Namuose besigydantys,  sunkios būklės ligoniai nuo šiol galės gauti dar daugiau nemokamų paslaugų. Per metus šiems pacientams namuose galės būti suteikta ne 24, kaip buvo iki šiol, o dvigubai daugiau – iš viso net iki 52 slaugos paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

Paslaugas apmoka ligonių kasos

„Tai iš tiesų ilgai laukta žinia – šios paslaugos gyvybiškai reikalingos sunkiai sergantiems pacientams. Už šias sveikatos priežiūros paslaugas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams, turintiems gydytojo siuntimą, mokėti nereikia – gydymo įstaigoms už jas sumoka ligonių kasos“, – sako Valstybinės ligonių kasos atstovė Oksana Burokienė.

Slaugytojai pacientų namuose atlieka nemažai įvairių slaugos procedūrų, t. y. suleidžia vaistus, prijungia ir prižiūri lašinės sistemą, paima kraują ar šlapimą laboratoriniams tyrimams, padaro elektrokardiogramą, užtikrina žaizdų bei pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų (stomų) priežiūrą, enterinį maitinimą ir kt.

Naujovė Kėdainių rajone – mobilusis medicinos punktas

Medikų vizitai į gyventojų namus nuo šiol pradėti ir Kėdainių rajone. Šiais metais gavus du naujus greitosios medicinos pagalbos automobilius, atsirado galimybė vieną automobilį skirti mobiliam medicinos punktui. Automobilyje yra elektrokardiografas, gliukometras, pulsoksimetras bei visos priemonės, reikalingos apžiūrėti pacientus ir paimti mėginius tyrimui.

Mobiliojo medicinos punkto tikslas – aplankyti tuos rajono gyventojus, kuriems sudėtinga nuvykti į artimiausią medicinos punktą, ir suteikti visas paslaugas, kurias jie gautų atvykę į gydymo įstaigą. Mobilusis medicinos punktas jau aplankė Pelėdnagių ambulatorijos teritorijoje gyvenančius pacientus, Sirutiškio, Tiskūnų bei Keleriškių medicinos punkto gyventojus.

Paslaugų poreikį nustato gydytojas

Slaugos paslaugos paciento namuose gali būti teikiamos pacientams, kuriems nustatyti specialieji nuolatinės slaugos, nuolatinės (priežiūros) pagalbos poreikiai su dideliais specialiaisiais poreikiais, o taip pat ir pacientams, kuriems atlikta tracheostoma ar gastrostoma bei būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų. Be to, slaugos paslaugas po gydymo ligoninėje namuose gali gauti žmonės, kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi nuo kitų pagalbos (jiems dėl somatinių ligų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai Bartelio indeksas yra nuo 20 iki 61 balo)

Ar pacientui reikia tokių paslaugų, nustato jį gydantis gydytojas. „Pacientas ar jo artimieji dėl slaugos paslaugų namuose turėtų kreiptis į šeimos medicinos paslaugas arba pirmines psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį gydytoją. Gydytojas siuntime nurodys, kokių ambulatorinių slaugos paslaugų namuose reikia pacientui. Ši informacija perduodama slaugos paslaugų namuose tarnybos darbuotojams. Tuomet slaugytojos susisiekia su pacientu ar jo artimaisiais ir suderina slaugos paslaugų teikimo namuose laiką“,– ligonių kasų išplatintame pranešime cituojama šio įstaigos atstovė O. Burokienė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.