Rajono gimnazijose – abiturientų egzaminų įkarštis. Tačiau ne už kalnų ir naujieji mokslo metai. O jie galvosūkių kelia tėvams. Kokią mokyklą rinktis, kurioje – geriausia perspektyva įgyti kokybiškų žinių?

Rajono vadovai Krakių gimnazijos pasiekimus pagerbė istorinėje Kėdainių rotušėje. Direktorius Alanas Magyla (centre) tuomet neslėpė pasididžiavimo: „Mes galime būti puikiu bendrojo lavinimo mokyklos pavyzdžiu – juk tokių rezultatų pasiekėme, versdamiesi kur kas kuklesniu finansavimu negu miestuose.“

Rajono vadovai Krakių gimnazijos pasiekimus pagerbė istorinėje Kėdainių rotušėje. Direktorius Alanas Magyla (centre) tuomet neslėpė pasididžiavimo: „Mes galime būti puikiu bendrojo lavinimo mokyklos pavyzdžiu – juk tokių rezultatų pasiekėme, versdamiesi kur kas kuklesniu finansavimu negu miestuose.“

Iki šiol vyravo nuomonė, kad kokybiškiausių žinių teikiama mieste. Tačiau šįmet tokia tendencija gavo tikrą antausį – savaitraščio „Veidas“ paskelbtame šalies bendrojo lavinimo mokyklų reitinge netikėtai aukštą vietą pelnė Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija.

Aplenkė daug didmiesčių
,,Veido“ reitingo rikiuotėje Krakių gimnazijai skirta 15-oji vieta. Šis įvertinimas – aukščiausias ne tik tarp Kėdainių rajono, bet ir tarp šalies rajoninių savivaldybių!
Krakiškiai aplenkė ir ištisą virtinę prestižinių gimnazijų šalies didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.
Šiųmetis „Veido“ reitingas sudarytas pagal paprastesnę metodiką ir mažiau rodiklių – atsižvelgta į brandos egzaminų rezultatų vidurkius bei kiek mokinių pagal pirmąjį pageidavimą įstojo į aukštąsias mokyklas.
Krakių gimnaziją pernai baigė penkiolika abiturientų. Vidutinis jų brandos egzaminų įvertinimas – 58,59 balo, o į pasirinktas aukštąsias mokyklas pirmuoju pageidavimu įstojo aštuoni auklėtiniai.
Pernai ,,Veido“ reitingo rikiuotėje Krakių gimnazija užėmė tik 59, o prieš trejus metus – 92 vietą. Vadinasi, į priekį ne žengta, o tiesiog šuoliuota.

Pasiekimai – ir akademiniai, ir sportiniai
Tiek Krakių gimnazijos, tiek viso miestelio bendruomenei toks įvertinimas buvo netikėtas.
„Pernai be galo džiaugiamės patekę į pirmą reitingo šešiasdešimtuką, o šįmet – toks šuolis. Jį lėmė mokytojų kolektyvo patirtis, atsakomybė ir kasdienis juodas darbas“, – sakė gimnazijos direktorius Alanas Magyla.
Įvairiuose rajoniniuose akademiniuose konkursuose Krakių gimnazistai kasmet laimi nuo 15 iki 18, o respublikiniuose – nuo 3 iki 5 prizinių vietų.
Garbingus apdovanojimus Krakių gimnazistai nuolat skina ir rajoninėse bei respublikinėse sporto varžybose. Ko verti vien ėjikų pasiekimai?

Geriausias Lietuvoje – Vilniaus licėjus
Iš viso ,,Veido“ reitinge šįmet buvo vertinti 424 šalies mokyklų rezultatai. Kėdainių šviesiajai gimnazijai šioje rikiuotėje teko 38, „Atžalyno“ gimnazijai – 170, Šėtos gimnazijai – 256, Akademijos gimnazijai – 278, o Josvainių gimnazijai – 355 vieta.
Jau kelerius metus iš eilės geriausios Lietuvos mokyklos titulas ,,Veido“ reitinge skiriamas Vilniaus licėjui. Jo auklėtinių valstybinių brandos egzaminų rezultatų pernykštis vidurkis – net 92,66 balo.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.