Ankstų kovo 30-osios rytą nemažai aktyvių Kėdainių rajono žemdirbių suskubo kuo greičiau atlikti visus būtinus rytinius privalomus darbus ir pajudėjo miesto link. Iš čia visi draugiškai išvažiavo į Vilniuje organizuojamą pienininkų gynimo streiką.

(Iš kairės) Kristina De Witte, Virmantas Ivanauskas ir Erlanda Turskienė sakė, kad lietuviai ūkininkai per daug kantrūs – anot streikuoti vykstančių žemdirbių, jau seniai reikėjo pienu palaistyti Seimą, tai gal būtų atsižvelgta į sunkią pienininkų padėtį.

(Iš kairės) Kristina De Witte, Virmantas Ivanauskas ir Erlanda Turskienė sakė, kad lietuviai ūkininkai per daug kantrūs – anot streikuoti vykstančių žemdirbių, jau seniai reikėjo pienu palaistyti Seimą, tai gal būtų atsižvelgta į sunkią pienininkų padėtį.

„Tikrai nebegalime daugiau kentėti. Visa Lietuva trimituoja, kad pieno sektorius gilioje duobėje. Reikia daryti protingus sprendimus, kad būtų padėta pieno ūkiams išgyventi. Būtent su tokiomis mintimis ir važiuojame į sostinę. Mes neprašome neįmanomų dalykų. Prašome padėti šiandien labiausiai vargstantiems pienininkams“, – sakė kartu su streikuojančiais kolegomis į Vilnių išvažiavęs Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas.

Nors situacija sunkiausia pačių smulkiausių pieno ūkių šeimininkams, prie streiko prisijungė ir stambių Kėdainių krašto pieno ūkių savininkai. Bendrovės „Laufriza“ vadovė Kristina De Witte sakė, kad labiausiai šiuo metu neramina pieno supirkimo kainos. 300 melžiamų karvių turinčios benderovės vadovė nenori net girdėti pasiūlymų, kad galbūt reikėtų keisti ūkio profilį: „Mes daug dirbome, kol sukūrėme šį ūkį. Yra padaryta daugybė investicijų, sukurta daug darbo vietų. Blogiausia, kad pieną praduodame praktiškai už savikainą. Toliau jo supirkimo kainos jau nebegali mažėti.“

115 melžiamų karvių bandą turinti ūkininkė Erlanda Turskienė sakė, kad problema pastaruoju metu yra ne tik su pieno, bet ir veršelių pardavimu. „Kol esame krizėje, vertės neturi ne tik pienas, bet ir veršeliai. Jų niekas nebeperka. Tai iš pagrindų atnaujinome bandą. Jos nedidiname. Ir taip gyvename be pelno jau kuris laikas. Mums bėda, bet dar blogiau gyvena tie, kurie laiko po keletą karvučių. Žmonės susikūrė sau darbo vietas, o dabar nebeišsilaiko. Jie jau balansuoja ant pašalpų ribos. Tačiau nereikia pamiršti, kad mums neleidžiant uždirbti ir mokėti mokesčių, nebus iš ko ir pašalpų dalinti“, – sakė daugelį metų ūkininkaujanti ūkininkė.

Į Vilnių pajudėjo ne tik pilnas streikuotojų autobusas, bet ir atskiri žemdirbių automobilių ekipažai.

Į Vilnių pajudėjo ne tik pilnas streikuotojų autobusas, bet ir atskiri žemdirbių automobilių ekipažai.

Moterys sakė nesuprantančios valdžios blaškymosi ir skubėjimo neva padedant žemdirbiams. „Kažkokie skuboti ir neapgalvoti pažadai ir sprendimai tik dar daugiau sumaišties įneša į mūsų gyvenimus. Seimo skubotai priimtas įstatymas – nustatyti minimalią žaliavinio pieno supirkimo kainą – visiškai iškraipo pieno rinką, nes prekybos tinklų pieno produktų kainodara lieka nereguliuojama. Akivaizdu, kad valdžia net nesuvokia, ką daro, nes dabar jau girdisi kalbų, kad tas įstatymas yra prieštaraujantis konstitucijai. Tokie veiksmai tik rodo, kad į mūsų problemas nėra įsigilinta, bandoma pasirodyti gerais, tačiau tokios „pagalbos“ mums nereikia. Mes norime dalykiškų sprendimų, kad galėtume oriai dirbti ir užsidirbti“, – sakė Kristina De Witte.

Iš viso iš Kėdainių į Vilnių cetralizuotai išvažiavo pusšimtis ūkininkų, palaikančių streikuotojus. Dar kelios dešimtys kėdainiečių į sostinę išvyko savarankiškai. „Mūsų pajėgos streike bus apie 80 žmonių“, – konstatavo V. Ivanauskas.

Panašios naujienos