Šėtos miestelio gimtadienis jau ketvirtą kartą paminėtas daugybe pramogų, tarp kurių ir bėgimo varžybos. Šįkart jos sutapatintos ir su Lietuvos bėgimo taurės šeštuoju etapu.

Garsiojo bėgiko Aurimo Skinulio žmona Lina ant nugalėtojų pakylos su dukrytėmis Aurina ir Kotryna, kurios tapo nugalėtojomis pačių mažiausiųjų bėgimo grupėje.

Bėgimo varžybas organizavęs žinomas Kėdainių krašto ilgų nuotolių bėgikas Aurimas Skinulis šįkart jose rungtyniavo tik simboliškai. „Kadangi daug laiko atima organizaciniai reikalai ir norisi, kad savame krašte viskas pavyktų sklandžiai, tai bėgimą nustūmiau į šalį. Mes su šeima tik trumpiausioje vaikučių distancijoje prabėgome. Simboliška, kad pasirodėme puikiai, o mano jaunėlė Kotryna, kuriai tik šeši mėnesiai, net tapo mažųjų čempione, nesvarbu, kad tėvų greičiausiai atstumta vežimėliu“, – puikiai pavykusiu renginiu džiaugėsi A. Skinulis.
Ketvirtasis Šėtos bėgimas kartu buvo ir respublikinis renginys, tad nenuostabu, kad sudomino didelį būrį bėgikų. Iš viso įvairiose amžiaus grupėse varžėsi per 150 bėgikų. „Ir tai dar ne riba. Labai norėčiau, kad vietiniai gyventojai pamatę, kokias geras emocijas suteikia bėgimas, kitąmet prisijungtų prie bėgančiųjų“, – sakė A. Skinulis.
Šiemet Šėtos bėgime padaugėjo distancijų, kad visi norintys galėtų išbandyti savo jėgas. Nors didžioji dalis renginio dalyvių stojo prie 10 km distancijos starto linijos, netrūko norinčiųjų įveikti 2 ar 4 kilometrų trasas.

Šėtiškis Jonas Mecelis ryžosi įveikti ilgiausią bėgimo atstumą – 10 kilometrų.

Vyrų gretose pirmas 10 km įveikė šio sezono geriausią maratono rezultatą pasiekęs Ignas Brasevičius – 32 min. 20 sek. Antras finišą pasiekė sostinės „F.O.C.U.S Running“ klubo narys Remigijus Šnioka – 33 min. 27 sek. Trečiąją vietą užėmė dar vieno Vilniaus bėgimo klubo „Na, pagauk“ narys Petras Pranckūnas – 34 min. 20 sek.
Moterų gretose 10 km pirmoji įveikė praėjusių metų Lietuvos bėgimo taurės laimėtoja Nadežda Roždestvenskaja („F.O.C.U.S. Running“) – 41 min. 13 sek. Antrąją vietą užėmė Jolita Kurtinaitienė („Skubėk lėtai“, 42.49 min.), trečia liko Svetlana Čerlina – 43 min. 45 sek.

Įvairiose amžiaus grupėse bėgo per 150 bėgikų.

Pernai tik du kilometrus bėgęs, o šįmet jau visiems dešimčiai susiruošęs šėtiškis Jonas Mecelis sakė, kad labai malonu gyventi tokioje bendruomenėje, kurioje nėra tik laukiama renginių: „Labai smagu, kad mūsų miestelyje yra daug iniciatyvų. Kuo daugiau patys pasidarome, tuo turiningiau gyvename. Tikiu, kad po metų bėgančių šėtiškių bus dvigubai daugiau.“
Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkojo visiems bėgimo rėmėjams, tarp kurių Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, Šėtos seniūnija ir seniūnas Petras Pupkus, Šėtos kultūros centro direktorius Vidmantas Valantiejus, Šėtos gimnazija bei jos kūno kultūros mokytojas Vladas Kiaulakis, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius ir dar daugybė geranoriškų bičiulių.