Gruodžio 13 d. Kėdainių kultūros centre už aukštus pasiekimus, pergales ir mūsų krašto vardo garsinimą padėkota daugiau kaip pustrečiam šimtui rajono savivaldybės sportininkų – 122 mokiniams,  22 mokytojams, 120 suaugusiųjų sportininkų, trenerių ir klubų vadovų.

Šiemet pirmą kartą surengta bendra sportininkų pagerbimo šventė, kurioje dalyvavo mokiniai, jaunimas ir suaugusieji, pasiekę aukštų rezultatų ir pergalių sporte, taip pat jų treneriai ir mokytojai, sporto klubų ir įstaigų vadovai.

Šventė surengta dukart per metus

Vadovaujantis Kėdainių rajono savivaldybės gabių mokinių skatinimo tvarkos aprašu, kiekvienais metais gabių mokinių skatinimo komisija įvertina ir siūlo paskatinti gabius Kėdainių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose besimokančius mokinius, per vienerius mokslo metus pasiekusius puikių rezultatų akademinėje, meno, technikos ir sporto veiklose.

Apdovanojimus už sportinius pasiekimus gavo jaunieji ir perspektyvieji tenisininkai.

Dėl itin gausaus kasmet apdovanojamų mokinių skaičiaus šiemet Gabių mokinių šventė, kurioje daug metų kartu pagerbiama už akademinius, meno ir sporto pasiekimus, padalinta į dvi dalis. Pirmasis renginys vyko birželio mėnesį, kada buvo paskatinti ir apdovanoti akademinės bei meno srities gabūs mokiniai, o metų pabaigoje sveikinimai skambėjo visai krašto sporto bendruomenei.

Įteikti prizai ir padėkos

Už pasiekimus sporte 2017–2018 m. m. buvo pagerbti Kėdainių sporto centro, „Atžalyno“, Šviesiosios, Akademijos, Josvainių ir Krakių M. Katkaus gimnazijų, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių  „Aušros“ ir  „Ryto“ progimnazijų, Kėdainių r. Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos mokiniai, jų mokytojai.

Šventėje net 66 mokiniams už aukštus pasiekimus žaidynėse, pirmenybėse, turnyruose ir čempionatuose įteiktos mero padėkos ir paskirti piniginiai prizai. Visi mokiniai gavo atminimo dovanėles,  o juos varžyboms ruošusiems mokytojams ir suaugusiems sportininkams įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.

Gustas ir Adrijana Morkūnai lošia šachmatais ir dalyvauja varžybose. Adrijana turi mažiau laimėjimų, o Gustas yra keturis kartus Lietuvos čempionatų (kasmet yra rengiami trys čempionatai: standartinių šachmatų, greitųjų šachmatų ir žaibo) prizininkas ir daugelio varžybų nugalėtojas bei prizininkas, šiais metais Lietuvą atstovavo Europos čempionate.

Apdovanotas rekordinis mokinių skaičius

Gausią rajono sporto bendruomenę sveikino rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius. Džiaugdamiesi sportininkų pasiekimais ir dėkodami treneriams už darbą, savivaldybės atstovai artėjant gražiausioms metų šventėms linkėjo šiltų, linksmų Kalėdų ir gerų ateinančių metų, kurie atneštų naujas pergales ir rekordus.

Rajono vadovas įsitikinęs, kad sportininkai ir jų treneriai yra Kėdainių miesto garsintojai bei pavyzdys kitiems, ypač vaikams ir jaunimui.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Lietuvoje esame sportiškiausių miestų penketuke. Tai – labai geras mūsų sportininkų ir sporto infrastruktūros įvertinimas. Kita gera žinia, kad greitai turėtume sutvarkyti miesto stadioną, kurio užbaigimui ateinančiais metais Vyriausybė žadėjo skirti lėšų. Taip pat bus atnaujintas dengtas futbolo maniežas Vilainiuose. Kad sportininkų pavyzdys įkvepia, rodo ir šiandien apdovanojamas rekordinis gabių moksleivių – jaunųjų sportininkų skaičius – net 122. Tokio gausaus būrio dar niekada  neturėjome. Tai ženklas, kad mūsų treneriai ir fizinio lavinimo mokytojai dirba labai kryptingai ir profesionaliai“, – sakė S. Grinkevičius.

