Rugsėjo 3-ąją į Kėdainių miesto ir rajono ugdymo įstaigas – gimnazijas, progimnazijas ir lopšelius-darželius – sugrįžę mokiniai ir mokytojai pastebėjo ryškius pokyčius. Visų penkių miesto ugdymo įstaigų prieigos sutvarkytos – sena asfalto ar plytelių danga pakeista margaspalvėmis, naujomis trinkelėmis, atnaujinta asfaltbetonio danga, įrengti patogūs laipteliai, privažiavimai neįgaliesiems, pasėta veja.

Kėdainių „Aušros“ progimnazijos direktorė Neringa Vaicekauskienė.

Ilgametė stagnacija – baigta

Švietimo įstaigų vadovai džiaugiasi, kad visi šie svarbūs aplinkos tvarkymo darbai sėkmingai užbaigti iki mokslo metų pradžios, nes esant geram orui įprastai Mokslo ir žinių dienos šventė vyksta lauke prie mokyklų.

Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, per pastaruosius 20 metų beveik prie jokios rajono ugdymo įstaigos nebuvo tvarkoma aplinka. Tad šiemet švietimo įstaigų prieigoms sutvarkyti Kėdainių rajono savivaldybė iš savo biudžeto skyrė net 100 tūkstančių eurų.

Du dešimtmečius netvarkytų švietimo įstaigų aplinkos ne tik atrodė neestetiškai, bet ir išklaipytos, aplūžusios, dar sovietinius laikus menančios plytelės kėlė grėsmę susižaloti. Todėl po tvarkymo darbų įstaigų aplinka tapo žymiai gražesnė, patrauklesnė ir saugesnė.

„Vienoje gimnazijoje bei trijose progimnazijose, dviejų vaikų darželių teritorijose ne tik patiestos naujos, kai kur spalvotos trinkelių dangos, bet ir sutvarkyti laipteliai, privažiavimai neįgaliesiems, pasėta žolė. Tad ugdymo įstaigų kolektyvams teliko tik aplinką dar labiau papuošti. Tikiuosi, kad ryškius pokyčius pastebės į mokslo metų pradžios šventę susirinkusios įstaigų bendruomenės – mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai“, – sakė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

J. Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik.

Džiaugiasi sutvarkyta aplinka

Kėdainių „Ryto“ ir J. Paukštelio progimnazijose bei Šėtos gimnazijoje baigti naujos trinkelių dangos ir vejų įrengimo prieš pagrindinį įėjimą darbai, atnaujinta asfaltbetonio danga. Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje prieš pagrindinį įėjimą atnaujinta betono trinkelių danga. Lopšelyje-darželyje „Pasaka“ – išardyta sena asfaltbetonio danga ir įrengta betono trinkelių takelis bei veja, o lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ – atnaujinta bėgimo takelio danga.

„Atnaujinta ir estetiškai sutvarkyta aplinka pozityviai nuteikia progimnazijos bendruomenę. Džiaugiamės, kad naujus mokslo metus pasitinkame kokybiškais ir laiku atliktais darbais“, – sakė J. Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik.

Vienoje gimnazijoje bei trijose progimnazijose, dviejų vaikų darželių teritorijose ne tik patiestos naujos, kai kur spalvotos trinkelių dangos, bet ir sutvarkyti laipteliai, privažiavimai neįgaliesiems, pasėta žolė. Tad ugdymo įstaigų kolektyvams teliko tik aplinką dar labiau papuošti.

Rajono meras S. Grinkevičius

Kėdainių „Aušros“ progimnazijos direktorė Neringa Vaicekauskienė teigė, kad naujus mokslo metus jų įstaiga irgi pasitinka džiugiai.

Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius.

„Per mokyklos 30 metų gyvavimo laikotarpį pirmą kartą vyksta ženklūs išorės ir vidaus atnaujinimo darbai. Savivaldybės dėka turime galimybę mokslo metų pradžios šventę surengti atnaujintame progimnazijos kieme. Pas mus nuolat didėjant mokinių skaičiui tokie pokyčiai labai svarbūs progimnazijos bendruomenei  – mokiniams, tėveliams ir mokytojams“, – kalbėjo N. Vaicekauskienė, pabrėždama, kad per pastaruosius trejus metus mokinių skaičius išaugo nuo 719 iki 840.

Dar viena rajono įstaiga naujus mokslo metus pasitiks atsinaujinusi. Kapitaliai sutvarkytas Kėdainių rajono Šėtos gimnazijos vidinis kiemelis: viena dalis jo išklota trinkelėmis, kita dalis seno asfalto pašalinta ir paversta žalia zona, o likusi dalis išasfaltuota.

„Rajono savivaldybės dėka kuriamos patrauklios erdvės: mokiniai ir mokytojai mokysis šviesiose ir erdviose klasėse“, – kalbėjo Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius.
Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius tikisi, kad kitais metais darbai bus tęsiami toliau, tad per kelis ateinančius metus visos Kėdainių rajono švietimo įstaigos turėtų džiaugtis tvarkinga aplinka.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.