Penktadienį oficialiai uždarytas futbolo klubo „Nevėžis” sezonas. Visus nustebinusi komanda ne vieneriose varžybose pademonstravo charakterį ir tik per plauką liko nuo medalių. 

Sezono starte „Nevėžio“ komanda dideliais pažadais nesišvaistė.

Sezono starte „Nevėžio“ komanda dideliais pažadais nesišvaistė.

Atslūgus emocijoms savo mintimis apie sezoną, lūkesčius, džiaugsmus ir nesėkmes dalijosi komandos vadovas Saulius Skibiniauskas bei treneris Vitalijus Stankevičius.

Iki medalių trūko įvarčio
„Sezoną vertinu labai gerai, esu patenkintas”, – teigė treneris. Jam antrino ir komandos vadovas. „Nevėžis” kovėsi ne tik Lietuvos futbolo federacijos Pirmoje lygoje, bet taip pat dalyvavo ir UEFA Regional Cup (regionų taurė) pirmenybėse. Tiek lygoje, tiek ir taurės varžybose iki medalių pritrūko vos įvarčio. Komanda puikiai pasirodė ir LFF taurės varžybose, kur, įveikusi pajėgias komandas, pateko į ketvirtfinalį. Sezono pradžioje į aukštas vietas nesitaikęs „Nevėžis” ne tik pakilo aukščiau nei daug kas tikėjosi, bet ir nutildė skeptikus bei susilaukė daug susižavėjimo.

„Pirma lyga yra puiki proga jauniems žaidėjams būti pastebėtiems ir tęsti savo karjerą aukščiausioje lygoje”, – teigė V. Stankevičius.

„Pirma lyga yra puiki proga jauniems žaidėjams būti pastebėtiems ir tęsti savo karjerą aukščiausioje lygoje”, – teigė V. Stankevičius.

Treneriui netrūko iššūkių
Praėjusį sezoną komandą papildė keli nauji žaidėjai ir treneris. Vadovo S. Skibiniausko teigimu, didžiulę patirtį turintis treneris, dirbęs su Lietuvos jaunimo ir vyrų komandomis, į Kėdainių ekipos augimo procesą įnešė daug teigiamų dalykų. Anot trenerio V. Stankevičiaus, žaidėjai iš pradžių netikėjo, kad gali daug pasiekti. Tad dideliu iššūkiu treneriui sezono pradžioje tapo nuteikti žaidėjus patikėti savo jėgomis. O ir pradžia, kol visi rado bendrą kalbą, buvo nelengva: „Prieš sezoną net aštuonios komandos deklaravo, kad užims prizines vietas, o mes sau tyliai, ramiai bendromis jėgomis pasiekėme išties daug”.

Komandos vadovą S. Skibiniauską džiugino komandos nusiteikimas, noras laimėti kiekvienose rungtynėse.

Komandos vadovą S. Skibiniauską džiugino komandos nusiteikimas, noras laimėti kiekvienose rungtynėse.

Buvo džiaugsmo ir liūdesio
Sezono metu netrūko emocijų. Žaidėjai demonstravo komandinę dvasią, užsispyrimą ir visus sužavėjusį tvirtą charakterį sunkiais momentais. O tokių pasitaikė nemažai. Štai trenerį V. Stankevičių labiausiai nuliūdino antrosios varžybos su „Šilutės” komanda, kur taip reikalingi trys taškai pavirto vos vienu (sužaista lygiosiomis 1:1). Taškų ir įvarčių trūkumas labiausiai liūdino ir komandos vadovą. „Labai krimtomės, kai Regionų taurėje su Škotijos komanda surinkome vienodą skaičių taškų, tačiau tik dėl įvarčių trūkumo nepatekome į kitą etapą”, – sakė S. Skibiniauskas. Treneris labiausiai džiaugėsi varžybomis išvykoje su Vilniaus „Vyčiu”, kur, nors ir buvo labai sunku, bet komanda nepasidavė ir kovėsi iki galo. O štai komandos vadovą džiugino komandos nusiteikimas, noras laimėti kiekvienose rungtynėse bei jaunimo įsiliejimas į vyrų komandos gretas.

Trenerio pagyros jaunimui
„Daug džiaugsmo ir vilties suteikia jaunų kėdainiečių įsiliejimas į pagrindinę vyrų komandą. Jaunimas klubą papildo ir pastiprina”, – atviravo S. Skibiniauskas. Prieš 10 metų „Nevėžis” pradėjo treniruoti vaikus ir šiandien pirmieji treniruotes lankę vaikinai puikiai įsilieja į pagrindinę komandos sudėtį. Jo teigimu, tai įrodo, kad yra einama teisingu keliu. Kalbėdamas apie jaunimą treneris pasakoja, kad ne visi išlaikė iki galo ir išėjo pabūgę sunkaus darbo: „Jaunimas, kuris nori kažko siekti ir nebijo juodo darbo, man labai patinka”. Anot trenerio, reikėjo įdėti daug jėgų, kad jaunieji komandos atstovai imtų siekti rezultatų, tačiau šiandien treneris jais yra labai patenkintas. „Pirma lyga yra puiki proga jauniems žaidėjams būti pastebėtiems ir tęsti savo karjerą aukščiausioje lygoje”, – teigė V. Stankevičius. Tačiau tuoj pat priminė, kad visiems dar yra kur tobulėti ir nereikia norėti per vienerius metus padaryti tvirtą komandą.

Ne vieneriose rungtynėse „Nevėžio“ žaidėjai parodė tvirtą charakterį ir puikų meistriškumą.

Ne vieneriose rungtynėse „Nevėžio“ žaidėjai parodė tvirtą charakterį ir puikų meistriškumą.

Pamainai negaili dėmesio
Nors šis sezonas baigėsi dar tik visai neseniai, pamažu jau galvojama apie kitą. Komandos vadovybė dar nenori išduoti visų paslapčių, tačiau tikimasi išlaikyti komandos branduolį. Nors pagrindinė vyrų komanda šiuo metu ilsisi, „Nevėžis” veiklą tęsia ir žiemos metu. Klubui priklauso ir kelios vaikų komandos, kurios uoliai treniruojasi šaltuoju metų sezonu. Anot „Nevėžio” vadovo, šiuo metu didelis dėmesys skiriamas į vaikų ir jaunimo ugdymą, bus organizuojami įvairūs tarptautiniai turnyrai. Taip pat ir jau tradiciniu tapęs turnyras Kėdainių rajono „Pirmokų lyga”.

Ingrida Monkevičiūtė

About The Author

Related Posts

One Response

  1. kuku

    tai vis tik kas tie jaunieji futbolininkai? kokios jų pavardės,pozicijos ,kad jie tokie geri?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.