Siekiant pagerinti kraštiečių aptarnavimo kokybę, vakar Kėdainių rajono savivaldybės aikštelėje krašto seniūnams buvo išdalinti Japonijos gamintojo „Suzuki Motor“ mažų visureigių „Suzuki Vitara“ rakteliai. „Tai tikrai paprasti ir niekuo neišsiskiriantys automobiliai, kurie yra būtini siekiant užtikrinti sklandų krašto seniūnijų darbą“, – teigė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Įteikdamas visiems seniūnams naujų automobilių raktelius rajono vadovas Saulius Grinkevičius teigė, kad šie automobiliai – ne prabanga, o būtinybė, siekiant užtikrinti sklandų krašto seniūnijų darbą.

Dvylika šios markės automobilių trijų metų laikotarpiui buvo išnuomoti iš konkursą laimėjusios bendrovės „Transporto valdymas“, kurios pateiktas pasiūlymas buvo ekonomiškai patraukliausias. O vienos transporto priemonės nuoma per mėnesį kainuos 348 eurus.

Labai laukė

Kaip teigė naujojo automobilio raktelius gavęs Gudžiūnų seniūnas Regimantas Valiauskas, šis seniūnijai skirtas automobilis buvo labai laukiamas, kadangi senasis dažnai gesdavo.

„Seniūnija turi rūpintis priskirtais keliais, o tų kelių yra tikrai visokių – ypač rudenį ir pavasarį, kai būna daug drėgmės. Tad šis mažas visureigis mūsų kasdieniame darbe tikrai pasitarnaus“, – teigė R. Valiauskas.

Paklaustas, kas dar be jo eksploatuos naują transporto priemonę, Gudžiūnų seniūnas pabrėžė, kad reikalui esant už jo vairo sėsti galės ir seniūno pavaduotojas, taip pat socialinės darbuotojos.

Pasak rajono mero S. Grinkevičiaus, sprendimas nuomoti naujus automobilius priimtas siekiant ne tik užtikrinti sklandų seniūnų bei seniūnijų darbuotojų darbą, bet ir dėl ekonominės naudos, kadangi seniūnijų dabar turimų senų ir jau nusidėvėjusių automobilių eksploatacijos kaštai yra ganėtinai dideli.

Senųjų – brangus išlaikymas

„Seniūnijų automobilių parkas yra tikrai senas. Transporto priemonių amžiaus vidurkis siekia beveik 11 metų. Be to, visi puikiai žinome, kad kuo senesnis automobilis, tuo dažniau jį reikia remontuoti, o remonto išlaidos kartais prilygsta automobilio vertei arba yra net didesnės“, – teigė S. Grinkevičius.

Rajono vadovas pridūrė, kad seniausias šiandien rajono seniūnijose eksploatuojamas automobilis yra 1994 metų gamybos.

Žvelgiant į 2017 metų duomenis, visos Kėdainių rajono seniūnijos senų automobilių remontui išleido daugiau nei 10 tūkstančių eurų. Tačiau buvo ir tokių seniūnijų, kurioms už transporto priemonių gedimų šalinimą teko pakloti virš 3 tūkstančių eurų.

Tačiau, pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio, nuomoti naujus automobilius seniūnijoms nuspręsta ir dėl didelių senų transporto priemonių kuro sąnaudų.

„Per visus praėjusius metus vienos seniūnijos kurui išleido 3 tūkstančius, kitos – virš 2 tūkstančių eurų. Tačiau sudėjus visų seniūnijų išlaidas degalams gautume apie 1 500 eurų vidurkį. Žinoma, dar reikia atkreipti dėmesį, kad didesnes išlaidas patyrė tos seniūnijos, kurios yra labiausiai nutolusios nuo rajono centro, arba tos, kurių plotas yra didesnis“, – pabrėžė E. Grigaitis.

Logiškiausias pasirinkimas – maži visureigiai

Prieš skelbiant automobilių nuomos konkursą Kėdainių rajono savivaldybės administracija jau buvo nusprendusi, kad seniūnijoms reikalingi ne lengvieji automobiliai, o maži visureigiai, turintys didesnio pravažumo galimybę.

„Reikia suprasti, kad žmonės gyvena ne tik mieste ar šalia jo, bet ir kaimuose ar net vienkiemiuose, kur susisiekimo galimybės nėra pačios geriausios. Ypač tai aktualu rudens ar žiemos laikotarpiais, kai kaimų keliai tikrai nėra pačios geriausios būklės“, – sako savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas, pridurdamas, kad nuomojamos transporto priemonės bus pačios paprasčiausios komplektacijos.

„Kadangi mūsų pagrindinis reikalavimas buvo mažiausia kaina, todėl šie automobiliai neturi jokių prabangos elementų, kitaip tariant – tai baziniai modeliai“, – pasakojo E. Grigaitis.

Akivaizdi nauda

Pagal veiklos nuomos modelį, kurį pasirinko Kėdainių rajono savivaldybės administracija, minėti automobiliai per trejus metus galės įveikti 100 tūkstančių kilometrų. Todėl per šį laikotarpį atsiradusius gedimus už savas lėšas turės šalinti ta bendrovė, iš kurios bus nuomojami automobiliai. Į nuomos kainą taip pat bus įtraukti ir civilinių bei kasko draudimų kaštai.
Pasak savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo, jau yra gerų pavyzdžių, kai automobilių nuoma itin pasiteisino. Prieš kurį laiką Kėdainių miesto seniūnijai buvo išnuomotas naujas automobilis, kurio remontui nereikėjo skirti nė vieno euro.

„Neabejojame, kad automobilių nuoma yra pats geriausias variantas. Pirmiausia mums nereikės skirti didžiulių lėšų automobilių remontui ir, žinoma, dėl naujų automobilių ekonomiškumo sumažės degalams išleidžiami pinigai“, – pabrėžė E. Grigaitis.

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.