„Panašu, kad per savo vestuves kraštiečiai ima mažiau taupyti: matome ir limuzinų, ir ištaigingų apdarų, ir gausias palydas“, – šypsojosi Kėdainių civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Stasė Pikčilingienė.

„Itin daug kraštiečių tuokėsi rugpjūtį – vien per šį mėnesį aukso žiedus sumainė 75 poros“, – sakė S. Pikčilingienė.

„Itin daug kraštiečių tuokėsi rugpjūtį – vien per šį mėnesį aukso žiedus sumainė 75 poros“, – sakė S. Pikčilingienė.

Itin ištaigingu baltu limuzinu šią vasarą antrai santuokai atvyko ir viena brandaus amžiaus sutuoktinių pora. Jie teigė norį pasidaryti sau ir artimiesiems tokią šventę, kokios neįstengė jaunystėje.

Daugiausiai – vasaromis
Daugiausiai mūsų kraštiečių vestuves rengia vasaromis – šįmet per tris jos mėnesius Kėdainių metrikacijos skyriuje sutuokta 170 porų – devyniomis daugiau negu per tą patį laiką pernai.
O per visus aštuonis šių metų mėnesius rajone susituokė 247 poros – dešimčia daugiau negu pernai.
„Skaičiai rodo, kad tuoktuvių gausėja. O juk gyventojų šalyje gana skausmingai mažėja. Matyt, praeina mada bendrai gyventi tik susimetus.
Itin daug kraštiečių tuokėsi rugpjūtį – vien per šį mėnesį aukso žiedus sumainė 75 poros“, – sakė S. Pikčilingienė.
Rajono Civilinės metrikacijos skyriuje šįmet daugiau apskaityta ir bažnytinių santuokų: pernai tokių būta 50, o šįmet – 52.

Užsieniečiai – nepopuliarūs
Rajono Civilinės metrikacijos skyriuje vasaromis vis daugiau santuokų registruoja atostogų sugrįžtantys emigrantai.
„Vieną vasarą emigrantų poros atneša mums pareiškimus vestuvėms, kitą grįžta tuoktis, o trečią – jau registruoja svetur gimusius vaikučius.
Toks ratas sukasi jau senokai, o pastaruoju metu vis intensyvėja“, – sakė S. Pikčilingienė.
Šią vasarą, beje, Kėdainiuose nedaug registruota santuokų su užsieniečiais. Birželį tokių išvis nebuvo.
Liepą Kėdainiuose tuokėsi pora, kurios jaunoji – iš Rusijos. Rugpjūtį registruotos trys santuokos su užsieniečiais jaunikiais: vienas jų – iš Anglijos, kitas – iš Airijos, o trečias – iš Rumunijos.
Absoliuti dauguma santuokų buvo registruojamos istorinėje Kėdainių rotušėje. Kitas vietas šiam iškilmingam momentui pasirinkdavo tik viena pora kas mėnesį.
„Jaunavedžiams patinka mūsų istorinė Rotušė. Besituokiantiems tai – labai graži ir garbinga vieta. Net šiųmečiai remontai vestuvininkų norų tuoktis joje nepakeitė“, – sakė S. Pikčilingienė.

Šią vasarą Metrikacijos skyriuje registruotos tik vienerios auksinės vestuvės. Birželio pabaigoje santuokos įžadus po 50 metų pakartojo Nadežda ir Alfonsas Jonikai.

Šią vasarą Metrikacijos skyriuje registruotos tik vienerios auksinės vestuvės. Birželio pabaigoje santuokos įžadus po 50 metų pakartojo Nadežda ir Alfonsas Jonikai.

Be palydos – retai
Pastebima, kad dažniausiai tuokiasi gyvenimo šiek tiek ragavę kraštiečiai: didžioji dalis nuotakų – nuo 25 iki 30 metų, o jaunikių – nuo 28 iki 35 metų. Tačiau senjorų vestuvių pastaruoju metu sumažėjo.
Besituokiantieji lieka ištikimi tradicijoms – nori puošnių ir iškilmingų vestuvių. Poros be palydos tuoktis ateina retai.
Pamergės, beje, vis dažniau puošiasi vienodomis suknelėmis. Šįmet itin madinga buvo mėlyna jų spalva.

Ištuokų – mažiau
Dar viena džiuginanti tendencija: per šių metų vasarą rajone išsituokė 47 poros – šešiomis mažiau negu per tą patį laiką pernai.
Šiuo požiūriu, itin džiugina šiųmečio rugpjūčio statistika: per jį rajone užregistruota tik 15 ištuokų – net dešimčia mažiau negu pernai.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Stase

    Desimcia poru daugiau susituoke, sesiom maziau – issiskyre, ir jau neva viskas i gera… O is tikro juk beveik niekas nepasikeite,,,

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.