Jau šiandien Vilniuje prasideda tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Joje, kaip ir kasmet, prisistatys ir Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras. Tad kokiomis naujienomis ir nuotaikomis naują turizmo sezoną pradeda Kėdainiai, ar gausūs turistų buvo praėję metai? Pokalbis apie tai su centro vadybininke bei gide Edita Mongirdaite. 

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre lankėsi 51 metų piligrimė iš Amerikos Anna Sieben. Ji, keliaudama iš Talino į Romą, užsuko ir į Kėdainius. (Kėdainių TVIC nuotr.)

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre lankėsi 51 metų piligrimė iš Amerikos Anna Sieben. Ji, keliaudama iš Talino į Romą, užsuko ir į Kėdainius. (Kėdainių TVIC nuotr.)

Tad kiek turistų apsilankė Kėdainiuose per praėjusius metus? Jų skaičius išaugo ar sumažėjo?

Per 2014 m. Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre apsilankė 5227 turistai – 3843 lietuviai ir 1384 užsieniečiai. Užpernai turistų buvo 5099. Didžioji dalis jų – ekskursijų dalyviai.

Kokie lankytini objektai buvo populiariausi, apie kokius iš jų buvo ieškoma daugiausiai informacijos?

Tarp lankytinų objektų dominuoja Kėdainių krašto muziejaus kunigaikščių Radvilų mauzoliejus ir 1863 metų sukilimo muziejus bei Paberžės istorinis kompleksas. Iš miesto muziejų užsisakydami ekskursijas turistai dažniausiai išsirenka vieną. Užsienio turistai muziejais domisi mažiau, juos lanko daugiausiai lietuviai.

Kiek iš visų apsilankiusiųjų yra lietuvių? Ar didėja, palyginus su praėjusiais metais, lietuvių susidomėjimas Kėdainiais?

Lietuvių mūsų centre 2014 m. buvo šiek tiek mažiau. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad nurodyti skaičiai – tik tų, kurie užeina į Turizmo ir verslo informacijos centrą. Mažėjimą įtakojo objektyvios priežastys – 2014 m. nedirbome sekmadieniais. Susidomėjimas Kėdainiais auga, ypač pastebime, kad daugėja keliaujančiųjų su šeimomis, ypač mažais vaikučiais. Aktyviai keliaujama ir per šventes: ypač nustebino praėjusiais metais tai, kad buvo nemažai norinčiųjų ekskursijų per Kalėdas.

Iš kokių šalių daugiausiai atvyksta užsieniečių? Kokių lankytinų objektų, pramogų jie ieško Kėdainiuose?

Užsieniečiai dažniausiai teiraujasi, kur galima skaniai pavalgyti ar kurioje kavinėje skaniausia kava. Jie prašo žemėlapių ir klausia, ką įdomaus galima apžiūrėti. Kartais surandame ir užsakome jiems apgyvendinimą, užsakome taksi. Lenkaitė dviratininkė sumanė išgelbėti sužeistą balandį, teko ieškoti padėti galinčio veterinaro. Organizuotos grupės atvyksta su kelionių vadovais, į centrą užsuka retai, pas mus informacijos ieško pavieniai turistai. Kiek pastebėjau, užsieniečiai dažniausiai keliauja jų šalyje išleistų kelionių vadovų pagalba, Kėdainiai į juos būna įtraukti. Smagu buvo matyti, kad prie Kėdainių aprašymo įtakingiausiame kelionių vadove ,,Le Petit Futé“ pabrėžta, kad Kėdainiuose galima gauti informaciją prancūzų kalba. Vokiečiai ir prancūzai neretai atvyksta kemperiais – ko gero, ir kėdainiečiai sezono metu pastebi turistinius kemperius, pamėgusius aikštelę prie Šv. Juozapo bažnyčios – gal prie bažnyčios jiems atrodo saugiau… Paskutiniu metu daugėja dviratininkų, tokiu būdu apkeliaujančių visą Pabaltijį ir Europą. Būna, kad keliauja ir viešuoju transportu. 39 proc. visų užsieniečių – lenkai. 2014 m. gerokai išaugo, lyginant su 2013 m., latvių skaičius, bendradarbiaujame su viena latvių agentūra, kuri dažnai užsako latviams ekskursijas. Paprastai jų kelionės tikslas – Jurbarkas, Trakai ar Druskininkai, pakeliui sustoja ekskursijai Kėdainiuose. Po ekskursijos, šiek tiek pasivaikščioję po senamiestį, jie vyksta toliau.

