Praėjusių metų gegužę įvykęs pirmasis maisto ir gėrimų festivalis „Radvilų virtuvė“ jo organizatoriams tapo ne tik didžiuliu iššūkiu, bet ir begali­niu džiaugsmu. Tuomet prie Didžiąja gatve nusidriekusio festivalio šventinio stalo sutilpo visi, o valgiaraštį įvertino net didžiausi gurmanai. „Pamatę, kad šis festivalis sulaukė didžiulio kraštiečių susidomėjimo, nusprendėme, kad „Radvilų virtuvė“ privalo tapti tradiciniu renginiu. Todėl dalinamės pui­kia žinia – paskutinį gegužės savaitgalį, gegužės 25-26 dienomis, vėl visi turėsime progą susitikti, pabendrauti ir paraugauti pačių gurmaniškiausių patiekalų“, – sako festivalio organizatorė, VšĮ „Bendrystės skatinimo centras“ direktorė Žaneta Intaitė-Žilinskienė.

– Kaip vertinate praėjusių metų festivalį ir kada nusprendėte, kad jis gali tapti kasmetiniu?

– Praėjusiais metais festivalis buvo surengtas visai atsitiktinai. Didžiulis būrys rėmėjų, draugų, puikiausių savanorių, Kėdainių rajono savivaldybė palaikė ir padėjo jį organizuojant, todėl jis tapo labai gražia švente.

Ruošiantis tokiam festivaliui, rodos, gali suplanuoti viską: kas kur stovės, kada kas gros, netgi kur kvepės cukraus vata, o kur – tradiciniais raugintais kopūstais. Tačiau niekas negalėjo suplanuoti, kad bus tiek žmonių, kad jie bus tokie laimingi ir tokie puošnūs, kad visi sveikins vieni kitus, vaišins ir vaišinsis. Ta žinutė, kurią siuntėme, pasiekė žmones, todėl festivalis buvo puikus. Ir čia ne organizatorių, o visų atėjusių kraštiečių nuopelnas.

Dar vienas be galo svarbus šio festivalio tikslas – į Kėdainius sukviesti gimines ir artimuosius iš Klaipėdos ir Vilniaus, arba Londono ir Oslo, kad ir ne visam laikui, bet bent jau tai dienai.

Organizuodami festivalį pernai nebuvome tikri, ar tokia šventės forma miestui reikalinga, todėl plano rengti jį kasmet tada dar neturėjome. Jis atsirado po šventės, natūralu, kad labai norisi kartoti tai, kas gera, todėl ir šiais metais kviečiame visus sukurti mieste puikią šventę.

– Ar festivalio idėja ir mintis išlieka ta pati kaip pernai?

– Nors festivalio pavadinimas duoda suprasti, kad pagrindinis renginio akcentas yra maistas, tačiau noriu pabrėžti, kad visų svarbiausia – bendravimas ir smagiai praleistas laikas artimų žmonių rate.

Jei šventes namie, šeimoje, giminėje švenčiame prie pilno gardžiais patiekalais pripildyto stalo, tai ir mieste neturėtų būti kitaip, juk sotūs žmonės niekur neskuba ir netgi nebūna pikti.
Dar vienas be galo svarbus šio festivalio tikslas – į Kėdainius sukviesti gimines ir artimuosius iš Klaipėdos ir Vilniaus, arba Londono ir Oslo, kad ir ne visam laikui, bet bent jau tai dienai. Aišku, tas dienas visai galima valgyti namie, įsijungus televizorių, bet mes labai norėtume, kad tą savaitgalį Didžioji gatvė būtų visų namai.

– Praėjusių metų festivalis ne tik miestiečiams, o ir gausybei miesto svečių padarė didelį įspūdį, koks jis bus šiemet?

– Šiuo metu baigiame derinti programą, neskubėsiu visos jos išduoti taip anksti, bet galiu patikinti, kad abi dienas veiklos bus labai daug. Penktadienį festivalį pradėsime po visų darbų, 18.00 valandą. Norintys pirmieji apsipirkti ar apžiūrėti patiekalus galės tai padaryti ir anksčiau, virtuvės veiks nuo 17.00 iki 23.00 valandos.

Tačiau festivalio dalyviams esame numatę kai ką netikėto. Galiu atskleisti, kad Kėdainiuose pirmą kartą gros žinomiausia Lietuvoje roko grupė BIX. Matyt, per kokią klaidą BIX‘ai niekad nekoncertavo mūsų mieste, o gal laukė tam tinkamos progos. Kai pamažu pradėjom skleisti žinią apie Bix‘us, Kėdainiuose net nenumanėm, kiek daug žmonių patinka ši grupė.

Antrą dieną – šeštadienį pradėsime pailsėję ir išsisiautę, nuo 11 valandos ryto. O diena prasidės vėlyvais vaišingais pusryčiais mieste. Tuomet visų lauks festivalio vaišės, tik kuo vaišinsime – neišduosiu, teks ateiti ir ragauti patiems. Po pusryčių iki pat vėlyvo vakaro senamiestyje vyks įvairiausi pasirodymai, nuo ramių iki pašėlusių ir netgi ekstremalių! Naujas vaikų darželis Kėdainiuose „Laimingi vaikai“ dovanos vaikų erdvę, su užsiėmimais vaikams nuo pat ryto iki vakaro. Taip pat pakviesime į paskaitą-diskusiją apie didikus Radvilas su šaunia istorike Neringa Dambrauskaite, kuri yra dvarų kultūros tyrinėtoja, heraldikos žinovė, kartu su Vytaru Radzevičiumi ir Martynu Starkumi apkeliavusi Lietuvos pilis ir dvarus bei tyrinėjusi kulinarinį Lietuvos paveldą. Būtinai turiu pasakyti, kad tą patį savaitgalį Kėdainiuose vyks ir tarptautinis chorų festivalis. Todėl „Radvilų virtuvės“ programą pamėginsime suplanuoti taip, kad žmonės galėtų pasimėgauti abiem festivaliais! Esu tikra – jokia televizija tiek turinio Jums tą savaitgalį nepasiūlys!

– Ar turite lūkesčių ir tikslų šiam festivaliui?

– Jokių konkrečių tikslų nėra. Tiesiog turime tik didžiulį norą sukurti puikią nuotaiką kraštiečiams, ką pernai mums puikiai pavyko padaryti. Mums užteks tik saulėto oro ir plačių festivalio dalyvių šypsenų. Kaip jau minėjau, jokio renginio organizatorius nuotaikos nesukuria, jis sukuria tik veiksmą arba istorijos pradžią, o nuotaiką į festivalį atsineša į jį atėję žmonės. Todėl lūkestis tik vienas – kad ateitų kuo daugiau žmonių!

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.