Kėdainių priemiestyje, Keleriškiuose, įsikūrusioje bendrovėje „Laumetris“ paskutinis kovo šeštadienis nė iš tolo nepriminė laisvadienio – gamybiniuose cechuose virė darbas.

Po Lietuvos laukus važinėjantis galingiausias traktorius ,,Case IH Steiger 600“ iš ,,Laumetrio“ išriedėjo su tik jam pritaikytu kombinuotuoju žemės įdirbimo agregatu.

Po Lietuvos laukus važinėjantis galingiausias traktorius ,,Case IH Steiger 600“ iš ,,Laumetrio“ išriedėjo su tik jam pritaikytu kombinuotuoju žemės įdirbimo agregatu.

Ypač akį traukė įmonės kieme stovėjęs didžiulis padargas, kurio paskutinius varžtus drauge su darbininkai užsukinėjo ir ,,Laumetrio“ vadovai Kazimieras Čiurila bei Jonas Putna.

Galiūnui – išskirtinis padargas
„Šio kombinuoto žemės įdirbimo agregato gamyba mums – nemažas iššūkis. Jis tarnaus pačiam galingiausiam po Lietuvos laukus važinėsiančiam traktoriui – 670 arklio jėgų turinčiam „Case IH Steiger 600“.
Metų pradžioje iš bendrovės „Dotnuvos projektai“ tokį traktorių nusipirko daugiau kaip 6 tūkst. hektarų žemės valdanti Pakruojo rajono Lygumų bendrovė.
Tokiam galiūnui reikia išskirtinių padargų. Su pakruojiškiais bendradarbiaujame jau 18 metų, tad į mus jie kreipėsi ir šįkart.
Dabar jau galime pasidžiaugti, kad užsakymą įvykdėme per mėnesį. Į Lygumas palydime įspūdingą sąstatą – galingąjį „Case IH Steiger 600“ su mūsų pagamintu 12 metrų ilgio ir 10 metrų pločio agregatu.
Iš rudens skustą ar suartą dirvą šis agregatas sėjai paruoš vienu važiavimu. Jame – dvi eilės diskų, lyginimo eilė, keturios eilės kultivatoriaus stovų ir tankinimo volai.
Lygumiškiai guodėsi, kad šią žiemą iššalo nemažai žiemkenčių. Tikimės, kad naujasis jų traktorius su mūsų agregatu atsėjimo darbus gerokai palengvins“, – sakė K. Čiurila.

Pasak neeilinį užsakymą įvykdžiusios bendrovės vadovų Jono Putnos (kairėje) ir Kazimiero Čiurilos, kolektyvas dirbo kaip darnus orkestras.

Pasak neeilinį užsakymą įvykdžiusios bendrovės vadovų Jono Putnos (kairėje) ir Kazimiero Čiurilos, kolektyvas dirbo kaip darnus orkestras.

Kolektyve – 65 darbuotojai
Įspūdingą kombinuotąjį žemės dirbimo agregatą sukonstravo „Laumetrio“ konstruktorius Vytautas Trumpaitis.
Pagal V. Trumpaičio parengtus brėžinius padargą gamino kone visas ,,Laumetrio“ kolektyvas, kuriame – 65 darbuotojai.
„Sudėtingas ir sparčiai atliktas užsakymas dar kartą įrodė, kad esame susiklausęs, kompetentingas ir atsakingas kolektyvas. Dirbome kaip darnus orkestras, kuriame puikiai derėjo bendras konstruktoriaus, suvirintojų, net valytojų darbas. Džiugu, jog tokį iššūkį įveikėme sėkmingai“, – šypsojosi J. Putna.
Didėja dėmesys remontui
Pastaruoju metu „Laumetryje“ gaminama apie 30 žemės ūkio padargų. Sezono naujienos – vandens gabenimui prie purkštuvų skirtas 12,5 kubinių metrų talpos vandenvežis, akmenų surinktuvas, cukrinių runkelių vežimo puspriekabė plačiais ratais.
„Poilsio ir ilgų atostogų šįmet neturėjome. Europos Sąjungos išmokos trumpam nutrūko, dar nežinia, kaip ir kam jų teks ateityje, tad ūkininkai ėmė atsakingiau žiūrėti į jau turimą techniką: dažnas neskuba senų padargų keisti naujais, o patiki juos remontininkams.
Taigi, ir mums tenka ne tik gaminti naujus, bet ir remontuoti senus padargus“, – sakė K. Čiurila.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.