Suprastėjus oro sąlygoms – gausiau sningant bei šąlant, vienu iš didžiausių prioritetų išlieka gyventojų saugumas šaligatviuose ir gatvėse, nes padaugėjo traumų slidžiuose, nebarstytuose ruožuose.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pabrėžė, kad tiek gatvės, tiek šaligatviai esant sudėtingoms oro sąlygoms privalo būti valomi geriau.

Praėjusią savaitę, sinoptikams pranešus apie artėjančią sniego bangą, Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius surengė neeilinį pasitarimą. Į jį buvo pakviesti miestą prižiūrinčios bendrovės „Ecoservice projektai“ teritorijų valymo padalinio vadovas Egidijus Skvireckas ir miesto seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis. Jų paprašyta gatvių bei šaligatvių valymui ir barstymui skirti dar daugiau dėmesio.

Rajono meras S. Grinkevičius įsitikinęs, kad jeigu darbai būtų atliekami kokybiškai bei operatyviai, naudojant ekstremalioms situacijoms tinkamesnes priemones – granitinę skaldą ar agresyvesnius druskos mišinius, situacija būtų žymiai geresnė.

„Kadangi gyventojų saugumas yra mūsų savivaldybės prioritetas, susitikau su miesto šaligatvius ir kelkraščius prižiūrinčios įmonės ir seniūnijos atstovais. Situacija, pablogėjus oro sąlygoms, tapo nevaldoma ir tai mūsų netenkina. Sulaukėme skundų dėl prastai prižiūrėtų šaligatvių, be to, padaugėjo susižalojusių žmonių. Šiemet žiema yra gana sudėtinga, daug iššūkių, tačiau, dirbant kompetentingai ir kokybiškai, miesto priežiūros klausimai tikrai gali būti išspręsti laiku ir gerai“, – pasakojo rajono meras S. Grinkevičius.

Vien 2018 metais miesto gatvių ir viešųjų erdvių priežiūrai skirta rekordinė suma – daugiau kaip 435, 1 tūkst. eurų. 2017 m. finansavimas šiems darbams siekė 400 tūkst. Eur, 2016 m. – 378, 4 tūkst. Eur, 2015 m. – 336, 4 tūkst. Eur.

Miestą prižiūrinčios bendrovės „Ecoservice projektai“ atstovas E. Skvireckas aiškino, kad šaligatviai ir pėsčiųjų takai buvo nuvalyti ir pabarstyti, tačiau, itin suprastėjus oro sąlygoms, išpiltas slidumą mažinančių medžiagų kiekis buvo nepakankamas. Kadangi papildomai piltas druskos mišinys ir skalda taip pat nedavė reikiamo rezultato, šaligatviai, kiek įmanoma, buvo šluojami ir barstomi slidumą mažinančiomis medžiagomis.

„Tikrai dirbame – šaligatviai valomi, barstomi, šluojami. Iškritus sniegui naktį buvo visi nuvalyti, pabarstyti. Kovojame su ledu, išpylėme nemažai druskos ir skaldos – druskos mišinio, dabar žiūrėsim, kurios vietos yra pavojingiausios, slidžiausios – ten pilsime viską dar kartą“, – sakė E. Skvireckas.

Kėdainių rajono savivaldybės sutartis su bendrove „Ecoservice projektai“ galioja iki sausio 31 dienos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.