,,Suprantu, kad šilumines trasas reikia renovuoti. Suvokiu ir tai, jog tokiuose darbuose privalu laikytis specifinių techninių reikalavimų. Tačiau juk nevalia pamiršti aplinkos – ji taip pat turi būti tvarkinga. O tai, kas padaryta prie tiltelio per Smilgą, neatlaiko jokios kritikos“, – paskambinęs į redakciją piktinosi Žemaitės gatvės kvartale gyvenantis kėdainiškis Jonas.

Renovuojamo daugiabučio fasadas sutvarkytas, tačiau akį rėžia pirmojo aukšto gale įrengta kavinė-baras ,,Eligura“.

Renovuojamo daugiabučio fasadas sutvarkytas, tačiau akį rėžia pirmojo aukšto gale įrengta kavinė-baras ,,Eligura“.

Ką gi – einame pažiūrėti. O pasiekę Jono minimą tiltelį apstulbome ir mes: kažin, ar būtų įmanoma, ką nors bjauriau sugalvoti, net jei to specialiai norėtum.

Idealiai darko aplinką
Stori šiluminių trasų vamzdžiai nutiesti ne po tilteliu, o šalia jo. Aplinką ,,toks vaizdelis“ darko tiesiog idealiai.
Suaugusiuosius tas vaizdelis pykdo. Vaikus gundo pasikarstyti vamzdžiais ir, pasak pakalbintos praeivės, ,,tiesiog skatina nusisukti sprandus“.
Kyla minčių, kad atsakingiau dirbta net sovietmečiu: senosios trasos vamzdžiai nutiesti šonuose po tilteliu ir nelabai pastebimi, aplinkos nė kiek nedarko.

Po renovacijos – spalvingas ,,spuogas“
Ne lengvesnių minčių kyla, atidžiau pažvelgus į J.Basanavičiaus gatvėje, vadinamajame ,,gorodoke“, renovuojamą pastatą.
Jo fasadas į gatvės pusę dar neseniai buvo apaugęs statybininkų pastoliais, dabar jau švyti atjaunėjusiomis spalvomis.
Tačiau akį rėžia pirmojo aukšto gale įrengta kavinė-baras ,,Eligura“. Žiūri į ją ir stebiesi: tarsi inkilas, tarsi kažkokia dėžutė, tarsi netikėčiausioje vietoje iškilęs ir prie aplinkos talentingai nederančiomis spalvomis sušvitęs spuogas.

Naujos šiluminės trasos vamzdžiai nutiesti ne po tilteliu, o šalia jo. Aplinką ,,toks vaizdelis“ darko tiesiog idealiai.

Naujos šiluminės trasos vamzdžiai nutiesti ne po tilteliu, o šalia jo. Aplinką ,,toks vaizdelis“ darko tiesiog idealiai.

Ką daryti su palikimu?
Ir prie Smilgos upelio ,,derantys“ vamzdžiai, ir renovuoto ,,gorodoko“ namo fasadą darkanti užeiga – anaiptol ne vištidės privačiame sklype: abu miesto ,,papuošalai“ galėjo atsirasti tik po virtinės įvairiausių derinimų, leidimų, rezoliucijų.
Įdomu, ką apie tuos ,,šedevrus“ mano naujasis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas? Dabar būtent jam pavesta kuruoti architektūros ir urbanistikos reikalus.
Ir ką daryti su tokiu palikimu? Juk praėjus šiek tiek laiko dėl visko bus imta kaltinti ne buvusiąją, o ją pakeitusią valdžią.

Senosios trasos vamzdžiai nutiesti šonuose po tilteliu ir aplinkos nė kiek nedarko.

Senosios trasos vamzdžiai nutiesti šonuose po tilteliu ir aplinkos nė kiek nedarko.

Pridengs naujas tiltas
Situacija su tilteliu per Smilgą V. Čerenkovo nesujaudino: ,,Ateityje virš tų naujųjų vamzdžių bus nutiestas ir naujas tiltas – mat senasis jau ima griūti.“
Naujasis tiltas bus maždaug dvigubai platesnis už senąjį, viena jo puse galės vaikščioti pėstieji, kita – važinėti dviratininkai. Kartu užsidengs ir aplinkinius gyventojus gąsdinantys neseniai nutiesti vamzdžiai.
Senasis tiltas tuomet bus nugriautas ir viskas susitvarkys. O kol kas naujuosius vamzdžius numatoma tarsi apvilkti sarkofagu – ir vaizdas pagražės, ir vaikams pavojų kils mažiau.“

„Kalbėsimės su savininke“
Situaciją su užeiga ,,Eligura“, pasak V. Čerenkovo, sudėtingesnė – mat prieš kurį laiką savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyrius ją ten tikrai leido rengti.
Patalpas, kuriose dabar įsikūrusi ,,Eligura“, įsigijusi savininkė pasitraukė iš daugiabučio namo bendrijos ir tvarkosi savarankiškai.
O namo renovacija rūpinosi būtent bendrija, tad ,,Eliguros“ priestatas liko nuošalėje.
,,Kol visas pastato fasadas buvo nušiuręs, niekam nekrito į akis ir ,,Eligura“.
Tašiau dabar, kai fasadas sutvarkytas, tos užeigos priestatas prie jo tikrai nedera.
Kalbėsimės su savininke, aiškinsime jai, ką ir kaip reiktų daryti. Gal ji ir pati nenorės, kad įstaiga atrodytų prastai?“ – svarstė V. Čerenkovas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.