Chorų karų“ pirmajam mūšiui įnirtingai ir su užsidegimu besiruošiantys Kėdainių Senamiesčio choro dainininkai yra pasiryžę tik nugalėti, o savo išeikvotą energiją, kaip ir daugelis mūsų, atstato besimėgaudami gardžiais patiekalais.

Pirmieji keturi choristai su portalo www.muge.eu skaitytojais dalijasi savo mėgstamiausių patiekalų receptais. Pastebėjome, kad beveik visi jie mėgsta vištienos patiekalus ir mielai renkasi tradicinius valgius. Galbūt koks nors jų išmėgintas receptas sudomins ir Jus?

 venskuteArvaidė Venckutė nėra labai išranki maistui ir mėgaujasi įvairiais valgiais, bet labiausiai mėgsta salotas bei vištienos ir jautienos patiekalus. Jos mėgiamiausias patiekalas yra „Traški kiniška vištiena su ryžiais“. Receptą Arvaidė surado „Beatos virtuvės“ kulinariniame bloge ir ruošia patiekalą taip, kaip rekomenduoja pati Beata. Puikiai pavyksta.

Riekės: stiklinės apvalių ryžių, kiaušinių, 1 morkos, ryšelio svogūnų laiškų, 100 g virto kumpio, 100 g konservuotų kukurūzų, 100 g konservuotų žaliųjų žirnelių, aliejaus kepti, druskos.

Išverdame ryžius. Morką ir kumpį supjaustome nedideliais kubeliais, svogūnus susmulkiname. Dubenėlyje išplakame kiaušinius. Keptuvę su šlakeliu aliejaus gerai įkaitiname ir iškepame kiaušinius. Kitoje keptuvėje apkepame morką, svogūnus, kumpį, beriame kukurūzus ir žirnelius. Kai viskas lengvai apkepa, suberiame ryžius, keptą kiaušinį, gerai išmaišome ir pagardiname druska.

Ruošiame vištieną. Reikės: 1 vištienos filė, 1 litro aliejaus kepti, 4 šaukštų krakmolo, 5–6 šaukštų vandens, 3 šaukštų mėgstamo pomidorų padažo, šaukšto aliejaus, šaukšto cukraus, šaukšto ryžių acto.

Vištienos filė supjaustome nedideliais gabalėliais ir pasūdome. Nedideliame indelyje sumaišome 3 šaukštus krakmolo ir 4 šaukštus vandens. Gilesnėje keptuvėje įkaitiname aliejų. Vištienos gabalėlius pamirkome krakmole (galima dar ir apvolioti sausame krakmole) ir kepame aliejuje. Kepimo trukmė priklauso nuo gabalėlio dydžio, apie 3–5 minutes. Atkreipkite dėmesį, kad krakmolas kepdamas netampa auksinės spalvos kaip miltai. Kuomet iškepa visi gabalėliai, pasiruošiame padažą. Sumaišome šaukštą krakmolo ir šaukštą vandens. Didelėje keptuvėje įkaitiname šaukštą aliejaus, pilame pomidorų padažą, suberiame cukrų. Gerai išmaišome ir maišydami pilame ištirpintą krakmolą su vandeniu, pagardiname ryžiu actu. Pagal skonį galite dėti daugiau cukraus, acto ar įberti druskos. Į padažą suberiame vištienos gabalėlius ir išmaišome, kad jie visi pasidengtų padažu.

 jasiunasKėdainių senamiesčio choro choristas Arnas Jasiūnas noriai renkasi miltinius patiekalus, o jo mėgstamiausias valgis yra „Senelės čirviniai blyneliai“.

Blynelių tešlai reikės: 3 kiaušinių, 0,5l kefyro, šaukštelio sodos, miltų, (tiek, kad tešla būtų grietinės tirštumo), žiupsnelio druskos, kelių šaukštų aliejaus, šaukštelio cukraus. Iš šių produktų sumaišyti tešlą ir kepti specialioje keptuvėje.

Tai nuostabūs ir labai skanūs blyneliai! 🙂

 gretaSmaližė Greta Andriuškevičiūtė labiausiai mėgsta saldumynus, tačiau valgo ne vien tik juos. Kai nesmaližauja ji renkasi tradicinius lietuviškus valgius. Greta dalinasi savo mėgstamo „Prancūziško varškės pyrago“ receptu.

Tešlai reikės: 200 g sviesto, 0,5 stiklinės cukraus, vanilinio cukraus, 2 stiklinės miltų.

Įdarui reikės: 0,5 kg varškės, 3 – 4 kiaušiniai, 0,5 stiklinės cukraus,

Sviestą sutarkuojame, sumaišome su cukrumi ir miltais. Gaune birią masę. Įdarui sumaišome varškę, cukrų ir kiaušinius. Kepimo indą patepame sviestu, suberiame pusę miltų-sviesto-cukraus mišinio, išlyginame, ant jo užpilame varškę, o ant viršaus vėl miltų-sviesto-cukraus mišinį.

Kepti reikia 190 laipsnių karščio orkaitėje apie valandą.

Arvydas-jagminasArvydas Jagminas mėgsta vištienos ir kiaulienos patiekalus, įvairias daržoves, kadangi yra tikras lietuvis negali ilgiau gyventi be cepelinų. Šio patiekalo kažkaip įmantriai negamina, sudėtinių dalių nekeičia ir neeksperimentuoja, o naudojasi senu patikrintu, visiems gerai žinomu cepelinų receptu. Arvydas mielai cepelinus kerta ir namuose, ir kavinėse.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.