J. Paukštelio progimnazijos chemijos mokytoja A. Juchnevičienės su pranešimą apie KTU klasės jaunųjų tyrėjų veiklą skaičiusiomis jaunosiomis tyrėjomis Ieva (dešinėje) ir Daniele.

J. Paukštelio progimnazijos chemijos mokytoja A. Juchnevičienės su pranešimą apie KTU klasės jaunųjų tyrėjų veiklą skaičiusiomis jaunosiomis tyrėjomis Ieva (dešinėje) ir Daniele.

Apie 200 dalyvių – tiek mokinių ir mokytojų „Ryto“ progimnazijoje dalyvavo tradicinėje, respublikinėje, jau septynioliktą kartą rengiamoje konferencijoje „Gamta ir mes“. Buvo gausu ne tik pranešimų – jie stebino savo temų įvairove bei originalumu.

„Kosminiai spinduliai: radiacija iš viršaus“, „Gaivieji gėrimai ir jų savybės“, „Patogeninių grybų fusarium ssp. ir peniccilium spp. žala vasarinių kvietrugių ir kviečių sėkloms“, „Genių gyvenimas mano gyvenamojoje aplinkoje“: šios ir daugybę kitų įdomių gamtosauginų temų pranešimų buvo galima išgirsti konferencijos metu. Be to, įvairavo ir dalyvių amžius – savo pranešimus rengė ir pristatė ir gimnazistai, ir netgi mokyklų-darželių auklėtiniai.

Aplinkosauginis švietimas – nuo mažų dienų

Pasak „Ryto“ progimnazijos direktoriaus Albino Stankevičiaus, ši kasmetinė konferencija rengiama nuo 2000 metų ir kasmet tampa vis populiaresnė. „Mokinių noras dalyvauti, dalintis patirtimis yra labai didelis. Šioje, septynioliktoje konferencijoje buvo pristatyti 59 mokinių ir 26 mokytojų pranešimai. Pas mus dalyvaujančių svečių geografija yra labai plati“, – sakė direktorius. Šioje konferencijoje savo pranešimus skaitė ir savo mokyklą atstovavo ir nemažas būrys „Ryto“ progimnazijos mokinių: tiek pradinukai, tiek ir vyresnėliai. Svečių sulaukta ir iš kitų Kėdainių rajono ugdymo įstaigų.

Pagrindinį pranešimą skaitė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Vytautas Butkus.

Pagrindinį pranešimą skaitė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Vytautas Butkus.

„Visi pranešimai susiję su gamta, o tai yra praktiškai nesibaigianti tema. Juk žemė be mūsų gali gyventi, o mes be žemės – ne, todėl ją privalu saugoti. Svarbu tai, kad aplinkosauginis švietimas yra diegiamas jau nuo mažų dienų“, – sakė direktorius.

Dalyvavo ir Specialiųjų mokyklų auklėtiniai

Pasak „Ryto“ progimnazijos geografijos mokytojos ekspertės Laimos Railienės, šiųmetė konferencija pasižymi dalyvių ir pranešimų gausa. „Šiais metais dalyvių sulaukėme kaip niekad daug – net apie 200. Kiekvienais metais mokiniai randa, ką tyrinėti, jie tiria, ieško, daro išvadas, analizuoja. Nuostabu ir tai, kad šiais metais pas mus atvyko ir Specialiųjų mokyklų mokiniai, su gestų kalbos vertėja pas mus atvyko Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro auklėtiniai. Pagrindinį šios konferencijos pranešimą „Gamtinės kilmės vietovardžiai pasaulio žemėlapyje“ skaitė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Vytautas Butkus“, – sakė pedagogė L. Railienė.

Kitais metais kvies į aštuonioliktą konferenciją 

Konferencijoje iš viso dalyvavo apie 200 dalyvių.

Konferencijoje iš viso dalyvavo apie 200 dalyvių.

J. Paukštelio progimnazijos chemijos mokytojos Astos Juchnevičienės teigimu, konferencijoje šios mokyklos mokiniai dalyvauja jau ne pirmus metus. „Dalyvaujame jau šeštą ar septintą kartą. Konferencijoje pranešimus skaito ne ne tik mūsų mokiniai, bet ir mūsų mokytojai. Džiugina tai, kad mokinių amžius vis jaunėja. Pirmą kartą skaityti pranešimą pasiruošė penktokės mergaitės“, – sakė mokytoja A. Juchnevičienė.

Visi rengti ir skaityti pranešimai buvo surinkti ir išleisti specialiame leidinyje. Ne mažesnio susidomėjimo konferencija tikimasi ir kitais metais, jau aštuonioliktoje „Ryto“ progimnazijos organizuojamoje respublikinėje konferencijoje „Gamta ir mes“.

Panašios naujienos