Gegužės 29-ąją rajono gimnazijose nuaidėjęs Paskutinis skambutis ne vienam padovanojo išskirtinių jaudinančių emocijų. Kėdainiečiai tądien buvo nustebinti reginio, kai miesto gatvėmis lydimas abiturientų automobilių prariedėjo galingas traktorius „Challenger MT 865B“.

IMG_4337Šiuo galiūnu savo auklėtoją į paskutiniąją pamoką atvežti pasiūlė garsaus Kėdainių krašto ūkininko, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto dukra Laura, mokslus baigusi Šviesiojoje gimnazijoje.

„Jau keleri metai abiturientai nori kuo išradingiau atsivežti auklėtojas į paskutiniąją pamoką. Buvo pasitelkti ir visureigiai, ir motociklai, ir limuzinai, net paprasti traktoriai. Kadangi tėčio ūkyje turime ne šiaip sau traktorių, o tikrą galiūną, tai aš pasiūliau juo pasinaudoti. Prieštaraujančių nebuvo. O ir auklėtoja po kelionės traktoriumi jaučiasi puikiai“, – šypsodamasi sakė Laura Talmantaitė.

Jonas Talmantas galingąjį „Challenger MT 865B“ be jokių paramų maždaug už 1,2 mln. litų įsigijo prieš dvejus metus.

„Ilgai svajojau apie šį traktorių. Gerokai teko pasispausti, kad jam sutaupytume reikiamų lėšų. Tačiau nė akimirkos neteko sudvejoti, kad pasirinkome blogai. Traktorius dirba puikiai. Jis tarnauja net trims ūkiams: mano ir abiejų sūnų. Su moderniuoju galiūnu apdirbame 1 300 hektarų. Jis nepamainomas pagalbininkas ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį. kadangi tai ne ratinis, o vikšrinis traktorius, tai jis labai tausoja žemę“, – savo sprendimą nusipirkti „Challenger MT 865B“ komentavo J. Talmantas. Pasak ūkininko, šis traktorius beveik visai nesuspaudžia dirvožemio, jo spaudimo galia į vieną kvadratinį centimetrą yra iki 20 kartų mažesnė negu paprasto ratinio traktoriaus.

Kam tokį traktorių pirkti naudinga? J. Talmanto teigimu, „Challenger MT 865B“ nebus nuostolingas ir puikiai tarnaus ūkyje nuo 500 hektarų.

„Šis Jungtinėse Amerikos Valstijose pagamintas traktorius tik atrodo galingai ir grėsmingai, tačiau jis yra labai draugiškas ir lengvai valdomas. Jo mažos kuro sąnaudos, nes jis beveik neprabuksuoja. Kadangi jame nėra prigrūsta daug elektronikos, tai jį suvaldyti gerokai lengviau negu kurį kitą šiuolaikišką traktorių“, – sakė J. Talmantas.

J. Talmanto šeima mėgsta iššūkius. Dar iki šiol kėdainiečiai mena 2008-ųjų metų pavasarį, kai Jono Talmanto posūnis Paulius Pikšrys savo išrinktąją Irmą į vestuves atsivežė galingu naujutėlaičiu traktoriumi „Fendt“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.