Grupė  Akademijos gimnazistų dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamame respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“.

Respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ Akademijos gimnazistai dalyvauja kasmet. Jų darbai garsėja originalumu, skatina jaunimą į aplinką žvelgti tyrėjų akimis.

Respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ Akademijos gimnazistai dalyvauja kasmet. Jų darbai garsėja originalumu, skatina jaunimą į aplinką žvelgti tyrėjų akimis.

Konkursui buvo pristatyti 64 Lietuvos mokinių projektai. Tris iš jų parengė chemijos mokytojos metodininkės Liudmilos Pivoriūnienės vadovaujami Akademijos gimnazijos penktokai.
Dar vieną projektą pristatė matematikos mokytojos metodininkės Nijolės Ramanauskienės konsultuojamos septintokės.
Vertinimo komisiją itin sudomino penktokų Medos Babenskaitės ir Jokūbo Augos projektas ,,Užmirštos uogos“ – jie tapo konkurso laureatais.
Projektu prisiminta apie nepelnytai pamirštas nieko nekainuojančias ir nesunkiai prirenkamas uogas, galinčias būti tiek mūsų maistu, tiek vaistu. Pateikti keli siūlymai, kaip atgaivinti susidomėjimą jomis.
Penktokės Indrė Budevičiūtė ir Miglė Polikaitytė pristatė projektą „Gaminkime sūrius patys“. Į juos, beje, dėta „užmirštų“ uogų.
Gimnazistės stebėjo, kada sūriai pradeda pelyti, kokiose sąlygose reikėtų juos laikyti, aiškino šių produktų naudą organizmui.
Penktokė Gabija Kazakauskaitė parengė projektą „Žvilgsnis į pasaulį per mano namo langą“. Visus sužavėjo „ekologiško namo“ maketas ir samprata.
Šio projekto idėja slypi žodeliuose EKO (visuma) ir LOGOS – mokslas. Vadinasi, ekologija – tai mokslas apie švarią erdvę.
Septintokės Viktorija Banytė ir Gabija Stanulionytė pristatė projektą ,,Vaško spaudimas ir panaudojimas“.
Merginos lankėsi pas Akademijoje gyvenančius A. ir E. Maniokus. Ši šeima iš korių spaudžia vašką, moko iš jo lipdyti figūrėles.
O akademiškė T. Šidlauskienė mokė vašku taškyti kiaušinius, pasakojo apie jo ypatybes bei naudojimą buityje.
Projektu „Vaško spaudimas ir panaudojimas“ stengtasi gaivinti nykstančius amatus, populiarinti šimtmečius puoselėtas tradicijas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.