Kėdainių rajono gyventojams keliant klausimą, kada gi bus galima atsiskaityti už atliekų surinkimą ir tvarkymą, aiškėja, kad kaip tik šiuo metu savivaldybės administracija baigia ruošti atsiskaitymų lapelius, kurie gyventojams bus išsiųsti birželio mėnesio viduryje. Tačiau gyventojai neturėtų nustebti, jei jų pašto dėžutes atsiskaitymų lapeliai pasieks šio mėnesio pabaigoje. Tuo tarpu juridiniai asmenys už atliekų surinkimą ir tvarkymą jau aktyviai vykdo atsiskaitymus, o lėšos iš karto pervedamos atliekas surenkančiai bendrovei „Skongalis“, kuriai jau sumokėta 50 tūkstančių eurų.

„Mes dedame visas pastangas, kad už atliekų surinkimą gyventojai galėtų atsiskaityti kaip galima greičiau. Žvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Kėdainių rajono gyventojams atsiskaitymo lapeliai bus išsiųsti birželio 13-15 dienomis, tačiau tikrai matome galimybę šiuos darbus paspartinti ir tikimės, kad tai gali pavykti padarti gerokai anksčiau – gegužės mėnesio pabaigoje“, – teigė rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis.

Jo teigimu, šie darbai užtruko siekiant, kad nepasikartotų praėjusių metų atvejis, kai atsiskaitymų lapeliuose buvo įsivėlę netikslumų. Pasak E. Grigaičio, atsiskaitymų lapelių parengimas gyventojams šiek tiek užtruko dėl to, kad informacinė sistemą kūrę jos tiekėjai neturėjo pakankamai patirties greitai ir kokybiškai atlikti šį darbą. Todėl siekiant, kad gyventojus pasiektų tikslios sąskaitos, šiek tiek užtruko duomenų sukėlimas į naująją sistemą.

„Mūsų pagrindinis tikslas – kad gyventojams, gavusiems atsiskaitymo lapelius, nekiltų klausimų, už ką jie turi mokėti, kodėl vienokią ar kitokią sumą. Nuo šių metų gyventojų patogumui mokėjimo pranešime bus nurodoma, už kiek ir kokius deklaruotus asmenis skaičiuojama vietinė rinkliava. Taip mokėjimo pranešime gyventojai galės rasti aktualiausią informaciją apie lengvatų suteikimą, kaip elgtis pardavus, įsigijus  ar paveldėjus turtą, pasikeitus gyventojų skaičiui ir kitą informaciją“, – pabrėžė E. Grigaitis.

Tuo tarpu juridiniams asmenimis mokėjimo pranešimai buvo išsiųsti gegužės 15 dieną, o įmonės pakankamai operatyviai atsiskaito už atliekų išvežimą.

„Iki gegužės 21 dienos, atliekas surenkančiai ir išvežančiai bendrovei „Skongalis“, Kėdainių rajono savivaldybė jau pervedė 50 tūkstančių eurų. Ir tie mokėjimai vykdomi praktiškai kasdien – kai tik savivaldybės administraciją pasiekia lėšos, jos iš karto pervedamos atliekas išvežančiai bendrovei“, – pabrėžė E. Grigaitis.

Čia pat savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas pridūrė, kad jau kitais – 2019 metais – mokėjimo pranešimai už atliekų surinkimą ir išvežimą tiek fizinius, tiek juridinius asmenis pasieks iki balandžio 1 dienos.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.