Prieš mėnesį dirbti pradėjęs, bet kol kas neišpopuliarėjęs „Giraitės“ lauko turgelis laukia ne tik lankytojų, bet ir prekiautojų.

Marytė Daulianskienė siūlė įsigyti dekoratyvinių augalų, o Vytas – agurkų iš savo ūkio.

Marytė Daulianskienė siūlė įsigyti dekoratyvinių augalų, o Vytas – agurkų iš savo ūkio.

,,Tikimės, kad žmonės pripras prie lauko aplinkos ir joje apsipirkinės taip pat noriai kaip pastate: juk padaugėjo patogių vietų daržininkams, kurie iki pat rudens siūlo agurkų, pomidorų, obuolių, gėlių ir kitokių gėrybių“, – sakė turgavietės administracijos vadovė Daiva Beliajevienė.
Medeliais ir gėlėmis turgelyje prekiavusi Marytė Daulianskienė pasakojo, kad vieni pirkėjai užsuka tik peržvelgti parduodamus augalus, kiti teiraujasi kainų, deja, tik nedidelė dalis ieško ko nors konkrečiai, tinkamo jų aplinkai.
turgelis_349Galbūt turgavietei stinga reklamos, gal reikia ją labiau populiarinti per krašto laikraščius, televizijas? O gal pakaktų spalvingų stendų ar plakatų, traukiančių potencialių pirkėjų akis?
Daržovių siūlęs Vytas sakė, jog apie naująją turgavietę sužinojo iš pažįstamų, agurkus greta jo pardavinėjęs Statys – iš kaimyno.
Ši vasara žemdirbiams – ne itin palanki: ilgą laiką buvę vėsūs ir sausi orai sulėtino augalų vegetaciją.
Todėl ir kainos turgelyje – kiek aukštesnės negu pernykštės: šią savaitę už kilogramą braškių buvo prašoma dviejų, pomidorų – pusantro, dviejų, agurkų – vieno euro.
Lito pakeitimas euru, pasak D. Beliajevienės, kainoms didesnės įtakos nepadarė – jos šiek tiek pakilo nebent dėl apvalinimo.
Pavyzdžiui, už vieną litą kainavusį ryšelį ridikėlių, dabar prašome ne 29, o 30 eurocentų.
Tiesa, metų pradžioje turgelio apyvarta buvo šiek tiek kritusi, tačiau dabar pasiekė pernykštį lygį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.