Baigiantis metams nutrūko ir sunkiasvorių mašinų, vežusių cukrinius runkelius į Kėdainių miesto pakraštyje esantį cukraus fabriką, srautas. 

D. Cibulskio teigimu, kitąmet kėdainiečiai cukraus gamintojai gamybos apimtis žada didinti maždaug 10 procentų.

D. Cibulskio teigimu, kitąmet kėdainiečiai cukraus gamintojai gamybos apimtis žada didinti maždaug 10 procentų.

Saldžiųjų šaknų perdirbimo sezonas, trukęs kiek daugiau negu šimtą dienų, jau baigtas. „Runkelių perdirbimą jau baigėme. Dabar byra paskutinis cukrus. Šįkart darbai vyko gana sklandžiai, tačiau turėjome ir mažų nesklandumų. Ruduo pasižymėjo drėgme, tad kasant runkelius žemdirbiams teko pavargti. Nerimo buvo kilę ir dėl šaltuko, spustelėjusio lapkričio mėnesį. Tačiau sėkmingai su visais iššūkiais susidorojome“, – darbymečiui pasibaigus sakė bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ gamybos direktorius Dainius Cibulskis.
Šiųmetis sezonas cukraus gamintojams buvo gerokai sėkmingesnis už pernykštį. Pernai dėl nepalankių oro sąlygų runkelių derlius buvo gana kuklus, tad praėjusiais metais kėdainiečiai pagamino 83 tūkstančius tonų baltojo cukraus, o šįmet jo pagaminta gerokai daugiau – 104 tūkstančiai tonų. Šįmet vidutiniškai viename hektare užaugo 66 tonos runkelių, o pernykštis vidutinis derlius buvo gerokai kuklesnis – 55 tonos. Runkelių cukringumas taip pat gerokai viršijo bazinę ribą – vidutinis cukringumas fiksuotas 17,3 proc. „Per dieną perdirbome iki 6 700 tonų žaliavos, tačiau turėjome ir sklandžių rekordinių dienų, kai perdirbome net po 7 300 tonų runkelių. Dėl drėgnų orų ir šlapios dirvos šįmet į fabriką keliavo purvinesni runkeliai. Tačiau tai ne tokia ir didelė bėda. Svarbiausia, kad derlius nukastas ir sėkmingai atvežtas bei perdirbtas“, – sakė D. Cibulskis.
Vos pabaigę runkelių perdirbimą, cukraus gamintojai jau rikiuoja kitų metų darbus. „Turime nemažai planų. Mūsų fabrikas, pabaigęs runkelių perdirbimą, neužsidaro. Mes visus metus pakuojame cukrų, atliekame įvairius remonto darbus ir įgyvendiname investicinius projektus. Kitąmet į fabriką numatyta investuoti apie penkis milijonus eurų. Nemažos lėšos bus skirtos šiluminei sistemai bei išgarinimo stoties atnaujinimui, taip pat stiprinsime darbų saugą. Planuojame cukrų pradėti pakuoti į naujas pakuotes“, – sakė bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius.
Kėdainiečiai cukraus gamintojai džiaugiasi ir pamažu didėjančiomis cukraus kainomis. „Tokios tendencijos mums palankios. Statistika byloja, kad per metus lietuviai suvalgo apie 33 kilogramus cukraus. Vadinasi, mūsų produktas yra reikalingas. O mes juk cukrumi aprūpiname ne tik Lietuvą, bet ir kitas Baltijos šalis“, – pastebėjo D. Cibulskis.
Nors kitąmet nebeliks kvotų cukraus gamybai, tačiau kėdainiečiai gamintojai turi planų didinti gamybos apimtis. „Mus džiugina faktas, kad net ir paskelbus apie naujas sąlygas ir kiek mažesnes cukrinių runkelių kainas, norinčiųjų auginti žaliavą mums nesumažėjo. Kitąmet planuojame gamybą didinti maždaug 10 procentų“, – sakė D. Cibulskis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.