Prieš 25 -erius metus Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas Zenonas Bernadišius įkūrė sakralinės muzikos ansamblį GIESMĖ, kuris šį šeštadienį visus geros muzikos mylėtojus pakvies į jubiliejinį koncertą. 

GIESMĖS kolektyvas pasitinka savo 25-ąjį jubiliejų.

GIESMĖS kolektyvas pasitinka savo 25-ąjį jubiliejų.

„Muzika – tai malonumas sielai bei penas dvasiai“, – sakė GIESMĖS įkūrėjas ir ligšiolinis vadovas Z. Bernadišius.

Turinys – toks pats, muzika – modernesnė
Šį šeštadienį, 14 val., Kėdainių kultūros centre vyksiančio pasirodymo metu bus galima išgirsti giesmes, kurios kolektyvo repertuare skamba jau kelis dešimtmečius.
„Šis jubiliejus pasitinkamas su tokiu pačiu turiniu, koks buvo ir prieš 25-erius metus. Tačiau kūrinių stilius tapo šiek tiek šiuolaikiškesnis, o muzika – modernesnė. Dainuojame įvairių kompozitorių, tarp jų ir lietuvių, kūrinius. Mūsų repertuaras – platus. Yra kūrinių, kuriais mes dažniausiai save reprezentuojame, juos atliksime ir šeštadienį“, – kalbėjo Z. Bernadišius.
Šiuo metu ansamblyje dainuoja devynios moterys. Viena jų – Elena Virbalienė – kolektyve yra nuo pat jo įsikūrimo pradžios 1992 metais. Dar dvi moterys – Violeta Katkuvienė bei Danutė Levinskienė – prie kolektyvo prisijungė po kelerių metų. Tačiau apie visas savo kolektyvo nares Z. Bernadišius atsiliepia šiltai ir maloniai.
„Daug mūsų kolektyvo narių dirba pedagogėmis. Dirbti ir bendrauti su jomis išties gera“, – sakė jis.

Savita muzika
GIESMĖS repertuare – XVI–XIX a. Vakarų Europos klasikų kūriniai, atliekami lietuvių ir lotynų kalbomis. Ansamblio atliekami kūriniai skambėjo Vilniaus Šv. Onos bažnyčioje, Kauno Šv. Archangelo Mykolo bažnyčioje, Karmelitų bažnyčioje, Pažaislio vienuolyne, Kryžių kalno vienuolyne, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo koplyčioje, taip pat daugelio rajonų bažnyčiose bei bendruomenių centruose.
„Labai smagu su parengtomis programomis keliauti per Lietuvą, su bendraminčiais dalintis mums patinkančios muzikos grožiu. Sakralinė muzika yra savita. Laimingi tie, kurie širdimi prie jos prisiliečia“, – sakė Z. Bernadišius.

Išvykta į Maltą
Per visus veiklos metus būta daug koncertų, o praėjusių metų lapkričio mėnesį kolektyvas išvyko į pirmąją koncertinę kelionę užsienyje, į Maltą. Ši kelionė visam kolektyvui paliko tik šiltus ir malonius prisiminimus. Už kelionę kolektyvas iki šiol reiškia nuoširdžią padėką Kėdainių rajono savivaldybei, Kėdainių kultūros centrui bei rėmėjams.
„Dalyvavome tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje ir turėjome du koncertus – vienas įvyko ekspromtu (vienoje bažnyčių mums leido parepetuoti, o tuo metu joje besilankę įvairių šalių turistai mus apdovanojo gausiais aplodismentais), o kitas – oficialus ir vyko pačioje didžiausioje Maltos bažnyčioje – Birkirkaros Šv. Elenos bazilikoje. Išvykoje didelį įspūdį mums paliko Maltos gamta, kultūra, kasdienis gyvenimas“, – pasakojo GIESMĖS vadovas.
Ansamblis festivalyje dalyvavo Maltos lietuvių bendruomenės pirmininko Tomo Mikalausko organizacinėmis pastangomis. Koncerto pasiklausyti atėjo nemažai lietuvių bendruomenės narių, vietinių gyventojų.
Surengta daugiau nei 500 koncertų
Praėjusių metų gegužės mėnesį GIESMĖ klausytojus pakvietė į savo 500–ajį koncertą bei vadovo Z. Bernadišiaus kūrybinės veiklos 60-metį.
„Džiugu, kad sėkmingai keliaujame toliau. Į visus koncertus įdėjome labai daug darbo. Lenkiuosi prieš visas moteris, kurios dainavo ir dainuoja ansamblyje. Juk koncertai – tai ne tik gražūs pasirodymai, bet ir daug valandų repeticijų. Vadinasi, mes daug laiko atėmėme nuo savo šeimų, kad galėtume draugauti su muzika“, – jubiliejiniame koncerte tąkart sakė GIESMĖS ansamblio vadovas. Per metus ansamblis surengia apie 20 pasirodymų.
„Galime paskaičiuoti – jei paimtume nors vieną savaitinę repeticiją, arba 500 koncertų, tai 500 dienų atiduota vien tik ansambliui! Džiugu, kad gyvuojame jau ketvirtį amžiaus“, – šypsojosi Z. Bernadišius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.