15Pastarosiomis dienomis šaligatvius aptraukus ledui, vaikščioti pėsčiomis tapo gana pavojinga. Be to, rajone smarkiai išaugo sergamumas gripu bei virusinėmis peršalimo ligomis, tad Greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikai šiuo metu vos spėja suktis nuo darbų gausos.

Iškvietimų skaičius šiomis sausio dienomis yra panašus kaip ir per Naujuosius metus, mat ši šventinė diena būna viena darbingiausių dienų per visus metus.

Kėdainių PSPC GMP skyriaus vyr. slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė informavo, jog sausio 22 d. greitosios medikai sulaukė 73 iškvietimų –  iš jų vienas buvo dėl patirtos traumos gatvėje. Tačiau sulaukta ir daug iškvietimų dėl karščiavimo: tokių buvo 16, iš kurių penki iškvietimai buvo dėl karščiuojančių vaikų.

Sausio 23 d., pirmadienį, iš viso buvo gauti net 75 iškvietimai – panašiai tiek jų sulaukiama Naujųjų metų naktį. 14 kartų GMP medikai buvo kviesti dėl karščiavimo, 5 kartus – dėl patirtų kojų, klubų, rankų traumų. Žmonės susižalojo griūdami nuo laiptų, taip pat paslydę dėl slidžių šaligatvių. Visais atvejais nukentėjusieji buvo pristatyti į gydymo įstaigą.

Daug susižalojusių patys kreipėsi į gydymo įstaigas – savarankiškai atvyko į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių ar kreipėsi pas traumatologus konsultacijų poliklinikoje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.