Dotnuvos seniūnijoje vykusi tris dienas trukusi žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2013“ neatsitiktinai pavadinta laboratorija po atviru dangumi.

Bendrovės „Ivabaltė“ direktorius Irmantas Tarvydis parodoje sulaukė didelio susidomėjimo „Fendt“ technika.

Bendrovės „Ivabaltė“ direktorius Irmantas Tarvydis parodoje sulaukė didelio susidomėjimo „Fendt“ technika.

Dvidešimtyje hektarų savo ekspozicijas pristatė daugiau kaip pusšimtis dalyvių: 29 augalininkystės, 13 žemės ūkio technikos ir kitos žemdirbiams aktualius produktus siūlančios bendrovės.

Aštuntoji paroda
Jau aštunti metai iš eilės Lietuvos augalų apsaugos asociacija, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas bei Lietuvos ūkininkų sąjunga visus besidominčius žemės ūkio naujovėmis, mokslo pasiekimais, pažangiais technologiniais sprendimais kvietė į žemės ūkio technologijų parodą, kuri savo turiniu nė kiek nenusileidžia vakarietiškiems renginiams. „Buvo laikas, kai mes, ūkininkai, naujienų ieškodavome Skandinavijoje ar Vakarų Europos šalyse. Tačiau ten įgytos žinios bei technika ne visada pasiteisindavo, juk gamtinės sąlygos Lietuvoje skiriasi net nuo kaimyninių šalių, nekalbant apie tolimesnius kraštus. Tad dabar mūsų žemdirbiai turi puikią galimybę vienoje vietoje pamatyti ir naujausias augalų veisles, ir jų apsaugos priemones, ir moderniausią techniką.
Ačiū parodos rengėjams, kad jie rūpinasi gerų derlių užauginimu ir žemdirbių gerove“, – sakė šalies ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.
Parodoje dalyvavo gausa garbių svečių: pradedant Švietimo ir moklso ministru, Žemės ūkio ministerijos atstovais, konsultantais, baigiant paprastais mažažemiais ūkininkais.

Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas ir kėdainietė ūkininkė Ana Bertulienė domėjosi naujausiomis augalų veislėmis.

Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas ir kėdainietė ūkininkė Ana Bertulienė domėjosi naujausiomis augalų veislėmis.

Džiugina pastovumas
Pasak Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorės Aušros Beniulienės, net ir iki 20 ha išsiplėtusiuose parodos plotuose buvo sunku sutalpinti visus norinčiuosius. „Visada džiaugiamės naujais dalyviais, bet labiausiai didžiuojamės ištikimiausiomis, nuo pat pirmosios parodos dalyvaujančiomis kompanijomis“, – sakė A. Beniulienė.
Jau aštuntąjį kartą „Agrovizijoje“ dalyvavo firmos: BASF, „Bayer CropScience“, „Baltic Agro“, „Agrokoncernas“, „Dotnuvos projektai“, „Makhteshim-Agan Benelux & Nordic B.V“, „Syngenta“, „Laumetris“. Nuo antrosios parodos nuolatinių dalyvių būrį papildė kompanija „Väderstad“. Šioms bendrovėms įteikti parodos atminimo medaliai.

Orai renginio nesugadino
Parodos rengėjai džiaugėsi, kad šįmet gamta renginio nesugadino, dangus žemės ūkio parodai buvo palankus. Pirmąją ir antrąją parodos dienas vyko šienainio gamybos, žemės dirbimo bei sėjos technologijų demonstravimai, o paskutiniąją parodos dieną lankytojus pakvietė purkštuvų šou. Jame devynios kompanijos demonstravo pakabinamus, prikabinamus ir savaeigius purkštuvus.
Žemdirbiai naudingų patarimų ir rekomendacijų iš mokslininkų lūpų galėjo išgirsti devyniuose seminaruose. Temos tikrai aktualios: rapsų ir javų apsauga, Fusarium išplitimas ir prevencija vasariniuose javuose, piktžolių kontrolė, efektyvus mėšlo tvarkymas. Seminaruose buvo aptariamos naujos lietuviškos javų ir žolių veislės, taip pat mūsų genetikų pasiekimai daugiamečių žolių selekcijoje, didinant jų atsparumą šalčiui ir sausrai.

Aštuntoji „Agrovizijos“ paroda lankytojų nestokojo: juk čia pristatomos pačios karščiausios žemės ūkio naujienos.

Aštuntoji „Agrovizijos“ paroda lankytojų nestokojo: juk čia pristatomos pačios karščiausios žemės ūkio naujienos.

Dėmesio stoka nesiskundžia
Parodoje dalyvavusios žemės ūkio technika prekiaujančios bendrovės „Ivabaltė“ direktorius Irmantas Tarvydis vos spėjo atsakinėti į žemdirbių klausimus: „Kokia to traktoriaus galia, kokie ano purkštuvo pajėgumai, o kada būtų galima nusipirkti norimą traktorių?“
„Galiu tik pasikartoti, jog mūsų kompanijai labai smagu, kad tarp Lietuvos žemdirbių kaip geras virusas plinta „fendtizmas“. Kas nusiperka „Fendt“ traktorių, būtinai sugrįžta įsigyti šios šeimos padargų bei kombainų. Žemdirbiai žino, kad patikima „Fendt“ technika turi labai solidų vardą. Mums tenka didelė atsakomybė tiekiant ir taisant šią techniką. Negalime leisti nutrūkti nė vienai stygai dideliame kelio nuo konvejerio iki ūkininko lauko technikos atstovų orkestre“, – sakė UAB „Ivabaltė“ direktorius Irmantas Tarvydis. Direktoriaus teigimu, žemdirbiai paprastai reikiamos technikos ieško paskutinę minutę: kai tenka važiuoti kulti javų, tada paklausūs tampa kombainai, kai reikia gelbėti laukus nuo ligų, domimasi purkštuvais. „Stengiamės patenkinti visų žemdirbių norus, nors tą pačią minutę ne visada visus užsakymus galime išpildyti. Ieškome kompromisų ir visada jų randame. Malonu, kad ūkininkai, nutarę atnaujinti ūkių techniką, neaplenkia mūsų firmos, kur galima įsigyti kiekvieno žemdirbio poreikius tenkinačių mašinų“, – sakė I. Tarvydis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.