pabėgęs vairuotojas vedamas į teismą (Eriko Ovčarenko /15min. nuotr.)

Pabėgęs vairuotojas vedamas į teismą (Eriko Ovčarenko /15min. nuotr.)

Kauno apylinkės teismas vienam mėnesiui leido suimti praėjusį savaitgalį mirtinai jauną vyrą sužalojusį ir iš įvykio vietos pasišalinusį 31 metų Kėdainių rajono gyventoją E. B.

Bylos duomenimis, E. B. šių metų sausio 14 dieną Kėdainių rajone, Lančiūnavos kaime, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės (Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimu ji buvo atimta 36 mėnesiams) vairavo automobilį ,,VW Golf”, kuriuo patrenkė keliu ėjusį jauną vyrą. Parbloškęs jį tempė, tačiau apie įvykusią nelaimę nepranešė nei policijai, nei medikams.

Teismas, svarstydamas kardomosios priemonės skyrimo klausimą, nevertino byloje esančių įrodymų ir nesprendė, ar įtariamasis yra kaltas. Teismas patikrino, ar šioje byloje yra pakankamai duomenų apie nusikaltimą ir ar yra pagrindas skirti suėmimą.

15 min

(Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./).

E. B. įtariamas padaręs sunkų ir nesunkų nusikaltimus. Pažymėtina, kad už sunkų nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų. Teismo posėdžio metu įtariamasis teigė gyvenantis pas tetą, pastaruoju metu dirbo Švedijoje ir ketino artimiausiu metu ten sugrįžti. Teismo nuomone, jis, būdamas laisvėje ir bandydamas išvengti griežtos laisvės atėmimo bausmės, gali bandyti bėgti arba slėptis, todėl yra pakankamas pagrindas jam skirti suėmimą.

Iš teismui pateiktų įrodymų matyti, kad E. B. davė parodymus, prisipažino padaręs nusikaltimą, paaiškino įvykio aplinkybes, todėl nėra pagrindo manyti, kad jis trukdys procesui. Šiuo konkrečiu pagrindu suėmimas neskiriamas.

Teismas taip pat atsižvelgė į tai, kad įtariamasis siekė nuslėpti nusikaltimą: partrenkęs pėsčiąjį ne tik pasišalino iš įvykio vietos, bet ir slėpė daiktinius įrodymus – sudegino automobilio priekinį bamperį. Bandė sunaikinti ir automobilio radiatorių, tačiau to nespėjo padaryti.

Dėl šių priežasčių teismas nemato pagrindo jam skirti švelnesnę nei suėmimas kardomąją priemonę.

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.


Kauno apylinkės teismo inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.