Kėdainių rajono savivaldybėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad bus ieškoma lėšų krašto gydymo įstaigų infrastruktūros gerinimui. Tačiau rajono meras Saulius Grinkevičius susitikimo metu pabrėžė, kad sveikatos apsaugos ministerija turėtų daug labiau prisidėti prie šių įstaigų būklės gerinimo, kadangi vien savivaldybė pastaraisiais metais įvairių projektų įgyvendinimui skyrė virš 600 tūkstančių eurų.

Po susitikimo su rajono savivaldybėje, A. Veryga kartu su Kėdainių rajono meru, pavaduotoja Olga Urboniene lankėsi Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) bei Kėdainių ligoninėje.

Yra ką tvarkyti

Pirmiausia sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai parodyti sutvarkyti šių gydymo įstaigų korpusai ir skyriai. Jis apsilankė Psichikos sveikatos skyriuje bei Psichiatrijos dienos stacionare, susipažino su čia teikiamomis paslaugomis, kurias pristatė Psichikos sveikatos skyriaus vedėja Aistė Leleikienė.

Svečiai taip pat apžiūrėjo moderniai įrengtus Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos ir reanimacijos skyrius. Po to apsilankė remonto reikalaujančiuose administraciniame-laboratoriniame korpuse ir dantų gydymo skyriuje. Taip pat apžiūrėtas čia esantis senas liftas, kuris nepritaikytas neįgaliesiems ir neatitinka šiandienos poreikių.

Rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, žmonės, turintys judėjimo negalią, sunkiai gali patekti į Dantų gydymo skyriaus kabinetus, esančius antrame aukšte.

„Liftas, kuriuo naudojamasi dabar, yra visiškai netinkamas, todėl būtina įrengti išorinį keltuvą, kad būtų patogu juo naudotis. Taip pat reikia suremontuoti šiame korpuse esančias vidaus patalpas, kurios būtų tinkamai paruoštos mūsų kėdainiečių poreikiams“, – teigė Kėdainių rajono meras.

Turi rūpėti ne tik savivaldybei

Pastaraisiais metais rajono savivaldybė skyrė labai daug lėšų įvairiems darbams, kurie buvo atlikti Kėdainių PSPC ir Kėdainių ligoninės patalpose ir teritorijoje. Tai ir automobilių stovėjimo aikštelė, administracinio-laboratorijos korpuso naujų langų pakeitimas, įrengtas keltuvas neįgaliesiems ir sunkiai vaikštantiems bei rentgeno kabinetas su modernia įranga. Iš viso per kelerius metus skirta apie 600 tūkst. eurų.

„Tikimės, kad Sveikatos apsaugos ministerija prisidės prie gydymo įstaigų infrastruktūros gerinimo ir skirs finansavimą darbams, kuriuos reikia užbaigti. Manau, kad būtina darbus vykdyti palaipsniui, kas bus tęsiama bendromis jėgomis“, – sakė S. Grinkevičius.

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, jo apsilankymo tikslas Kėdainiuose – pamatyti, kaip atrodo gydymo įstaigos, pasikalbėti su administracija, išsiaiškinti, su kokiomis problemomis susiduria, ko trūksta, kiek šiuo metu yra pacientų.

„Įspūdžiai visai neblogi. Kėdainių PSPC ir Kėdainių ligoninė tvarkosi tikrai gerai. Kaip ir visur, aišku, yra vietų, kurias reikėtų tvarkyti. Tai – ir laboratorijos patalpos, ir liftas. Manau, kad šioms problemoms spręsti ieškosime galimybių. Tai svarbu rajono gyventojams, kurie pastebi pokyčius, ypač ligoninės, kuri turi nuolat taikytis prie visuomenės poreikių“, – sakė A. Veryga.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.