Praėjusiais metais vienas dažniausiai lankytų turistinių objektų Kėdainiuose – kunigaikščių Radvilų mauzoliejus.

Praėjusiais metais vienas dažniausiai lankytų turistinių objektų Kėdainiuose – kunigaikščių Radvilų mauzoliejus.

Kiek ekskursijų vedėte? Kokios jų buvo populiariausios? Gal būta išskirtinių, originalių ekskursijų pageidavimų?

2014 m. šoktelėjo ekskursijų skaičius – jų buvo net 102 (2013 m. – 75). Iš jų – dešimtadalis užsieniečiams ir 15 ekskursijų kėdainiečiams po Lietuvą. Pati populiariausia – apžvalginė ekskursija. Daugiausiai ekskursijų – pavasarį ir rudenį. Tarp moksleivių populiaresnės ne klasikinės ekskursijos, o edukacinės programos, kurias užsisako Kėdainių krašto muziejuje ir jo filialuose. Be to, galima užsisakyti ir žydiškų, škotiškų valgių ar medaus ir midaus degustacijas.
O kokių įdomių svečių – turistų, keliautojų – sulaukėte? Teko girdėti, kad vienas vyras Kėdainių krašte ieškojo savo protėvių šaknų.
Tokių kasmet sulaukiame po keletą. Spalį buvo atvykęs Atma Jarasius-Krueger iš Australijos, jis prisistatė, kad yra pirmojo Kėdainių apskrities viršininko Juozo Jarašiaus proprovaikaitis. Džiaugėsi suradęs jo kapą. Brazilė, studijuojanti Osle, taip pat sakė, kad jos protėviai – iš Kėdainių. Tačiau labiausiai praėjusiais metais įstrigo 51 metų piligrimė iš Amerikos Anna Sieben, pėsčiomis keliaujanti iš Talino į Romą.

Kokias turistines Kėdainių rajono naujienas pristatysite turizmo parodoje „Adventur“? ,,Keliones planuok atsakingai“ Ką naujo aplankyti pasiūlysite 2015 metais mūsų krašte?

Dalyvavimą parodoje planuojame atsakingai ir stengiamės paruošti informaciją, kurios pageidauja turistai. Klausimas Nr. 1 būna renginiai – kokie ir kada. Taip pat daugiausiai prašo žemėlapių su lankytinais objektais – „praktiškų leidinių“, todėl parodai turėsime naują leidinuką – miesto ir rajono žemėlapius su lankomais objektais, muziejais, edukacinėmis pamokomis, kaimo turizmo sodybomis ir kita turistams aktualia informacija. Taip pat orientuosimės ir į parodos tematiką – „Mokymo įstaigų išvykos ir kelionės su vaikais“, juo labiau, kad 2015-ieji paskelbti Etnografinių regionų metais, ir tam, kad mokytojai ir moksleiviai gautų kuo daugiau informacijos, supažindinančios su galimybėmis keliaujant pamatyti ir pažinti regionų savitumus, pristatysime ir edukacines programas. Kėdainiuose turime net 52 edukacines programas, daugiausiai jų yra parengęs Kėdainių krašto muziejus, o kur dar teminės ekskursijos… Bendraudami parodoje su lankytojais pamatome ir jų lūkesčius, poreikius, išgirstame pagyrimus ar pastabas, tai padeda grįžus po parodos geriau pasirengti turistiniam sezonui.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.