Vieną žvarbią gruodžio pavakarę į Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką susitikti su kėdainiečiais atvyko garsi žolininkė Adelė Karaliūnaitė. Į susitikimą atėję kraštiečiai norėjo sužinoti, kokios A. Karaliūnaitės sumaišytos žolės padės nuo kamuojančių ligų ir sveikatos sutrikimų. 

Kėdainiuose viešėjusi žolininkė A. Karaliūnaitė įsitikinusi, kad užklupus ligai pirmenybę reiktų teikti gydymuisi ne sintetiniais vaistais, bet žolelėmis.

Kėdainiuose viešėjusi žolininkė A. Karaliūnaitė įsitikinusi, kad užklupus ligai pirmenybę reiktų teikti gydymuisi ne sintetiniais vaistais, bet žolelėmis.

Viešnia ne tik pasakojo apie gydymosi žolelėmis ypatumus, bet ir rodė įvairius pratimus, kuriuos praktikuojant kiekvieną dieną, galima palengvinti ligų simptomus.
„Kartais aš sakau, kad galima visas ligas gydyti viena žolele arba vieną ligą gydyti visomis žolelėmis“, – kalbėjo jau 12 metų žolelių gydomosiomis savybėmis besidominti moteris. Šiuolaikiniame pasaulyje mokslas jau toli pažengė ir technologijų, ir ligų gydymo atžvilgiu, tačiau, pasak žolininkės, dabar žmonės vis labiau pageidauja gydytis ir natūraliu būdu. „Gydant žolelėmis veikiamas ne tik konkretus ligos simptomas, bet ir visas organizmas. Žolelei nesvarbi tiksli diagnozė. Ji veikia daugelį organizmo funkcijų, nes didžiulė žolelėje esančių veikliųjų medžiagų įvairovė leidžia joms prisijungti prie laisvų ląstelių receptorių ir pradėti gydomąją veiklą tuojau pat. Sakykime, geriant aviečių stiebo nuovirą nuo peršalimo, ne tik numušamas karštis, bet ir stiprinamas imunitetas, skatinamas gleivių pašalinimas iš plaučių, kiek paskystinamas kraujas, taip išvengiama trombų susidarymo. Tuo tarpu tokiam poveikiui pasiekti oficialioji medicina naudotų keletą vaistų“, – įsitikinusi pašnekovė.
Išliko tie patys dobilai, liepos, beržai
A. Karaliūnaitė iš natūraliose augimvietėse rastų maistinių ir vaistinių augalų ruošia arbatų mišinius, gydomuosius tepalus. „Per savo ilgametę darbo patirtį su ligoniais pastebėjau, kad laukinis, nenupurkštas, gamtoje save išsaugojęs augalas yra labai vertingas mūsų imuninei sistemai. Vis dėlto pastebiu, kad jau sunku rasti pakankamą natūraliose augimvietėse augančių augalų kiekį – mus supantys augalai per milijonus metų išliko tie patys, tik labai nuskurdinti industrinės žemdirbystės, pakeitę augimvietes“, – sako ji ir priduria, kad žmogus, nuėjęs sintetiniu, gydymosi cheminiais vaistais keliu, jau pajuto pasekmes – sunkios autoimuninės ligos vis jaunėja, sudėtingėja, dėl neteisingo gydymosi atsiranda įvairių komplikacijų, o ir žmonių kova dėl ilgaamžiškumo taip pat atsisuko prieš juos pačius: „Žmonės kovoja dėl ilgaamžiškumo, tačiau kokia ta senatvės kokybė, ar ji ko nors verta, kai žmogus guli prikaustytas prie patalo ar neprisimena savo vaikų vardų“, – klausia žolininkė.
Atsigręžia į savą mediciną
Pasak A. Karaliūnaitės, kiek primiršti augalai, augę Lietuvoje nuo senų senovės, po truputį grįžta į turėtas pozicijas. „Vienu metu buvo įsivaizduojama, kad lietuviai neturi savo medicinos, ir visi stačia galva pasinėrė į rytietišką ar amerikos indėnų mediciną, apie kurias žinojom labiau nei apie savo tradicinę mediciną. Mūsų, lietuvių, medicina tokia pat sena kaip ir mūsų kalba“, – pabrėžė moteris ir čia pat pateikė pavyzdžių: „Per tūkstančius metų žmonės atsirinko pačias veiksmingiausias žoleles, net pavadino jas vardais tų organų, kuriuos jos geriausiai gydo: jei kalbėtume apie raumenis, sąnarius, kaulus, tiktų naudoti vaistinę taukę arba kaulažolę. Plaučiams, peršalimui – vaistinė plautė, kraujo ligoms – kraujažolė“, – teigia moteris.
A. Karaliūnaitė susitikimo metu ne tik dalino naudingus patarimus – čia pat kiekvienas norintis galėjo įsigyti kokybiškų A. Karaliūnaitės produktų.
Šį gražų vakarą kėdainiečiams dovanojo UAB „Daumantai LT“. „Jei ne mūsų bičiulių „Daumantų“ pagardų gamintojų parama, garsiosios žolininkės į Kėdainius nebūtume galėję pakviesti. Ačiū verslininkams už supratimą ir pagalbą organizuojant turiningus bei informatyvius susitikimus“, – renginiui pasibaigus sakė bibliotekininkės.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. svilainis

    Kaip ten bebūtų,toji ,,garsi“žolininkė yra veterinarė,prisistatanti ragana.Šitas komiškas ,,specializacijų“ kratinys rimčiau mąstantį žmogų skatintų kuo atokiau laikytis nuo tokių pseudožiniuonių.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.