Septynioliktojo gimtadienio išvakarėse kėdainietis Andrius Rudelis iškovojo svarbiausią gyvenime sportinį pasiekimą – kyokushin karatė Europos jaunių čempiono titulą.

stoikas_rudelis_1277

Liucernoje, Šveicarijoje, vykusiame Europos jaunių (16-17 metų) kyokushin karatė čempionate ant prizininkų pakylos lipo 8 iš 20-ies Lietuvos sportininkų. Net šeši apdovanojimai – aukso. Bronzos ir sidabro – po vieną. Lietuvos rinktinei aukso medalį iškovojo ir „Stoiko“ sportininkas Andrius Rudelis.
A. Rudelis pakartojo 2006 metais jaunių Europos čempionu tapusio kėdainiečio Gedimino Radiko pasiekimą. 2009 ir 2010 metais Europos vicečempionu tapo Aurimas Šmigelskis. 2011-aisiais trečias vietas iškovojo Mantas Vancevičius ir Tomas Kanaporis.
Pasak naujojo čempiono Andriaus, jau važiuodamas į Šveicariją jis slapčia svajojo užlipti ant nugalėtojų pakylos. „Tikėjausi labai stiprių kovų, tačiau varžovai, nors ir buvo galingi, bet juos įveikiau gana nesunkiai. Pirmoje kovoje laimėjau prieš vengrą, antrojoje – prieš šveicarą, trečiojoje – prieš rumuną, o finale nugalėjau kroatą. Nors iš čempionato grįžau su mėlynėmis, tačiau jų skausmas ne toks žymus, kai pasipuošiau čempiono medaliu“, – šypsojosi A. Rudelis. Vaikinui šis apdovanojimas tapo pačia gražiausia gimtadienio dovana, mat prabėgus savaitei po įspūdingojo pasirodymo, jis atšventė septynioliktąjį gimtadienį.
Medaliai Europos čempionui – ne naujiena. Jis ne kartą yra tapęs Lietuvos įvairių čempionatų bei turnyrų nugalėtoju, o pernai lapkritį Andrius iš Lenkijoje vykusio jaunučių Europos čempionato taip pat grįžo su aukščiausiu įvertinimu.
„Dabar laukiu pasaulio čempionato. Norėčiau ir jame garbingai pasirodyti“, – ambicijų neslepia jaunuolis.

stoikas_1240

A. Rudelį, iškovojusį Europos čempiono vardą, pasveikino ir rajono meras Rimantas Diliūnas.