Kėdainiuose dvi dienas vyko seminaras, skirtas Lietuvoje gyvenantiems tautinių mažumų atstovams. Kėdainių daugiakultūriame centre susirinkę seminaro dalyviai klausėsi paskaitų bei diskutavo, kaip skleisti kitų tautų kultūrą mūsų šalyje.

Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

Pasak Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorės dr. Vidos Montvydaitės, šis seminaras skirtas tautinių mažumų atstovams, su kuriais bendraujant ir diskutuojant bus ieškoma atsakymų į iškylančius klausimus, teikiami pasiūlymai Lietuvos Vyriausybei, į kuriuos būtų atsižvelgiama formuojant tautinių mažumų kultūros politika.
„Šiuo metu Lietuvoje yra didžiausios lenkų, rusų, baltarusių tautinių mažumų bendrijos. Mažiau skaitlingos yra žydų, ukrainiečių bendruomenės. Iš viso Lietuvoje gyvena 154 skirtingų tautybių atstovai“, – sakė ji. Kėdainiai – vidurio Lietuvos miestas šiam kelių dienų seminarui buvo pasirinktas neatsitiktinai. „Šis miestas net kelis šimtmečius turi daugiakultūrio gyvenimo tradiciją. Norime parodyti, kad tautinių mažumų politika yra formuojama ne tik Vilniuje, bet ir regionuose, miesteliuose, kur šimt­mečiais įvairios kultūros sugyveno kartu“, – pabrėžė ji.
Susirinkusius seminaro dalyvius pasveikinti atvyko Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.
„Žvelgiant į mūsų krašto istoriją, turime labai daug kuo pasididžiuoti. Kėdainiai visada garsėjo savo daugiakultūriškumu. Šiandien situacija yra kitokia – aktyviai veikiančias turime dvi tautinių mažumų organizacijas: rusų ir lenkų. Kiekviena tauta turi savo kultūrą, istoriją, tad mes visi turėtume stengtis jas suprasti, priimti, ir, radus, kas yra geriausia, perimti sau“, – sakė meras.
Seminaro metu buvo skaitomi pranešimai: Kėdainių daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė pristatė tautinių mažumų kultūros sklaidą Kėdainiuose, doc. dr. Kamilė Rupeikaitė-Mariniuk skaitė pranešimą tema „Šventasis raštas kaip muzikinės simbolikos ir terminijos šaltinis“, o dėstytoja, etnomuzikologė Varsa Liutkutė-Zakarienė supažindino su tradicinio folkloro panaudojimo būdais šiandieninėse meninėse raiškose. Vėliau folkloro ir muzikos mokytojai ekspertai Irena ir Nikolajus Zacharovai perskaitė pranešimą apie Lietuvos tautinių bendrijų kultūras, išsaugojimo ir vystymo būdus.
Dviejų dienų mokomąjį seminarą užbaigė ekskursija po Kėdainius. Ekskursijos, kurią vedė Kėdainių krašto muziejaus vyriausioji muziejininkė, gidė Regina Adomaitienė, tema – „Daugiakultūrio Kėdainių miesto istorija ir šiandiena“.

Panašios naujienos