Janinos Monkutės–Marks muziejus galerija ne vienerius metus šalia pagrindinės misijos – kėdainiečius supažindinti su profesionaliu menu – vykdo ir įvairią edukacinę veiklą.

Muziejaus projekte dalyvauja per 30 smalsių ir motyvuotų jaunuolių.

Muziejaus projekte dalyvauja per 30 smalsių ir motyvuotų jaunuolių.

Šį rudenį muziejininkai per trisdešimt Kėdainių krašto jaunuolių pakvietė į projektą „Amerikietiškos spalvos vidurio Lietuvoje“.
Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada gana dažnai kviečia įvairias Lietuvos kultūros įstaigas dalyvauti jos inicijuojamuose projektuose. Muziejaus šeimininkai ne kartą pasinaudojo tokia galimybe. Šį kartą ambasados kolektyvas skelbė konkursą „Amerikos ruduo“. J. Monkutės-Marks muziejaus darbuotojai jam pateikė paraišką projektą „Amerikos spalvos vidurio Lietuvoje“.
Muziejininkų sumanymu Kėdainių jaunimas susitiktų su įdomiais kūrėjais, dalyvautų išvykose.
„labai džiaugiamės, kad mūsų projektas buvo puikiai įvertintas ir gavo prašytą finansavimą. Tad mes jau pradėjome suplanuotų renginių ciklą. Pirmiausia jaunimas susitiko ir bendravo su amerikiečiu scenaristu Jaq Greenspon. Vėliau į svečius atvyko jaunasis lietuvių animatorius, lektorius Meinardas Valkevičius. Menininkas ne tik pristatė animacijos žanrą, jo atsiradimo istoriją, žymiausius užsienio ir Lietuvos kūrėjus, bet ir papasakojo apie animatoriaus darbo užkulisius bei ypatumus, parodė savo kurtus animacinius filmus. Po šių dviejų susitikimų jaunuolių laukė įsimintina išvyka į Amerikos indėnų kaimą „Vinetu“, esantį Kretingos rajone. Mums buvo parodytos įvairios pramogos, žaidimai, veiklos, rankdarbiai, mes skanavome indėniškų patiekalų“, – projektu džiaugėsi muziejaus direktorė Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė.

Amerikiečių scenaristas Jaq Greenspon pasakojo apie kūrybą ir gyvenimą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Amerikiečių scenaristas Jaq Greenspon pasakojo apie kūrybą ir gyvenimą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pagal projektą dar numatytas susitikimas su drabužių dizainere Jolanta Talaikyte. Be to, jaunimui dar suplanuoti ir dabar labai populiaraus „skrebinimo“ užsiėmimai. Jų metu sukurti darbai bus ne tik eksponuojami J. Monkutės-Marks galerijoje, bet vėliau keliaus ir į vieną Čikagos galerijų.
„Į projektą pakvietėme kūrybiškus, motyvuotus jaunuolius, kuriems patinka meno pasaulis ir kurių nebaido anglų kalba. Taigi sudarome jauniems žmonėms galimybes iš arti pažinti meno pasaulį, patiems prisiliesti prie kūrybos ir patobulinti anglų kalbos žinias“, – sakė muziejaus vadovė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.