Kėdainiečiai dar tebegyvena gerais ir šiltais vos prieš porą savaičių miestą sudrebinusio džiazo festivalio „Broma Jazz“ prisiminimais. Puikiai pavykusiu renginiu patenkinti ir jo rengėjai, ir žiūrovai.

S. Grinkevičius (kairėje) liko sužavėtas džiazo puoselėtojų Kėdainiuose surengtu festivaliu „Broma Jazz“ ir pagalbos organizuojant jį ateityje neišsižada: „Jei tik žmonės norės tokio renginio, būtinai padėsime jį surengti.“

S. Grinkevičius (kairėje) liko sužavėtas džiazo puoselėtojų Kėdainiuose surengtu festivaliu „Broma Jazz“ ir pagalbos organizuojant jį ateityje neišsižada: „Jei tik žmonės norės tokio renginio, būtinai padėsime jį surengti.“

Ar būtų pavykę įgyvendinti džiazo entuziastams idėją – pagaliau surengti nuostabią nekasdienės muzikos fiestą Kėdainiuose – jei renginio nebūtų parėmę dosnūs verslininkai? Sunku vienareikšmiai atsakyti į tą klausimą. Tačiau aišku viena – savalaikė parama ir padrąsinimas džiazo atėjimą į Lietuvos vidurio miestą palengvino. Vieno iš dosniausių Kėdainių rajono rėmėjų – UAB „Daumantai LT“ – direktorius Saulius Grinkevičius sako, kad jų kolektyvui smagu paremti brandžias ir reikalingas idėjas. „Mes laikomės nuostatos, kad patys dirbdami ir užsidirbdami turime pelnu pasidalyti ir su kitais. Savaime suprantama, kad visų prašymų patenkinti negalime, tačiau bičiulių, kurie nestokoja įdomių ir reikalingų sumanymų, ratą turime. Tikrai didesnė dalis tų, kuriems padedame, negu nusigręžiame. Su kolektyvu diskutavome ir pasirinkome keturias prioritetines sritis, kurias pasižadėjome paremti. Tai – sportas, ypač tos šakos ir renginiai, kurie padeda aktyvinti ir judėjimu sudominti vaikus. Antroje vietoje, bet ne mažiau svarbioje, įvardijame kultūrinius projektus, trečioje palikome švietimą, o ketvirtojoje – pagalbą aktyvinant ir užimant neįgaliuosius bei senjorus“, – įmonės rėmimo strategiją vardijo bendrovės „Daumantai LT“ vadovas.
Kalbėdamas apie kultūrinių projektų rėmimą, S. Grinkevičius sakė, kad niekada nenusigręžia nuo tų, kurie moka suorganizuoti bei susiorganizuoti. Tarp galinčių susiorganizuoti pirmiausia žinomas Kėdainių rėmėjas išskiria kapelą „Daumantų muzikantai“. Jos energingų muzikuojančių vyrų penketas susibūrė nuo nulio ir per šešerius metus tapo pačiu tituluočiausiu ir gerai visoje šalyje žinomu liaudiškos muzikos kolektyvu.
Tarp galinčių organizuoti S. Grinkevičius įvardijo paties „šviežiausio“ renginio – festivalio „Broma Jazz“ – sumanytojus. „Vitalis Vidikas ir Dovydas Sagaitis yra pačiu laiku Kėdainius išjudinusio festivalio idėjiniai vadai, o mes tapome savotiškais finansiniais krikštatėviais. Tokius renginius padėti organizuoti – vienas malonumas, tad tikrai neatsisakysime jo paremti, jei tik vyrai sugalvos džiazo festivalį daryti tradiciniu“, – sakė S. Grinkevičius. Jo teigimu, Kėdainiuose, kaip ir kituose šalies rajoniniuose miestuose, ypač reikia nepigių, išskirtinių renginių: „Pigiai pataikauti prastam masių skoniui nėra sudėtinga, bet parengti ir įgyvendinti lavinamąjį, šviečiamąjį projektą – gerokai sudėtingiau. Tad visada išklausome ir padedame tiems, kas nori prasmingai ir turiningai praskaidrinti niūrią kasdienybę.“
Bendrovės „Daumantai LT“ paramos ne kartą yra sulaukę įvairūs kolektyvai ir bendruomenės. Pagardų gamintojų dosnumą žino ir vertina Paberžės dvasininkai, Kėdainių krašto muziejaus bei Daugiakultūrio centro kolektyvas, kuriam S. Grinkevičiaus vadovauja bendrovė ne kartą padėjo pasikviesti visame pasaulyje garsių rimtosios muzikos atstovų. Už paramą „Daumantams LT“ dėkingi Kėdainių ir Josvainių kultūros centrų darbuotojai, Janinos Monkutės – Marks muziejaus – galerijos projektų rengėjai, įvairių rajono dainų, muzikos ar šokių kolektyvų bei kaimiškųjų bendruomenių vadovai.
„Rėmėme, remiame ir remsime tiek vienkartinius, tiek ilgalaikius įvairius kultūrinius Kėdainių krašto projektus. Svarbiausia, kad jie būtų reikalingi mūsų žmonėms. Esame savo krašto bendruomenės dalis, tad nuo jos niekada nenusisukame“, – sakė bendrovės „Daumantai LT“ direktorius S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Vytautas

    Kazin, ar dar daug kas atsimena, kad butent Daumantai sumokejo 250 tukst. litu stojamaji starto mokesti uz „Nevezio“ priemima i LKL. Nebutu to mokescio, Kedainiu krepsinis, ko gero, taip ir liktu Lietuvoje nezinomas.

    Atsakyti
  2. Arnas

    Buvau siumeciame dziazo festivalyje. Tikrai puikus. Manau, kad tik tokie renginiai gali atgaivinti musu senamiesti. Dabar gi eini vakare ar savaitgali – grazu, bet dazniausiai tuscia…

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.