Gyvename šiuolaikinėje visuomenėje, kur melas, apgaulės ir sukčiavimai nėra priimtini. Pagarbos neverti ir savanaudžiai, garbėtroškos bei godumo užvaldyti asmenys. Neretai pasitaiko, kad tai, kuo vadovaujasi paprastas žmogus, yra paminama valdžios išrinktųjų. 

dariusEsu laisvas žmogus, todėl drąsiai galiu išsakyti savo nuomonę be jokių baimių apie tai, kas daugeliui rūpi, bet yra nutylima.
Tarp mūsų kraštiečių netyla kalbos apie tai, jog vargu ar tikslingos investicijos į šiuo metu rekonstruojamą buvusios Kėdainių miesto parduotuvės „Saulutė“ pastatą. Daugumai miesto gyventojų yra nesuprantama, kodėl „Saulutės“ pastatą norima pritaikyti bibliotekos reikmėms. Ne paslaptis, kad gyventojų Kėdainių krašte, kaip ir visoje Lietuvoje, mažėja. Vadinasi, mažėja ir miestiečių, užsukančių į biblioteką. Deklaruojama, kad rekonstruotame pastate bus įkurtas bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius, tačiau atvirai paklauskime, ar šiais „kompiuterizacijos laikais“ to reikia, kai kiekvienas moksleivis ar jaunuolis be vargo gali perskaityti šūsnis informacijos savo asmeniniame kompiuteryje ar mobiliajame telefone. Jaunimas tiesiai šviesiai atsakytų, kad tokios bibliotekos jiems tikrai nereikia. Suprasčiau, jog tokios plėtros reikėtų, jei dabar bibliotekos vaikų skyrius negalėtų tenkinti mažųjų poreikių ir vaikai netilptų bibliotekoje. Deja, ji paprastomis dienomis būna apytuštė. Juk tarp visų bibliotekos skaitytojų vaikų yra nepilni septyni šimtai.
Dabartiniai Kėdainių valdžios atstovai priima sprendimą dėl maždaug 8 milijonų litų investavimo į objektą, kurio poreikio paprasčiausiai nėra. Man, kaip ir daugumai mūsų miestiečių, kyla klausimas, ar nereikėjo pasitarti su kėdainiečiais, ką daryti su parduotuvės „Saulutė“ pastatu. Kai „Saulutės“ pastatas už 350 tūkstančių litų buvo nupirktas iš Darbo partijos atstovų valdomo koncerno „Vikonda“, Kėdainių rajono savivaldybės vadovai sakė, kad toks sandoris būtinas, mat reikia baigti tvarkyti pagrindinę senamiesčio aikštę. Tada valdžios išrinktieji žadėjo pasitelkę profesionalus padaryti viską, kad apleistas pastatas atgytų taip, jog būtų atverta kalvinų (evangelikų reformatų) bažnyčia.
Pradėti darbai ir pagaliau viešumon iškilęs projektas parodė, kad valdžia apsimelavo – sovietmečiu iškilęs parduotuvės „Saulutė“ pastatas bus rekonstruotas taip, kad taps griozdiškesnis, aukštesnis ir dar labiau uždengs Radvilų giminės pėdsakus mūsų krašte menančią bažnyčią.
Keista girdėti Kėdainių rajono savivaldybės vadovų argumentus, jog minėtas projektas buvo viešai pristatytas ir išdiskutuotas. Įdomu, kas dalyvavo tose diskusijose ir ką pasakė, jei pirmosios žinios apie konkretų projektą valdžios naujienas pateikiančiame laikraštyje pasirodė tik lapkričio pabaigoje ir tuoj po informacijos pateikimo minėtame pastate pradėjo dirbti statybininkai.
Nemanau, kad turime taikstytis su tokia Kėdainių rajono valdžios savivale. Bendraudamas su kėdainiečiais dažnai sulaukiu pasakymų, kad parduotuvės „Saulutė“ pastato renovacija yra beprasmis pinigų švaistymas. Juk vien atnaujinti jo nepakas. Jį išlaikyti reikės mums patiems, iš mūsų pačių uždirbtų pinigų.
Gal užtenka tylėti ir taikstytis dėl tokio neūkiškumo? Atėjo laikas priminti Kėdainių rajono valdžiai, kad pačios tikslingiausios investicijos yra ne tos, kurios tenkina neapgalvotas tuščias ambicijas ar kažkieno užgaidas, o tos, kurios sutampa su gyventojų viešaisiais interesais ir leidžia pasigerinti krašto gerovę.

Darius Petrauskas, kandidatas į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą
Užs. Nr. 17

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos. 

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. jonas

  Pardave uspaskis ,stato uspaskis.Kaip ir aisku ,tik neaisku kada tai baigsis.Ka dar sugalvos su raikopsajungos pastatu?

  Atsakyti
 2. qwertysas

  Ir vėl vienintėlis nepriklausomas rūpinasi paprastais žmonėmis…Ņet ašarą nubraukiau susijaudinęs.

  Atsakyti
 3. vairuotojas

  Na pirma klaidas tekste tegul issitaiso, o tada rupinasi, keistas man kazkoks.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.