Nors bendrojo lavinimo mokyklos baigia skaičiuoti tik ką pasibaigusių mokslo metų rezultatus, Kėdainių šviesioji gimnazija jau planuoja būsimą veiklą.

Šviesiosios gimnazijos vadovė Violeta Liutkienė neslepia džiaugsmo dėl dviejų naujienų, kuriomis pasitiks šiųmetį rugsėjį.

Įkūrė specializuotą klasę

„Labai džiaugiamės, kad mes tapome Vilniaus Gedimino technikos universiteto partneriais ir nuo rugsėjo šešiolika antrokų galės mokytis specializuotoje klasėje. Kad pakliūtų į šią klasę, mokiniai rašė motyvacijos laišką. Pirmiausia jie turi domėtis matematika ir gamtos mokslais, nes pagal ugdymo planą numatytas modulis – robotika“, – džiaugėsi gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė. Gimnazistams paskaitas skaitys universiteto dėstytojai bei studentai. Be to, mokiniams bus rengiamos mokslinės konferencijos, stovyklos.

V. Liutkienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektoriumi Alfonsu Daniūnu.

V. Liutkienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektoriumi Alfonsu Daniūnu.

„Tapome trečiąja gimnazija, kurios mokiniai turės specializuotą šio universiteto klasę. Be mūsų, į tiksliuosius mokslus gilinsis Vilniaus ir Utenos gimnazistai. Klasę sudarėme atsižvelgę į vaikų poreikius ir galimybes. Suteikiame galimybę mokytis to, kas jaunimui įdomu, o ateityje pravers renkantis profesiją. Daug kalbama, kad trūksta inžinerinių specialybių, tai mes suteikiame progą prie jų bent šiek tiek prisiliesti“, – sakė V. Liutkienė.

Šeštokams – „Sėkmės ir lyderystės mokykla“

Kita naujiena Šviesiojoje gimnazijoje – nuo rudens atidaroma neformaliojo ugdymo mokykla  „Sėkmės ir lyderystės mokykla“ šeštųjų klasių mokiniams. Į šią mokyklą jau užsirašė 49 Juozo Paukštelio ir „Ryto“ pagrindinių mokyklų mokiniai.

„Su šeštokais dirbsime trimis kryptimis. Pirmoji kryptis – socialiai atsakingos asmenybės ugdymas. Čia mums padeda UNESCO klubo asmenybės ugdymo institutas „Rafaelis“ ir jo vadovė Marija Mendelė Leliugienė. Gimnazijos mokytojai jau mokėsi dirbti su šio instituto programa. Antroji kryptis – lyderystė. Jos mokyti padės asociacija „Intelektualinis kapitalas“. Trečioji sritis – „Įdomieji mokslai“. Pagal ją vaikai nebus mokomi kažko naujo, tiesiog jie mokysis kitaip: linksmiau, per eksperimentus ar žaidybinius elementus pažvelgs į tai, ką mokosi mokykloje per pamokas. Veiklos kryptys – gamtos mokslai, informacinės technologijos, matematika, saviraiška“, – būsimais planais dalijosi Šviesiosios gimnazijos vadovė.

Pasak V. Liutkienės, gimnazija rado sutarimą tiek su J. Paukštelio, tiek su „Ryto“ pagrindinių mokyklų pedagogais, kad jie būsimuosius lyderius į specialius užsiėmimus išleistų penktadieniais.

Paukšteliečiai į užsiėmimus ateis po dviejų pamokų, rytiečiai – kiek vėliau. Užsiėmimus ves atvažiavusieji lektoriai, jie su visomis trimis grupėmis turėtų dirbti vieną dieną.

„Sėkmės ir lyderystės mokyklą“ pradedame nuo šeštosios klasės, nes tyrimai patvirtina, jog būtent tokio amžiaus jaunimas yra imlus daugeliui dalykų. Be to, teigiama,  jog sėkmingiausi žmonės dažniausiai yra ne tie, kurie mokyklas baigia šimtukais, o turintys labai gerus socializacijos, savęs bei aplinkos pažinimo įgūdžius“, – pastebėjo patyrusi pedagogė.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Arnas

    O as tai nelabai tikiu, kad to, ko nesutvarke „Vikonda“, sutvarkys kazkoks narkomanu svyturys…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.