Nors šie metai daugeliui ūkininkų įsimins kaip išbandymų metai, jaunasis Kėdainių krašto ūkininkas Arnas Volkavičius nelinkęs guostis.

Arnas Volkavičius džiaugiasi pabandęs auginti grikius.

Arnas Volkavičius džiaugiasi pabandęs auginti grikius.

Trečius metus savarankiškai ūkininkaujantis Aleksandro Stulginskio universiteto ketvirto kurso agronomijos specialybės studentas skirtingai negu senelis ir tėtis vis ieško naujovių ir džiaugiasi sėkmingai jas įgyvendindamas.
Arnas atviras – jis žemę perėmė dirbti iš tėčio, o šis ūkį paveldėjo iš senelio. „Dabar tenka galvoti, ką ir kada sėti maždaug į 200 hektarų žemės. Šįmet auginau kviečius, kvietrugius, rapsus, cukrinius runkelius ir pirmąkart pabandžiau grikius. Jų derlių baigėme kulti jau kalendoriui peržengus į spalį. Man tai buvo naujiena. Buvau girdėjęs, kad grikiai nėra reikli naudmena, kad sėkmingai auga nederlingose smėlingose dirvose. Nutariau pabandyti. Šįmet pasėjau tik penkis hektarus. Kolegos sakė, kad iš hektaro prikula kiek daugiau negu toną grikių, o man byrėjo visai neblogai – maždaug dvigubai daugiau, negu laukiau. Man tai puikus rezultatas. Juolab kad tikrai įsitikinau, jog grikiai nėra reiklūs“, – sakė A. Volkavičius.
Ūkininkas prisipažino, kad pavasarį gerokai pavargo, kol nusipirko norimos grikių sėklos. Kadangi buvo girdėjęs, jog daugiausia grikių augintojų galima sutikti Trakų rajone, tai tame krašte ir ieškojo pagalbos įsigyjant sėklą. „Kadangi ilgokai svarsčiau, ar sėti grikius, tai didelio sėklos pasirinkimo jau nebuvo. Kai suradau, tikrai nustebau dėl didelės kainos ir prastos kokybės. Pasiguodžiau vienam vietiniam ūkininkui, tai jis savo bičiulio paprašė man perleisti dalį geros grikių sėklos. Taip ir ėmiausi bandymo. Vėliau jokios chemijos bei trąšų ant grikių nepyliau, nes nežinojau nei ko, nei kada reikia. Taip užauginau ekologišką jų derlių“, – pasakojo jaunasis ūkininkas.
Nemažai paieškų pareikalavo ir sėkmingai užauginto grikių derliaus pardavimas. „Kreipiausi ir į vienus, ir į kitus supirkėjus, bet visi pasiraukė – daugelis atsisakė dėl nedidelio kiekio. Džiaugiuosi radęs pirkėją Pakruojo rajone. Tad vos nukūlęs paskutinį hektarą visą derlių išlydėjau į Pakruojį. Apie pelną nesu linkęs girtis, tačiau galiu pasakyti, jog nuostolio augindamas grikius tikrai nepatyriau“, – sakė A. Volkavičius.
Kadangi grikių auginimas jo nedideliame ūkyje pasiteisino, tai kitąmet jaunuolis žada sėti gerokai didesnį grikių lauką – maždaug 30 hektarų.
„Negaliu nustygti vietoje. Pabandęs grikius, galvoju, kad į ūkį reikėtų įnešti dar daugiau naujienų. Tad gali būti, jog pabandysiu auginti pluoštines kanapes, tik truputį gąsdina jų nukulimas, nes girdėjau, kad tam reikia specialaus kombaino“, – šypsojosi ūkininkaujantis studentas.
Iš viso šįmet Kėdainių rajono ūkininkai augino kiek daugiau negu pusketvirto šimto hektarų grikių. Pernai tas skaičius buvo gerokai kuklesnis – tik 160 hektarų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.