačiulytė, Vilniaus kolegijos „Simulith“ centro vedėja.
Tądien į Kėdainius atvyko net 33 imitacinės bendrovės, kurios atstovavo įvairioms ugdymo įstaigoms: ir gimnazijoms, ir profesinėms mokykloms, ir kolegijoms. Dar su 16 užsienio šalių bendrovių buvo galima prekiauti nuotoliniu būdu programos „Skype“ pagalba.
Kėdainių rajonui atstovavo trys įmonės – „Auksinis ryšys“ iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos (atžalyniečiai mugėje dalyvavo jau net 20-ąjį kartą), Kėdainių profesinio rengimo centro bendrovė „Translanas“ bei Šviesiosios gimnazijos bendrovė „Taurus“, šioje mugėje dalyvavusi pirmą kartą.
„Atžalyno“ „Auksinis ryšys“, pardavinėjantis juvelyrinius dirbinius bei mobiliuosius telefonus, yra viena iš seniausių imitacinių bendrovių Lietuvoje. Pasak Audros Rutkauskienės, bendrovės vadovės, nors ir turint daug patirties, reikia stipriai pasistengti, norint konkuruoti su kitomis bendrovėmis.
„Rezultatas priklauso nuo mokinių: dabartiniai šios bendrovės darbuotojai yra be galo reiklūs, užsispyrę, žinantys ko nori, siekiantys savo tikslų, tikri šaunuoliai. Veikla tokiose imitacinėse bendrovėse yra labai naudinga jaunuoliams: čia reikia bendrauti, bendradarbiauti, sudaryti sutartis, rasti geriausią sprendimą, derėtis dėl kainos“, – sakė A. Rutkauskienė.
Šioje mugėje devintus metus dalyvauja ir Kėdainių PRC įmonė „Translanas“.
„Kiekvienais metais stengiamės atnaujinti įmonės veiklą, pristatyti vis naujų paslaugų ir prekių. Idėjos kyla mokiniams, jų būna labai daug, tad, žinoma, tenka išklausyti juos“, – šypsojosi Liudmila Kolojanskienė, šios bendrovės vadovė.
Bendrame šurmulyje buvo sunku nepastebėti komufliažiniais drabužiais apsirengusių jaunuolių – tai Šviesiosios gimnazijos imitacinės bendrovės „Taurus“ darbuotojai.
Tiesa, nors įmonės buvo imitacinės, prizai ir apdovanojimai buvo tikri. Šįkart už stendo originalumą auksine nominacija buvo apdovanota PRC įmonė „Translanas“. Įmonė taip pat pripažinta ir populiariausia. Sidabrine nominacija už gebėjimą reklamuoti apdovanoti Šviesiosios gimnazistai, o „Auksinis ryšys“ už gebėjimą reklamuoti gavo bronzinę nominaciją. Vienu iš geriausių vadybininkų pripažintas „Taurus“ įmonės atstovas Karolis Vainauskas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.