„Tikrai nesigailime, kad atidėję darbus atvažiavome į šį renginį pažiūrėti, kaip atrodo naujausi žemdirbiški bandymai. Turime progą patys pamatyti, kaip pritaikomos įvairios technologijos ne bandyminiuose laukeliuose, o gamybiniuose plotuose“, – atvykęs į bendrovės „Kauno Grūdai“ organizuotą renginį „Grūdo kelias 2013“ sakė Kėdainių rajono ūkininkas Aurimas Snarskis.

Kėdainių krašto ūkininkai A. Snarskis (kairėje) ir A. Dumbinskas atidžiai domėjosi naujausių technologijų įtaka pasėliams.

Kėdainių krašto ūkininkai A. Snarskis (kairėje) ir A. Dumbinskas atidžiai domėjosi naujausių technologijų įtaka pasėliams.

Dotnuvos seniūnijoje ūkininkaujančio Algimanto Kižausko ūkyje vykdomi bandymai atviri visos šalies ūkininkams. Jie kartu su agronomais – konsultantais lanko laukus, stebi pasėlių būklę.
Patirtį parsiveš namo
Pirmą kartą žemdirbiai laukus apžiūrėjo gegužės 17-ąją, antrąsyk juos aplankė birželio viduryje.
„Matome akivaizdžius pokyčius. Tikrai gėrimės kai kuriais augalais, kaip jie gražiai auga ir, tikėtina, subrandins puikų derlių. Mano žieminiai rapsai atrodo gerokai prasčiau negu Algimanto Kižausko bandomieji plotai. Tikrai matome, kad savalaikis naujovių naudojimas ūkyje duoda puikių rezultatų. Žinių gauname nemažai, daug ką pritaikysime ir savo ūkiuose“, – apsižvalgęs kolegos laukuose sakė tiskūniškis ūkininkas Aidanas Dumbinskas.
„Dalyvavau renginyje gegužės mėnesį ir dabar atvykau pasižiūrėti, kaip pasikeitė laukai. Tada dar daug kas buvo nesudygę, sunku buvo įvertinti kokią naudą davė vienokios ar kitokios priemonės, kurios buvo panaudotos apžiūrėtuose laukuose. Šiandien pamačiau jau visai kitą rezultatą. Nustebino kaip puikiai sudygo rapsai pasėti į ražienas“, – sakė renginyje dalyvavęs A. Snarskis.
„Grūdo kelias“ sudomino per pusę tūkstančio šalies ūkininkų. Jie ne tik lankė gamybinius laukus, vertino įvairius pasėlius, analizavo užsitęsusias žiemos pasekmes, bet ir sprendė aktualias ūkininkų problemas.
Grūdo kelias prasideda žemėje
Šventės dalyviams buvo pristatytos naujausios, ekonomiškiausios AB „Kauno Grūdai“ augalininkystėje taikomos technologijos, žemės ūkio pramonei skirtos higienos priemonės ir chemijos produktai.
Buvo galima pasikonsultuoti su sandėliuojamų produktų kenkėjų ekspertais. Generalinio renginio rėmėjo kompanijos „Bayer CropScience“ atstovai ūkininkams papasakojo apie naujausių jų gaminamų pesticidų ir parduodamų sėklų pritaikymą gamybiniuose laukuose.
Renginyje buvo galima išvysti „Arvi Fertis“ kolektyvą, kurie pristatė naujausias cukrinių runkelių ir rapsų tręšimo technologijas. Be jau išvardytų kompanijų, dalyvavo ir „Chemcentras“ atstovai, pasakoję apie cheminius sprendimus augalininkystėje, „KWS“ ir „Saatbau Linz“ darbuotojai ūkininkams pateikė tinkamiausias sėklų veisles Lietuvoje.
Lenkų kompanijos „Ekoplon“ atstovai demonstravo mikroelementus papildomam augalų tręšimui per lapus, o kompanijos „East West Agro“ darbuotojai pademonstravo, kaip veikia jų parduodama žemės ūkio technika.
„Tikrasis grūdo kelias ir yra technologijose, inžineriniuose sprendimuose. Visos kompanijos, kurios čia dalyvavo, sudaro ciklišką grūdo kelią, kuris visuomet prasideda ten pat – žemėje“, – teigė žemdirbių partneriai.
Platus paslaugų spektras
„AB „Kauno Grūdai“ ne tik superka užaugintas grūdines kultūras, tačiau ūkininkams tiekia kokybiškas sėklas, patyrę agronomai-konsultantai kiekvienam pataria, kokias priemones naudoti, kad būtų išvengta ligų, kenkėjų, o derlius būtų kokybiškas ir gausus, aprūpina ūkininkus reikalingais cheminiais preparatais, šiuolaikiškiausiais prietaisais tiria dirvožemį. Mums svarbu diegti naujausias technologijas augalininkystės sektoriuje“, – sakė įmonių grupės „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys džiaugdamasis, kad drauge susibūrus kelioms kompanijoms buvo galima suorganizuoti didelį renginį, kuriame visi galėtų ne tik susipažinti su derliaus gausumą ir kokybę lemiančiomis technologijomis, bet ir pasidalyti savo asmenine patirtimi.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.