Muzikos ir teatro akademijos dėstytojai negailėjo patarimų.

Muzikos ir teatro akademijos dėstytojai negailėjo patarimų.

Kėdainių Šviesiosios gimnazijos 1B klasė dvi dienas mokėsi ne matematikos, lietuvių kalbos ar kitų, įprastai mokykloje dėstomų dalykų. 16 gimnazistų mokėsi, kaip kurti dokumentinį filmą.

„Tai yra kultūrinis edukacinis projektas pavadinimu „Mokykis iš kino“. Jis patvirtintas Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos ir vyksta visoje Lietuvoje. Projekto dalyviai turi sukurti filmą tema – mėgstamiausias dalykas mokykloje“, sakė Daiva Naujokienė, projekto koordinatorė.

Šviesiosios gimnazijos mokiniai filmo objektu pasirinko istorinį gimnazijos kiemelį – išlaikiusį autentiškumą ir tapusiu tikra gimnazijos puošmena.

Projekte dalyvaujančios mokinės Milda ir Urtė paklaustos, kokiomis priemonėmis ir būdais perteiks kiemelio autentiką, sakė, kad tai darys ne tik per fizines kiemelio detales, bet ir per čia vykstantį veiksmą.

1B klasės mokiniai kūrybiniame procese dalyvauja su dideliu užsidegimu.

1B klasės mokiniai kūrybiniame procese dalyvauja su dideliu užsidegimu.

„Kalbinsime mokytojus, taip pat ir daug laiko čia praleidžiantį sargą. Jis mums papasakojo daug įdomių dalykų, pavyzdžiui, jis prisiminė, kaip kartą kažkas paspaudė priešgaisrinės saugos mygtuką. Visi buvo sukelti ant kojų. Laimei, kažkas tai padarė netyčiomis, nieko baisaus nebuvo atsitikę“, – pasakojo merginos ir pridūrė, kad joms pačioms šis gimnazijos kiemelis labai patinka: „čia labai šviesu, jauku“.

Mokiniams į pagalbą atvyko du Muzikos ir teatro akademijos dėstytojai: Dovilė Šarutytė ir Andrius Blaževičius. Jie gimnazistus dvi dienas apmokė, kaip reikia rašyti scenarijų, montuoti, filmuoti, kartu aptarė filmavimo, scenarijaus rašymo klausimus, teikė daug vertingų patarimų.

„Tai – švietėjiškas, mokinių žinioms ir išsilavinimui skirtas projektas. Mokykloje kino kūrimo, industrijos, filmavimo, scenarijaus rašymo, fotografavimo pagrindų nemokome. Jaunuoliai susiduria su netikėtomis situacijomis, improvizacijomis, o tai yra geras, kūrybiškumą ugdantis procesas. Be to, išmokstama naudotis ir technikos subtilybių – kaip su ja dirbti, kaip montuoti, filmuoti“, – sakė D. Naujokienė.