Prieš penkiolika metų Kėdainiuose gyvenęs ir muzikos mokykloje dirbęs vargonininkas Robertas Lamsodis su­grįžęs, kaip pats sako, į labai mylimą ir tik geriausius prisiminimus keliantį miestą, atvežė idėją – Kėdainiams reikia vargonų. R. Lamsodis teigia, kad vienintelė vieta Kėdainiuose, kur galėtų būti pastatyti vargonai – evangelikų reformatų bažnyčia.

Vargonininkas Robertas Lamsodis kviečia visus kėdainiečius prisidėti prie idėjos įgyvendinimo.

Jau penkiolika metų Norvegijoje gyvenantis ir dirbantis R. Lamsodis į gimtinę grįžta gana retai, tačiau šį kartą grįžęs ne tik aplankė čia gyvenančius giminaičius, bet ir viešai pristatė apie penkerius metus brandintą idėją.

„Ši mintis man kirbėjo gana seniai, bet dėl darbų gausos ji buvo nukeliama tolimesnei ateičiai. Tačiau suradus žmones, kurie palaiko šią idėją, tikiuosi, ją bus daug lengviau įgyvendinti“, – viliasi R. Lamsodis. Jo teigimu, Kėdainiai vargonams turi puikią erdvę – evangelikų reformatų bažnyčią, kuri pasižymi puikia akustika.

„Šioje vietoje galėtų vykti puikūs koncertai, galėtų atvažiuoti garsūs vargonininkai, vykti vargonų festivaliai, pritraukiantys į Kėdainius dar daugiau žmonių. Belieka pastatyti tik instrumentą…“ – šypsodamasis pasakoja R. Lamsodis.

Paklaustas, kokius vargonus norima statyti, R. Lamsodis teigė, kad anksčiau mintis sukosi apie šiek tiek pigesnį ir mažiau vietos užimantį variantą – elektroninius vargonus. Tačiau išmatavus plotą, kur galėtų stovėti vargonai, paaiškėjo, kad šiai bažnyčiai labiau tiktų vamzdiniai vargonai.

„Elektroniniai vargonai ženkliai pigesni, bet ir jų tarnavimo trukmė būtų ne daugiau nei 30 metų. O tradiciniai vargonai gali stovėti šimtmečius“, – pabrėžė vargonininkas.
Kalbėdamas apie vargonų kainą, R. Lamsodis pabrėžė, kad tai yra tikrai brangus instrumentas, galintis kainuoti iki 0,5 milijono eurų.

„Tokia kaina yra ne naujų, bet dėvėtų vargonų“, – teigė R. Lamsodis ir čia pat pakvietė Kėdainių krašto žmones prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo.
Prie šio kilnaus tikslo įgyvendinimo gali prisidėti kiekvienas, pervesdamas galimą pinigų sumą.

Kėdainių krašto muziejaus paramos-labdaros sąskaita Nr. LT 407300010094143462 (AB „Swedbank“), banko kodas 73000; mokėjimo paskirtis – Vargonai Kėdainiams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.