Sporto bendruomenės atstovai, kurių vardų sveikino Lietuvos bokso federacijos viceprezidentas, Kėdainių bokso federacijos prezidentas Vilimantas Bobinas, atsidėkodami už nuolatinį palaikymą ir paramą rajono merui S. Grinkevičiui ir savivaldybės administracijos direktoriui O. Kačiuliui, įteikė simbolines atminimo dovanėles.

Kiokušin karate sportininkams metai buvo geri

Kiokušin karate klubo „Stoikas“ vyr. treneris Vaidas Rudelis sako, kad šie metai jų sportininkams buvo geri.

Trenerio Vaido Rudelio treniruojami kiokushin karate sportininkai – daugelio turnyrų bei čempionatų prizininkai.

„Klube užderėjo nemažas būrys Lietuvos čempionų ir šio čempionato prizininkų. Gaila, kad vyresnieji sportininkai šįkart nepapuolė į Lietuvos rinktinę, tačiau džiaugiamės, kad vienas iš klubo narių Rokas Kačiulis išsilaikė juodąjį diržą. Tai – aukščiausias mūsų sportininkų pasiekimas. Be to, klubas buvo pripažintas moksleivių taurės varžybose, kur užėmėme ketvirtąją vietą. Deja, bet iki prizinės vietos pritrūko vos vieno medalio. Mūsų sporte pirmiausia reikia labai daug noro sportuoti, o tada daug dirbti“, – kalbėjo V. Rudelis.

Į apdovanojimus su auklėtiniais atėjęs sporto klubo „Bronas“ vadovas, bokso treneris Bronislovas Šimokaitis džiaugėsi buvusių savo auklėtinių pasiekimais.

„Praėjusiais metais išleidome pačius gabiausius vaikus, tačiau mano buvę auklėtiniai pasiekė puikių rezultatų. Paulius Zuvejas šiemet ketvirtą kartą tapo Lietuvos čempionu, o Mindaugas Bankauskas užėmė trečią vietą. Klube sportuoja keturios moterys, kurios taip pat iškovojo prizines vietas. Pačius perspektyviausius sportininkus išleidau į Panevėžio sporto gimnaziją, kur dabar jie skina pergales tarptautiniuose turnyruose. Tad didžiuotis turime kuo“, – sakė B. Šimokaitis.

Surviliškio dziudo klubo „Rena“ vadovė Asta Kanapinskienė prisipažino, kad šie metai buvo ir sunkūs,  ir džiaugsmingi. Į šventę atlydėjusi šešis auklėtinius trenerė patenkinta jų laimėjimais:
„Pagrindiniai mūsų sportininkų laimėjimai – tarptautinėse varžybose iškovotos pirmos, antros vietos, taip pat keletas prizinių vietų Lietuvoje. Norint pasiekti aukštų rezultatų, reikia daug dirbi, todėl vaikai treniruojasi po porą valandų tris kartus per savaitę, jeigu reikia, susirenkame ir ketvirtą kartą“.

Laimėjimai sporte padeda ir kitose srityse

Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas G. Misius visada džiaugiasi ir didžiuojasi mūsų krašto sportininkais, treneriais, kūno kultūros mokytojais, sporto klubų ir komandų vadovais, sporto rėmėjais.
„Sportas – tai žmogaus fizinių ir dvasinių savybių saviraiška, kai dideliu, pasiaukojamu darbu, mobilizavus visas žmogaus savybes užsibrėžtam tikslui, pasiekiami laimėjimai, kurie, manau, nesuklysiu sakydamas, padeda žmogui visose gyvenimo srityse. Nuoširdžiai dėkoju visiems kraštiečiams, kurie nuo jaunų dienų iki senjorų amžiaus lanko sporto treniruotes, lavina savo gebėjimus ir siekia užsibrėžtų tikslų“, – sakė G. Misius.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.