Praėjusį savaitgalį trys Kėdainių chorai rinkosi rimtam pasirodymui – atrankai į respublikinę Dainų šventę „Čia – mano namai“, kuri liepos 2 – 6 dienomis vyks Vilniuje.

Į respublikinę Dainų šventę vasarą važiuos Šviesiosios gimnazijos choristai (viršuje) ir „Ryto“ pagrindinės mokyklos dainininkai.

Į respublikinę Dainų šventę vasarą važiuos Šviesiosios gimnazijos choristai ir …

chorai_2272

… „Ryto“ pagrindinės mokyklos dainininkai.

Iš sostinės atvykusi choristų vertinimo komisija pasirinko visus tris šventei besiruošiančius chorus. tad mūsų rajonui vasarą sostinėje atstovaus „Ryto“ pagrindinės mokyklos, Šviesiosios gimnazijos ir Kultūros centro kamerinio choro „Ave musica“ dainininkai.
Nenuginčijama tradicija tapusios Lietuvos dainų šventės išaukština žmogaus kūrybinę saviraišką, tautinės kultūros gyvybingumą, tėvynės meilę ir solidarumą. Jos suburia skirtingas kartas, padeda ugdyti etines vertybes. Per daugelį metų susiformavo vertingiausi žanrų raiškos ypatumai, estetiniai meninių programų kriterijai, emocinis šventės dalyvių ir žiūrovų bendrumas. Lietuvos dainų šventė yra nacionalinis visuotinio pobūdžio kultūros reiškinys ir nuolatinis kryptingas kūrybos procesas, savo dvasia prilygstantis senosioms Graikijos olimpinėms žaidynėms.
2003 metų lapkričio 7 dieną Estijos, Latvijos bei Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją bei simboliką UNESCO pripažino žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru, 2008 metais ši tradicija įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Taigi galimybę pasirodyti Dainų šventėje meno mėgėjai labai vertina ir brangina. „Turime šaunų chorą savo gimnazijoje, tad negalime praleisti galimybės pasirodyti Dainų šventėje. Mūsų choristai dainavimą myli ir brangina. Jau kuris laikas sakau, kad tai – daugiau negu laiko praleidimas. Tai – emocinis ir dvasinis ugdymas. Šiųmetei Dainų šventei reikia paruošti gana sudėtingą repertuarą. Dainas jau išmokome, tačiau jų atlikimą dar galėsime tobulinti, juk laiko iki šventės turime. Norėčiau paraginti kolegas labiau skatinti vaikus dainuoti. Manau, kad Kėdainiams Dainų šventėje galėtų atstovauti ne trys, o mažiausiai penki chorai“, – po atrankos sakė Kėdainių šviesiosios gimnazijos choro vadovė Sigita Aukštiejūtė–Morkūnienė.
Prieš važiuodami į respublikinę Dainų šventę geriausi rajono chorai dainavimu kraštiečius nudžiugins rajoninėje Dainų šventėje „Metų laikai“, kuri miesto parke vyks gegužės 31 dieną.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.