Prekyvietės „Giraitės turgus“ pirkėjai sulaukė malonios naujienos – prieš keletą savaičių čia pradėta prekiauti sėkmingai Radviliškio rajone dirbančių ūkininkų Vilando Bugenio ir Tado Krapiko užauginta produkcija. 

Norinčių įsigyti natūralių lietuviškų pieno ir paukštienos gaminių prekyvietėje „Giraitės turgus“ netrūksta.

Norinčių įsigyti natūralių lietuviškų pieno ir paukštienos gaminių prekyvietėje „Giraitės turgus“ netrūksta.

Iš Kurkliuose įsikūrusio V. Bugelio paukštyno į Kėdainius kasdien atvežama šviežia paukštiena, o iš Grinkiškyje esančio T. Krapiko pieno ūkio atkeliauja įvairūs pieno produktai.
Kainos paklausos nemažina
Pasižvalgius po prekyvietę, matosi, jog radviliškiečių ūkininkų produkcija net kiek brangesnė negu kitų pardavėjų, tačiau eilutė prie šios naujos prekybinės vietos niekada nenutrūksta. „Kas bent kartą paragavo radviliškiečių pieno ar mėsytės, būtinai ir patys sugrįžta, ir kaimynus atsiveda kartu“, – šypsosi be pertraukų triūsianti pardavėja.
Iš tiesų kiek didesnes lietuvišškos produkcijos kainas lemia tai, kad ir paukščiai, ir karvutės auginamos šiuolaikiškuose ūkiuose, šeriamos tik patikimais pačių užaugintais pašarais. „Mes patys užsiauginame pašarus. Jais šeriame savo augintinius. Norime išlaikyti išsikovotą patikimą vardą. Tad niekada nekeičiame kukurūzų, kviečių, pupų bei žirnių pašaro į nepatikimą pigų atvežtinį. Mūsų paukštyne auga apie 10 tūkstančių paukščių. Nuo dešimtos paros jie maitinami mūsų užaugintais pašarais. Paprastai iki skerdimo paukščiai auga iki dviejų mėnesių, tačiau pasitaiko, kad auginame ir ilgesnį laiką. Tad prekybai tiekiame ir mažesnių, ir didesnių paukščių“, – sakė Vilandas Bugenis.
Pieno ūkiui – 18 metų
Grinkiškietis Tadas Krapikas pieno ūkį turi jau aštuoniolika metų. Ūkininkas prasidėjus įvairioms krizėms nepuolė mažinti ūkio, bet ėmėsi iniciatyvos įsirengti modernų pieno perdirbimo cechą. „Niekam pieno nebeparduodame jau penkeri metai. Patys ėmėme gaminti varškę, sviestą, grietinę, jogurtą. Turime 187 melžiamas karves, tai žaliavos gamybai netrūksta. Tikrai neperkame pieno iš kolegų, nes norime išlaikyti kokybę. Už savo žaliavą galime būti tikrai garantuoti. Laikomės nuomonės, jog geriau pagaminti mažiau, bet tikrai kokybiškų produktų“, – sakė T. Krapikas.
Grinkiškiečio ūkis turi sveikatingumo ženklą, liudijantį, kad gaminiai yra kokybiški, patikimi, natūralūs ir sveiki. Susivienijo dėl patogumo
Tikros lietuviškos paukštienos ir pieno gaminius Radviliškio krašto ūkininkai parduoda drauge: „Taip pirkėjams patogiau. Juk vienoje vietoje žmonės gali nusipirkti ir mėsytės, ir pieno. Dar galvojame, kad reikėtų ir kokį duonos kepėją paraginti prisijungti. Matysime, gal ir surasime kokį patikimą duonkepį.“
Patys ūkininkai nelabai turi kada rūpintis vis labiau populiarėjančios produkcijos pardavimu, tai visus prekybinius reikalus perdavė savo veiklioms mamoms ir jas vadina pačiomis geriausiomis ūkininkų patarėjomis. Mamos į prekybą žiūri labai atsakingai. Moterys rūpinasi, kaip praplėsti prekybinius taškus ir kaip vežti gaminius, kad prekybos vietose nieko netrūktų.
Startas Kėdainiuose – neblogas
V. Bugenio paukštyno mėsos gaminių ir T. Karoso pieno ūkio produktų jau galima nusipirkti Šiauliuose, Vilniuje, Radviliškyje, Kaune, Baisogaloje, Šeduvoje. O neseniai radviliškiečių gaminiai pasiekė ir Kėdainius. „Kol kas galime tik pasakyti, kad Kėdainiuose prekybinis startas tikrai neblogas. Kėdainiečiai noriai perka viską – ir nepjaustytus broilerius, ir paukštienos ketvirčius, ir sparnelius, ir filė, o puliariausia prekė – malta filė mėsa. Pieno produktų skyriuje galima įsigyti ir natūralaus pieno, rūgpienio, grietinės, saldžios grietinėlės, jogurto, net septynių rūšių sūrių.
„Kadangi mūsų produkcija natūrali ir ilgai lentynose negali stovėti, tai mes, dar bijodami atvežti perviršių, kartais ir pritrūkstame kokių prekių. Tačiau dar tik apšylame kojas Kėdainiuose. Dabar analizuojame pirkimų srautus, stebime, kas paklausiausia, ką kėdainiečiai labiausiai mėgsta ir perka. Tikrai darysime viską, kad atėję į mūsų skyrių žmonės galėtų nusipirkti visko, ko tik pageidauja“, – šypsojosi ir užsukti nusipirkti tikrų lietuviškų pieno bei paukštienos produktų kvietė radviliškiečių ūkininkų mamos.

[tribulant_slideshow gallery_id=”216″]