Spustelėjęs šaltukas ir iškritęs sniegas tradiciškai egzaminuoja gatvių ir šaligatvių prižiūrėtojus. Miesto seniūnas Alvydas Kleiva jų darbui kol kas priekaištų neturi, tačiau tiek pėstieji, tiek ratuotieji kėdainiečiai kelininkams priekaištų turi. 

Kėdainiuose pirmiausia pasirūpinama centrinių gatvių ir šaligatvių priežiūra, o vėliau kelininkai pradeda darbus atokesniuose keliuose.

Kėdainiuose pirmiausia pasirūpinama centrinių gatvių ir šaligatvių priežiūra, o vėliau kelininkai pradeda darbus atokesniuose keliuose.

„Nuo ryto saugiau vaikščioti galima tik miesto centre, o atokiau nuo jo gana slidu. Ypač gaila mokinių bei mokytojų, kurie rytais skuba į mokyklas, juk nei Mindaugo, nei Liaudies ar Respublikos gatvių šaligatviai iki pietų nėra pabarstyti“, – vertindama kelininkų darbą sakė kėdainietė Natalija.
Laimei, slidoki šaligatviai ir gatvės kol kas didelių traumų kėdainiečiams nesukėlė. Pasak Kėdainių traumatologų komandos, iki trečiadienio popietės dėl slidžių kelių traumų kėdainiečiai beveik nepatyrė: „Kol kas darbų dėl slidumo nepadaugėjo, tačiau kaip bus toliau, nespėliojame.“

Pirmiausia – miesto centras
Pasak miesto seniūno A. Kleivos, tik kelios pagrindinės gatvės liko VĮ „Kauno regiono keliai“ Kėdainių kelių tarnybos priežiūroje, visos kitos gatvės patikėtos konkursą trejiems metams laimėjusiems kretingiškiams – UAB „Raguvilė“, jiems už trejų metų darbą turėtų būti sumokėta apie 600 tūkstančių litų. Miesto šaligatvius ir toliau prižiūrės UAB „Skongalis“ darbuotojai.
Kretingos kelininkai sakė esą pasiruošę rūpintis Kėdainių gatvėmis. „Sutartimi esame įsipareigoję prižiūrėti apie 21 tūkstantį kvadratinių metrų miesto gatvių. Dar apie 100 tūkstančių turime nuvalyti atskiru seniūno prašymu ir nurodymu. Gatvės yra suskirstytos pagal svarbumą, tai taip ir dirbame – pirmiausia valome intensyviausiai važiuojamas, o vėliau atokesnes. Pagrindinius kelius turime nuvalyti iki pusės aštuntos ryto, jei nėra kritulių. Kol kas dirbame pagal grafikus, kaip bus toliau, matysime“, – sakė bendrovės „Raguvilė“ direktorius Virgilijus Brazauskas.
Bendrovės „Skongalis“ direktorius Albinas Počiulpas sakė, kad kas rytą šaligatvių valyti išsiruošia apie 20 darbuotojų brigada. Ji dirba ne tik rankomis, turi keturis sniego valytuvus bei porą druskos ir smėlio mišinio barstytuvų. „Esame visiškai pasiruošę darbui. Kiek sunkiau dirbti sningant. Kas rytą pirmiausia skubame nuvalyti ir pabarstyti vietas ties perėjomis, laiptus. Pradedame darbus centre ir pamažu keliaujame pakraščių link. Iš viso privalome pasirūpinti maždaug 180 tūkstančių kvadratinių metrų šaligatvių. Už darbą kas mėnesį gauname apie 40 tūkstančių litų“, – pasakojo A. Počiulpas.

Seniūnijos verčiasi pačios
Seniūnijų kelių priežiūra gula ant seniūnų pečių. Pasak Vilainių seniūno Antano Bružo, labai gerai kelių priežiūrai trūksta ir lėšų, ir pajėgumų: „Kol kas neturime sutarčių dėl viešųjų darbų, tai kelius prižiūri tik tie, kas atidirba už socialines pašalpas. Tokie talkininkai darbą pradeda nuo 8 valandos ryto, tad iki darbų pradžios neturime galimybių tinkamai pasirūpinti saugumu. Stengiamės pirmiausia nuvalyti ir pabarstyti tuos kelius bei šaligatvius, kur yra intensyviausias judėjimas. Turime daug kelių ir visų sužiūrėti nespėjame.“
Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas sakė, kad jų seniūnijoje nusiskundimų dėl slidumo kol kas nebuvo: „Tik centrinę Dotnuvos ir Akademijos gatvę pabarsto Kėdainių kelininkai, kitus keliukus prižiūrime patys. Manau, kad su slidumu susitvarkome, nes nusiskundimų negirdėjau.“

About The Author

Related Posts

3 Responses

 1. Darius

  Nelengva patiketi, kad uz keliu simtu kilometru esantiems kretingiskiams pavyktu Kedainiu gatves valyti geriau negu vietiniams. O gal ir kedainieciai valo kokius nors Telsius ar Druskininkus?

  Atsakyti
  • Saulius

   Neužmirškit,kad firmos būstinė ir bosas yra Kretingoj,o bazė Kėdainiuose.Be to,barstytuvų vairuotojai-gryni kėdainiečiai,rekia manyt,savo miestą prižiūrės normaliai.

   Atsakyti
 2. Darius

  Vis tiek nelengva patiketi, kad Kretingos firma Kedainiuose turi geresne baze negu vietiniai, o Kretingoj sedinciam bosui Kedainiu gatves rupi labiau negu vietiniams.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.